Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikorra alusszak at a kiskutya...

Mikorra alusszak at a kiskutyak az ejszakat? Bovebben lent

Figyelt kérdés
Van egy 6 hetes Golden retriver kiskutyank.Napkozben nagyon jol elvan,hangjat sem hallani,jatszik,setalunk,alszik...Viszont este felkel fel 3 korul hogy jatszani akar,vagy hogy elintezte a dolgat bent.Amit folis takaritok de o jatszani szeretne es nagyon nehezen tudom "vissza altatni".Aztan felkel meg 4 ora korul akkor megint jatszani akar majd fel 6-kor varja (keri) a reggelit.Mar 6 napja van nallunk.Nagyon kivagyok merulve az ejszakazastol,raadasul ha meg a lanyom is felkel akkor plane.Mikorra aluszak at az ejszakat?Pedig este meg kimegyunk a kertbe es mielott en lefekszem meg akkor is kiviszem.Egy ideig nem megyek ki hozza ha nyuszit,tudom nincs baja csak jatszani akar,de 1-2 perc utan elkezd ugatni,magas vekony hangon es felkolti a parom es a lanyomat is.Persze probalok vele foglalkozni de minden ejszaka jatszak vele?Ti hogy oldjatok/oldotatok ezt meg?Bent van az eloszobankban.Tudom hogy olyanok mint a kisgyerekek en igyekszem is ugy kezelni,jatszom vele,nem szidom meg ha bepisil(persze mondom neki hogy ez nem szep..),tudom hogy meg kicsit de mar nagyon nem birom az ejszakazast.Napkozben faj a fejem,eg a szemem....Tudom en vallaltam,en szerettem volna kutyat de ha tudtok adni valami tanacsot azt megkoszonnem.
2015. aug. 25. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg nem is lehetne nálad

Akkor majdnem csak 5 hetes volt, amikor elhoztatok? :O


Nem lehetne éjszaka a szobában?



Nekem kistestu kutyám van, es a szobában van éjszaka, 1. Este felkeltem hozza, betakartam ( ahonnan hoztuk azt mondtak, hogy szeretik, ha be vannak takarva) es odatettem a játékát ( aminek 'anya es teso' szaga volt, ugyanúgy, mint a kis takaronak is)

Eloszor simiztem, majd mikor kimentem kezet mosni es öt bent hagytam a szobában akkor megint 'sírt' aztán úgy aludtam, hogy az egyik kezemet lelogattam es azt nyalogathatta, szerintem megnyugodott tole, de a lényeg, hogy elaludt

Nekem 1-3. Éjszaka volt talán az, amikor meg fel kellett kelni hozza :)


Hajra, sok sikert ;)

2015. aug. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát kezdjük ott, hogy kölyökkutyát 8 hetes kora után szabad elhozni, törvény szerint is. Tehát őt nem tenyésztőtől vettétek, hanem szaporítótól, azaz nem golden retriever, hanem fajtajellegű keverék. Ezt csak, hogy tisztában legyél vele.


Ami az éjszakát illeti, nagyon kicsi még, az anyja mellett lenne a helye. Mivel egy nagyon fontos korszak kimaradt így az életéből, az első 2 hónap, amikor az anyja és testvérei mellett megtanul úgymond "kutyául" viselkedni, azaz bevésődnek a korai viselkedésminták, a szocializáció alapjai, számíthattok viselkedési problémákra.

Én 12 hetesen tenyésztőtől hoztam a kutyámat. Soha, egyetlenegyszer sem kellett felkelni hozzá éjjel, csendben volt, aludt az első naptól. Elég idős volt már hozzá, és megszokta az anyja mellett a rendet.

Éjszaka azt kell elérni, hogy ne kelljen vele foglalkozni. Sajnos ennek az az ára, hogy ki kell bírni néhány napig, és nem felkelni hozzá, nem odamenni hozzá, akárhogy ugat, sír is. Maximum messziről rámordulni, hogy 'csend!'. Ugyanis nagyon hamar megtanulja, hogy azzal, ha sír, ugat, célt ér - azaz felkelsz hozzá, játszol vele stb. Erről később igen nehéz lesz leszoktatni, most kell elejét venni, hogy hozzászokjon. Néhány napig, 1-2 hétig sírni fog, mire kialakul a napirendje, és hozzászokik, hogy éjjel alvás van. Addig nincs más, mint kibírni.

Napközben is tarts egy viszonylagos napirendet, kb. ugyanakkor legyenek az evések, pisilések, később séták, és a "lefekvés" ideje is. Éjjelre hagyhatsz nála játékokat, rágnivalókat, 'anyapótló' plüsst.

