Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a nyüszít...

Hogyan szoktassam le a nyüszítésről és az ugrálásról? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés

amikor a 2 éves fox terrier kutyám meghallja, hogy a szomszéd gyerek focizik akkor egyszerűen megvadul. elkezd nyüszíteni és állandóan ugrana ki a helyéről és lefogni sem lehet.


Hogy szoktassam le erről ? Próbáltam már, hogy nem focizok vele de akkor is csinálta! A lábára is hiába lépek rá amikor ugrik mert gyors, tanác s?


2010. márc. 10. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Foglalkozz vele.
2010. márc. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Tiszta szerencse, hogy gyorsabb, mint te! Hogy jutott eszedbe a lábára lépni?? Eszem megáll! Te szereted, ha a lábadra lépnek?
2010. márc. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
kérdező, te kib aszottúl hülye vagy.
2010. márc. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

hogyne napi 24 órában foglalkozzak vele... eleget foglalkozok vele. a lábára lépést meg olvastam vhol


vmi normális ember ami ad vmi tanácsot ?

2010. márc. 10. 16:34
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Vidd el kutyasuliba,szakemberek segítségével sikerülhet megoldani.
2010. márc. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az a megoldás, hogy nem focizol vele. Elképzelhető, hogy köti a két eseményt, tehát tudja, hogy a szomszéd gyerek azt játssza, amit ő is szokott, és épp hogy kedve lenne hozzá... Teháét ilyenkor kellene valami játékkal lefoglalni, mégha nem is focival. Az ugrálás miatt nem lábra lépkedni kell, azért, mert fel akarja kelteni a figyelmed, nem kell megbüntetni.


Ha jól értem kertesben laktok, és az udvaron játszik a szomszéd. Nem lehetne, hogy kimennél vele megnézni, hogy játszik, vagy játszanátok a kutyával közösen?


Mert szerintem egyértelműen játszani szeretne.

2010. márc. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

igen játszani, irigykedik rá! Nem érek rá állandóan a kutyával foglalkozni. A szomszéd srác már eléggé fél tőle! Egyszer bement megsimogatni és a kutya a nagy örömben össze vissza ugrálta, így fél tőle a kissrác :)


esetleg ha előtte focizok, hogy ő be van zárva én meg a kapuja előtt, hogy szokja ???????????

2010. márc. 10. 17:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg megtaníthatnád neki, amit eddig kellett volna. Ha nem mentek kutyasuliba, akkor Jan Fennel: Kutyapszichológia könyve szerint alakítsd át a viszonyotokat. Ha ez sikerül, akkor a játéknál sem lesz vele baj. Mivel terriered van, ezért ez nehéz feladat lesz.
2010. márc. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

16:41 vagyok.

Természetesen nem lehet állandóan a kutyával foglalkozni, ezzel, hogy ezt kimondtad, megfogalmaztad a problémád: a kutyának nincs napirendje, nem tudja, hogy a játéknak elkülönített ideje van.

Igyekezz kialakítani egy menetrendet :) Egy szabályzserűséget, amit a blöki is átlát, és azon kívül ne is lássa a játékát. Pl jelöld ki, hogy vacsi után játszotok. Ez legyen tista a kutyának is, és igyekezz nagyjából betartani az időpontot, mert a kutya ráérez.


Nem kell tekervényesen trükközni, egyszerűen csak meg kell vele értetni, hogy vannak időszakok, mikor nem lehet játszani, és van, mikor csak játék van.

Fennel könyve is biztosan jó, hogy ötleteket meríts.


Légy következetes, kitartó, ragaszkodj a szabályhoz, és a kutya igazodik.

2010. márc. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"esetleg ha előtte focizok, hogy ő be van zárva én meg a kapuja előtt, hogy szokja ??????"


Ez eszedbe ne jusson, ezzel csak hergeled a kutyát, különösen egy foxit! Ezzel nagyon nagy kárt okozol!

Ismerősöm mesélte, hogy egy terelőversenyen az egyik border collie felügyelet nélkül maradt a kerítés mellett, a kutya elkezdett hisztizni a kerítés másik oldalán lévő birkák felé, hogy ő márpedig terelni akar. Annyira behergelte magát, hogy belehalt!


A kutyát közömbösítened kell a labdával szemben.

Megkérsz valakit, hogy focizzon a kutya mellett, csak lightosan. A kutyát rakd pórázra, és vond magadra figyelmét jutalomfalattal. Ha rád néz, rád figyel, akkor nagyon nagyon dicsérd, simogasd, jutalmazd meg. Ha nem figyel rád, ráizgul a labdára, határozottan, erősen mondd neki, hogy nem szabad, és indulj el vele az ellenkező irányba. Mivel elindultok, a kutya kénytelen lesz újból rád figyelni, így újból meg tudod dicsérni.

Ez nem egy napos munka. Napi szintű gyakorlással akár több hétbe is telhet. Türelem kell hozzá és kitartás.

Ezt a módszert kombináld az előttem lévő tanácsával (adj egy konkrét idő vallumot a labdázáshoz, és azt tartsd be, pl. vacsora előtt. Evés után ne legyen mozgás, mert bélcsavart kaphat).

A kettővel együtt sikert fogsz elérni.

Ja, és a Fennel könyv mindenképp!!!

2010. márc. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!