Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vállalnátok egy második...

Vállalnátok egy második kutyát lakásba, ha úton a baba?

Figyelt kérdés

egy 2 szobás lakásban élünk, van már egy kutyánk, 1 éves, közép termetű. novemberben kisbabánk születik.

a páromnak nemsokára szülinapja lesz, és teljesen beleszerettem egy kiskutyába, amit ő is imádna. a kérdés az, hogy be merjem-e így vállalni ? a másik kutyus is közép termetű lenne.


2015. szept. 1. 18:06
1 2
 1/12 anonim válasza:
2%
Gyerek nélkül sem kéne egy kutya sem egy kis 2 szobás lakásba. Kutya nem való lakásba.
2015. szept. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
az lehet, hogy szerinted nem való, van akinek nincs lehetősége kertes házban lakni, a kutyáról meg nem fogok lemondani egész életemre. egyébként szerintem sokkal jobb neki velünk egész nap, mintha ki lenne zárva a kertbe és b*sznánk rá. legyetek szívesek a kérdésre válaszolni, minden egyéb véleményt tartsatok meg magatoknak.
2015. szept. 1. 18:19
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vállalnám, mert a baba is nagyon sok energiát emészt föl (nem alvás stb.).

Ha 2016 novemberben, tehát a baba 1 éves korában mindketten úgy gondoljátok, hogy bírnátok a strapát, miért ne? Vannak nálam bevállalósabb emberek. De addigra már reálisabban látjátok a baba szokásait (mennyire hagy aludni stb.).

2015. szept. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
7%
Te szívesen élnél egy kis dobozban és naponta csak pár órára jöhetnél ki? Tehát magadnak úgy teszel jót hogy közben másnak rosszat teszel? Egy macska, nyuszi vagy hörcsög az már inkább.
2015. szept. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Fajtától függ, bár tény, hogy elég szűkösen lennétek. Egy terriert vagy ekverékét biztos nem vinnék lakásba, mert abból nem sok jó fog származni. Gondolok itt arra, hogy ha nincs lefárasztva, keres valami unaloműzőt, esetleg agresszív is lehet, vagy ha lefárasztjátok, akkor amennyi fárasztásra van szüksége, ti lesztek kialvatlanok :(
2015. szept. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tartható kutya lakásban, megfelelő tartással és lemozgatással. Több jól nevelt, szocializált kutyát ismerek, akik lakásban vannak tartva, mint olyat, amelyik kertben él, és sose jön ki onnan... ennyit erről!


Kérdező! Ne, ne vállaljatok be még egy kutyát egyenlőre! Ha a baba egy-másfél éves lesz, akkor inkább. Rengeteg időtöket le fogja kötni a baba, és rengeteg energiátokat is leszívja, nem lesz jó a másik kutyusnak!

2015. szept. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a felállásban, tehát babakutya után cirka két hónapra baba - nem. Megmondom miért nem: mert sem a kutyusnak, sem a jelenlegi kutyátoknak, sem neked nem lenne jó, a babát nem mondom, mivel nyilván ő kapná a legtöbb figyelmet ebben a felállásban.

Gondolj bele a meglévő kutyád életébven bekövetkező változásra: jön a kis ember, akit el kell fogadnia, emellett azt is, hogy számára új korlátok lesznek felállítva, megváltozik a falkaszerkezete, megváltozik a vele való törődés. Biztosan próbálsz majd vele úgy foglalkozni, mint eddig, de óhatatlanul lesz változás. Kevesebb erőd, időd, türelmed lesz, hiszen elsősorban a babád kell ellátnod, és ez bőven elég feladat egy fiatal párnak, mellé nem szükséges még egy új kölyökkutya, aki pont ebben az életszakaszban szintén kiemelt figyelmet kellene kapjon, a legjobb nevelése érdekében.

Nekem két kutyám van, kinti-bentiek kertes házban, a második tavaly jött az akkor két éves nagyobb mellé, és elhiheted, hogy sok energiát igényelt, úgyhogy tapasztalatból tudom, milyen egy kölyköt nevelni egy felnőtt kutya mellett. Szerintem mindenki jobban jár, ha most nem vesztek kölyköt, hanem vártok addig, amíg a baba is nagyobb lesz.

2015. szept. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem merném most vállalni, mert nem lenne rá elég időm, energiám. A kölyökkutyával is rengeteget kell foglalkozni, eleinte 2 óránként levinni, sokat takarítani utána, nevelni... Lesz erre időd, lehetőséged télen, kicsi babával?

Szerintem várjatok még a 2. kutyával, míg a gyerkőc nagyobb lesz (2-3 éves).

2015. szept. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%
Itt a kérdező már döntött...rosszul,de majd rájön. :)
2015. szept. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben nem.

Méghozzá azért nem, mert amiket leírtál, azok nem érvek.

- Beleszerettél, de az kevés a kutyatartáshoz. Marha kevés. Ha a mostanihoz elég is volt, az valószínűleg véletlen, simán lehet, hogy a következő nagyon más lesz, és nem fogsz vele bírni.

- Párodnak szülinapja lesz - és? Ugye nem arra akarod meglepni a családot egy kutyával, ami igazából csak neked kell?

- Van egy kamasz kutyád, nemsokára jön a gyerek, miből gondolod, hogy lesz energiátok mindhármukra, amikor csak egy kutyával van tapasztalatod? Egyáltalán mit tudsz arról a kutyáról, milyen foglalkozásigénye lesz? A gyerek meg aztán teljesen lutri, vagy jó arc lusti lesz, vagy egész nap pattoghatsz neki, mert hiperaktív, vagy hasfájós, vagy franc tudja. Kutyával nagyjából lehet tervezni, de a gyerekkel nem igazán.

2015. szept. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!