Kitartás!

2015. aug. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nem vagyok hivatásos kutyakiképző, csak hobbiként művelem ismerősök körében, és sok szakemberrel beszéltem a témáról, Úgyhogy elég tájékozott vagyok kutyákat illetően.

Ha felkelsz a kutyához, csak megerősítés abban, hogy ha zajt csap megkapja amit akar. Ezzel nagyon elnyújtod ezt az időszakot. Soha semilyen körülmények között ne kelj fel hozzá, és pár nap alatt meg fogja érteni, hogy mit vársz el tőle. Tudom hogy nehéz megállni, de ezzel teszel jót neki, és hosszú távon magadnak is. Amikor az én kutyáim voltak picik, füldugót használtam éjelente.

2015. aug. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sok kiskutya volt ezert hoztuk el ilyen hamar,ez nekem is furcsa volt hogy ennyire hamar elhozhattuk.Probalok mindent megtenni erte,potolni az anyukajat ha lehet igy mondani.A szobaba azert nem vinnem be mert ejszaka kaki,pisi minden van.Az eloter ajtaja nyitva van a lakas fele de kimenni nem tud egyedul.Mondom napkozben semmi gond nincs vele.Ha felkel kimegyunk az udvarra,idoben adom neki az ennivalot.Probaltam hagyni sirni de ugy ugat ha nem megyek hogy zeng a haz.Es akkor senki sem tudna aludni de szerintem kiprobalom hogy nem megyek oda hozza.Jatekok vannak nalla a kosara mellett.
2015. aug. 25. 14:29
 5/11 A kérdező kommentje:
Meg anniyt hogy a lampat is egve hagyjuk neki ne feljen es neha mar halkan radiot is kapcsoltam be neki hogy ne erezze magat egyedul vagy ez mar sok?Csak jot szeretnek neki!
2015. aug. 25. 14:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt én már nem ragozom,hogy még nálad sem lehetne.Az első válaszolók megtették.Ha már így alakult,és nincs rá mód,hogy még 2-3 hétig visszavidd,hogy szocializálódjon,akkor neked kell megtanítanod mindenre.Még pici,új helyen van,nincsenek mellette a testvérei,az anyja,az ismerős dolgok.Persze,hogy sír,és akkor nyugszik meg,ha lát titeket.Éjszaka semmiképp ne menj ki hozzá,mert azzal azt tanítod,hogy ha megmukkan,akkor te már ott vagy.Magyarul már most ugráltat.Ezt most kell lerendezni.Egy-két álmatlan éjszakába beletelik,addig használjatok füldugót.De ha kimégy,akkor elérte a célját,és mindig ez lesz.Nekem is volt nèhány pici kutyám,mindegyiknél ezt alkalmaztam,illetve az aznapi pólómat odatettem a fekvőhelyükre.Pár nap alatt,megszokták,hogy éjjel alvás van.Csak az elején nehéz.De nem tart örökké.
2015. aug. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!Igazatok van hogy kicsi de csak igy lehetett elhozni nem mondtak hogy a mi kedvunkert meg tarjak 2-3 hetig.Ha jol tudom az osszes csalad ugyanakkor vitte el,nem csak mi.Megfogadom a tanacsotokat.Polonk nekunk is van az anyukajatol az mindig a kosaraban van es van korulotte jatek is!Koszonom megegyszer!
2015. aug. 25. 15:28
 8/11 A kérdező kommentje:
Meg annyit szeretnek kerdezni hogy nektek is sokat wc-zik ejszaka?Vagy ha atalussza az ejszakat ez gondolom mar megszunik.Csak ha nem megyek ki hozza ugye ejszaka akkor jo par adag ez az fog reggel varni:-)
2015. aug. 25. 15:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Amikor kicsi volt a kutyám, akkor éjszaka annyira nem pisilt/kakilt be sokszor, de O mar 8 hetes volt :/
2015. aug. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy pár hétig még ez lesz, igen, hogy sokszor piszkol be éjjel is. Még nagyon baba. De hamar eltelik ez a pár, légy kitartó és türelmes. Csak éjjel ne babusgasd, ne is foglalkozz vele, mert csak még jobban elhúzódik ez az időszak. Pár napig nem fogtok nyugodtan aludni, de ha következetes vagy, hamar megtanulja, hogy pl. este 10 és reggel 6 között nincs vele foglalkozva, és alvás van.
2015. aug. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!