Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom hozzá szoktatni...

Hogyan tudom hozzá szoktatni a pórázhoz a kutyámat?

Figyelt kérdés
Pár hónapos, és még nem volt pórázon (néhány napja kaptuk). Amikor próbáltam, meg se mozdult. Ötletek?

2015. aug. 26. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Türelemmel. Először hagyd rajta csak a nyakörvet. Ha már megszokta, nem érdekli, csatold rá a pórázt, hadd húzza maga után (csak ne rágja). Majd a kezedbe fogod a pórázt, szembe leguggolsz vele, ha nem akar mozdulni és csalogatod, hogy lépjen. Ha lép, jutalomfalat. És így tovább, úgy, hogy már mellette állsz, ha elindul veled, jutalom stb.

Hamar bele fog jönni, ne aggódj. Rá kell vezetni, hogy a póráz nem bánt, sőt tök jó dolog, mert azzal mentek majd sétálni is.

2015. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
2 napja van rajra nyakörv. Már nem nagyon zavarja,de a póráz... köszönöm a választ!
2015. aug. 26. 12:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbáld meg hámmal. Az enyém is makacs volt, de azt jobban megszokta mert ahogy sétáltatnád nem húzza a nyakát. Aztán ha megszokta és már megy melletted, akkor a hámot cseréld le a nyakörvre.
2015. aug. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!