Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya illik hozzám?

Melyik kutya illik hozzám?

Figyelt kérdés

Ezek tetszenek: kangal, doberbann, svájci fehér juhász, kaukázusi juhászkutya, tibeti masztiff


tudom hogy nem kezdőknek valók és van is tapasztalatom kutyákkal


Reggel hétkor vinném el egy rövidebb sétára aztán kb. 3-ig vagy 6-ig egyedül lenne és amikor hazaérek akkor elvinném egy hosszú sétára aztán délután tanulnánk és este még egy hosszú séta közben délután még persze játszanánk is


van még egy 2 éves cocker spánielem is mellé

jönne esetleg még egy kutya vele melyik fajta jönne ki jól?



2015. aug. 26. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Ezek azért elég különböző habitusú kutyák. Külsőre tetszenek ezek? Mert inkább a jellemüket vedd figyelembe elsősorban.

Tibeti masztiffot szerintem kihúzhatod, mert nagyon ritka és méregdrága. Ezenkívül nem tudok róla mást :)

Kangal: jó tenyésztő ebből sincs sok. Ő és a kaukázusi juhász is pásztorkutyák, területvédelemre valók elsősorban. Nagy területigényük van, udvarra valók, elég önállóak, nincs túlzott mozgásigényük.

Ezzel szemben a dobermann pedig őrző-védő kutya. Én dobikkal kapcsolatban tudok elsősorban nyilatkozni. Fontos, hogy csak udvaron nem tartható, sem a rövid szőre miatt, sem pedig az erős gazdihoz-kötődése miatt. Mindig ott szeret lenni, ahol gazdája. Sok mozgást és feladatokat igényel, de ha kimozogta magát, igazi kanapékutya :) Kutyasuli, engedelmes és őrző-védő szinte kötelező vele. Kicsi kortól fontos a megfelelő szocializáció emberekkel, kutyákkal. Határozott, de nyugodt, nem durva nevelést igényel (ez mondjuk a pásztorokra is igaz).

Svájci fehér juhász "felhasználását" nem igazán ismerem, de ő a pásztorkutyákhoz képest könnyedebb fajta.

A spániellel bármilyen kutya kijön, ez nem fajtától függ, hanem nevelésétől. Azaz a spánielt is, és a leendő új kutyát is megfelelően kell nevelni, hatékonyan tudni kell tiltani stb.

2015. aug. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kertes házban laksz?


Svájci meg a dobi is sok mozgást,foglalkozást igényelnek,mert munkakutyák.Érdemes velük sulizni. A többi óriás,területőrző nekik napi 1x 2-3 órás séta szerintem elég.Plusz az otthoni foglalkozás.

A 3 terület őrző fajta eléggé önálló,következetes,határozott gazdát igényelnek. Egy spániel semmi az itt felsorolt fajtákhoz.


De ha lehetne egy tanácsom. Keress fel mindegyik fajtából tenyésztőket,beszélgess velük,találkozz velük,legyél a fajtákkal.Keress fel gazdikat.Kérdezzél meg jót rosszat.Mindent!!Egy kiállítás erre tök jó,mert ott kb az összessel találkozhatsz :) A beszélgetés végén kérdezd meg a tenyésztőtől,hogy szerinte neked való lenne az adott fajta.


Én Dobermann és az Orosz Fekete terrier között vacilláltam. Beszéltem tenyésztőkkel, OFT tenyésztőt személyesen ismerek,ismerem a kutyáit,a fajtáról rengeteg megtudtam,sokkal is találkoztam. Aztán dobikkal is találkoztam beszélgettem gazdikkal és tenyésztővel is!!! Mindent össze vetve rájöttem,hogy nekem a doberman túl pörgős,munkamániás.Nem biztos,hogy bírnék vele. Az orosz is szeret dolgozni,de ő nyugisabb jellem,ami nekem kell :) Így döntöttem.Nekem nagytestűm sosem volt csak kistestűim. De elhatároztam,hogy OFT lesz majd a társam. Sajnos pár év kell mire eljutok oda,hogy tudok venni egy ilyen kutyát :)

2015. aug. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a vákaszokat és igen, van egy elég nagy kertem
2015. aug. 26. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!