Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff tanyára? Rossz ötlet?

Amstaff tanyára? Rossz ötlet?

Figyelt kérdés
Lenne rá időm és a házba is bejöhetne, de itt vannak más háziállatok is (ló, kecske, tehén, csirke stb.). Ha mellettük nő fel, akkor nem lesz gond? Vagy ez a fajta egyáltalán nem való ilyen környezetbe? Mennyire érezné jól magát? (Volt már kutyám.)

2015. aug. 23. 22:18
 1/8 V.Tina ***** válasza:

Utánanéztem, nem biztos. Azt olvastam, hogy a kisebb állatokra zsákmányként tekinthet, mivel a mészárosoknak segítettek befogni a levágandó állatokat. Tehát a csirkéknek nem tenne jót, enyhén szólva :D

Ha még több infó kell, üsd fel a wikit :) Én is ott olvastam kb. 1 perce ezeket :D

2015. aug. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Én is ezt olvastam, ezért tartok tőle egy picit. Gondoltam hátha van valakinek személyes tapasztalata. Nem tudom, hogy ezen mennyit változtatna, ha az állatok mellett nőne fel... Nyilván nem egy helyen lenne az amstaff és csirke, de ez mindegy, ha folyamatosan le akarja ölni. A meglévő állatok biztonsága fontosabb, nem fogom kockára tenni az életüket egy új "szerzemény" miatt. ;)

2015. aug. 24. 08:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy jó ötlet lenne. Terrierek, tehát a kisebb termetű állatokra zsákmányként tekinthetnek. Az enyém lovakkal jól kijön, mivel hozzájuk lett szoktatva, de heti háromszor-négyszer egy délutánt van lovak között, nem állandó jelleggel (meg persze felügyelet mellett).

Tanyára inkább valamilyen pásztor/juhászkutyát választanék. Ahova járok lovagolni, ott egy kuvasz és egy komondor van, nagyon jól neveltek, és vigyáznak az összes állatra. :)

2015. aug. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Van már 3 kutya a tanyán, de az amstaff az egyik kedvenc fajtám. Lehet mégis lemondok róla. :( (Így jobb lesz mindenkinek.)

2015. aug. 24. 17:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Én lovagolni járok, van cica, másik kutya, meg persze lovak. Egy 8 éves németjuhász van ott, meg - jééé -, egy kedves amstaff. tökéletesen megvan a macskákkal is. Szoktatás kérdése az egész...
2015. aug. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval.

Szocializáció kérdése az egész. Ennyi erővel másik kutyákkal sem lehetne összeengedni, mert régen ugye harcoltatták szerencsétleneket... Ha meg van nevelve, akkor mégis jól megfér másik kutyákkal, és séta közben sincs gond.

Szóval, szerintem is csak szoktatás kérdése...

2015. aug. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok.

A staffi nem összekeverendő a pittel.. a staffit jellemre és küllemre válogatták, tehát ők már állatokkal is sokkal barátságosabbak, mint a pitek, mert őket nem verekedtették.

2015. aug. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 BlueW(olf) ***** válasza:
Nekem staffim van, négy macskával él együtt. 3,5 hónaposan került hozzánk. A 3 kicsi játszani is szokott vele, nagyon vigyáz rájuk. A 8 éves öreglány nem bírja, bár ő kicsit antiszocra lett nevelve véletlen :/ Hozzá kell szoktatni az állatokhoz, nyugodtan együtt tartható bármivel. A lényeg, hogy az első találkozás ne kellemetlen legyen. Kölyökként nagyon egyszerű.
2015. dec. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!