Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám agresszív. Mit tegyek?

A kutyám agresszív. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nemrég vásároltunk egy fekete labrador szuka kölyköt...most 4 hónapos és agresszív jeleket mutat felénk anyukám már el szeretné ajándékozni ő az első kutyánk nincs tapasztalatunk...ma valamit nem engedünk neki egyből ugat minket és megkap...kotyaoviban egy alkalommal volt nem volt semmi baj de utazás közben is ha nem engedjük hogy előrejöjjön harap és ugat ránk ezért többet autóban sem merjük vinni..Segitsetek mit tehetnénk?? Én semmiféleképpen nem szeretném elajándékozni

2015. aug. 22. 19:49
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális válaszokat. Mindenféleképpen határozott leszek és próbálom leszoktatni róla...Alapjáratban nincs vele baj de ha valamit nem engedünk neki akkor egyből nekünk fordul...a kutyaovit is mindenképpen folytatni fogjuk
2015. aug. 23. 08:27
 12/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem agresszív, csak kihasználja a tapasztalatlanságotokat. Tessék megmutatni neki, hogy nem ő a főnök. Nem veréssel, hanem határozottsággal. Olvass utána. Most még könnyebb dolgod van, mint később, mikor már felnőtt.
2015. aug. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én felnőtt kutyát fogadtam be és bizony ő is harapott, mert nem tanította meg senki neki, hogy tilos :D

Úgy megharapott játék közben, hogy csillagokat láttam, na olyankor rádörrentem, hogy nem és ott hagytam. Az is bejött, hogy ha harapdált erősen, megfogtam az alsó v. felső állkapcsát és sokáig nem engedtem el, ezekből hamar megtanulta, hogy a harapás nagyon nem kifizetődő a számára, mert nincs játék (és kellemetlen neki a szájfogás).

2015. aug. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

benti kutya? csináljátok azt h ha harap v tiltakozik kizárjátok miközben rászóltok h nem szabad.

Tanítsd meg neki h ül fekszik marad hozzám. Jutalomfalattal /sonka,sajt,parizel/ jutalmazd ha jól csinálja.

Falkasorrendet állítsátok fel. Beírod h hogyan legyek falkavezér - a google-ba, és ott lesz egy pár pontos lista, amit be kell tartani.

Ha ki akar menni az ajtón, akkor előtte leültetni az ajtó előtt, és először ti menjetek ki (akik a szobában vagytok, vagy házban), és utána ő.

Megtanulja, hogy ti felette álltok.

Kaját lerakni elé, ha egyből nem eszik, felvenni, majd egy nap múlva elétenni (nem választhat, hogy mikor eszik, örüljön hogy a vezér ad neki kaját). Ha morog mikor eszik, ha el akarjátok venni, akkor is el kell venni. Javaslom kutyasuliban a láncos fojtó használatának megtanulását, egy labrador nem a világ vége, simán érteni fogja a dolgokat, szerintem 1 hét és kicserélődik, ha odafigyeltek mindenre.

Sétánál is figyeljetek rá, szájkosárral barátkoztatni kutyákkal, hogy ne akarja őket is madj később széttépni.

2015. okt. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!