Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első találkozás más kutyával?

Első találkozás más kutyával?

Figyelt kérdés

Holnap viszem először sétálni a kiskutyámat egy ismerősömmel, akinek pár hónappal idősebb kölyökkutyája van, mint az enyém. Sajnos olyan helyen lakunk, ahol nem tudjuk biztonságosan elengedni a kutyusokat, így az első ismerkedése pórázon lenne, és onnan mennénk tovább a környékre esetleg kutyafuttatóra, de nem akarom első alkalommal túlságosan leterhelni, így a futtató lehet csak következő nap lesz és ismétlem, ez lesz az első, hogy kicsivel zajosabb helyen, idegen állatokkal találkozik.

Azt szeretném tudni, hogy mit tegyek majd ha félni és pánikolni fog (ami szinte garantált) első alkalommal? Az egyértelmű, hogy nem fogok erre rádicsérni, se elvonni a figyelmét a másik kutyáról, hagyom a saját tempójában felfedezni a dolgokat, de ha esetleg nagyon ugatna és menekülne majd, amit nem szeretnék?

Köszi a válaszokat előre is:)



2015. aug. 23. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahogy én csinálnám:

Reggel nem kap enni (legyen éhes)

Zsebbe virsli karikák (joghurtos pohár pont befér egy zsebbe)

Elkezdem tanítani a láb mellet menést egy nyugisabb helyen.

Tanítás közben megyek a zajosabb helyek felé. Ha pánikol, hisztizik figyelmen kívül hagyom. De csendesebb hely fele viszem.

Szerintem az ismeretlen szagok, események jobban fogják érdekelni, mint a félelem (de ne akard megnyugtatni, dögönyözni,mert azzal erősíted)

2015. aug. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pórázon már viszonylag jól közlekedik, autók, buszok nem érdeklik. most azon dolgozunk, hogy az embereket is figyelmen kívül hagyja, viszont eddig már a messziről látott kutyáktól is félt és ugatott, ezt eddig se vettem figyelembe, csak mentünk tovább, de most az a konkrét célunk, hogy megbarátkozzon a kutyákkal ezért viszem egy másik kutya társaságába, es mivel tudom, hogy félni fog tőle is, mit tegyek, amikor egymás közelében lesznek, hogy a kutyám kezdjen el ismerkedni es ne meneküljön?
2015. aug. 24. 15:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy szakemberrel keressetek erre alkalmas kutyát.

Az enyém nagyon akart játszani egy félőssel. Több mint egy fél órán keresztül kőrözött úgy, hogy mindig a farka nézett a másik kutya felé, és úgy csinált, mintha keresne valamit a földön.

Hatalmas játék lett belőle.

Ezt a kutyáknak kell egymás között lejátszani.

Egy kutyasuli sokat segíthet (nálunk hangsúlyosak a szocializációs gyakorlatok)

2015. szept. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!