Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jöhet a baba? Kíváncsi vagyok...

Jöhet a baba? Kíváncsi vagyok a véleményekre mi az az életkörülmény, amire vállalnátok gyerkőcöt? Végzős egyetemista vagyok, egy fizetésből élünk, de egész jól és már nagyon szeretnénk pici babát. (többi lent)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék gyereket! A körülményeink: Tanár szakon most végzek az egyetemen, párommal 10 hónapja vagyunk együtt, albérletben lakunk. ő 34 éves és dolgozik, havi 140 ezer ftot-hoz haza, család szokott segíteni kicsit. Spórolt pénzünk van, de csak nagyon minimális. Szerintetek jöhet a baba?
2015. máj. 14. 21:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
ezt nektek kell eldönteni. Én személy szerint nem vállalnám be.Elmennék dolgozni legalább gyeden legyek. Amíg a szülők segítenek és csak a párom 140 fizetése lenne biztos nem merném bevállani.
2015. máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
én két évet szépen ledolgoznék a gyedre, meg h legyen helyem ahova esetleg visszavesznek.. a mai világban egy kereset, mi van ha kirúgják, v vmi történik a pároddal? amúgy 10 hónap után sem merném ilyen fiatalon bevállalni, az még kicsit rózsaszín időszak, de ezt nyilván kettőtöknek kell eldönteni!
2015. máj. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is dolgoznék baba előtt. Nekem fontos volt, hogy ne csak gyest kapjak, amíg otthon vagyok. Pedig férjem jobban keresett mint a párod.
2015. máj. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel. Dolgozz legalább annyit, hogy legyen GYED-ed, de nem is csak a GYED miatt, hanem hogy egyáltalán pályakezdőként nyiss a munka felé, mielőtt elmész gyereket vállalni. Utána már baromira nehéz lesz!


Egyébként az anyagi keretetek is szűkös kicsit a gyerekhez. 140-ből albérletet fizetni, plusz pelenkát... háááát...

2015. máj. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
43%
Első vagyok lemarad a mi történetünk. 8 éve vagyunk együtt abból 6 éve élünk egy fedél alatt. Lakást vettünk mára már hitel mentes. Párom külföldön dolgozik és én is kit dolgoztam. Szülői segítség nélkül megvagyunk.félretett pénzünk is milliós összeg.
2015. máj. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ilyen gyorsan írtatok. Megfontoljuk ezt még :)
2015. máj. 14. 21:25
 7/24 anonim ***** válasza:
75%
Dolgozni is kellene egy kicsit...
2015. máj. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

1. Az a 10 hónap nagyon-nagyon kevés!

2. El nem tudom képzelni, hogy havi 140. 000 HUF-ból megélhetnétek albérletben.

3. 1-2 évet kellene neked is dolgoznod, hogy kaphass GYED-et.


A mi történetünk: A párommal 2009-ben ismerkedtünk meg Pesten. Mindketten egyetemre jártunk akkor még. Szinte azonnal összeköltöztünk. Elsőnek még többedmagunkkal egy nagyobb lakásban éltünk. Aztán 2011-ben különköltöztünk a többiektől egy szoba-konyhás garzonba. Egyetem alatt dolgoztunk már diákként. 2011-ben végeztünk mindketten és sikerült pár hónap szerencsétlenkedés után munkát találnunk. Nagyon jó melónk volt, havi 300.000 HUF-ot kerestünk ketten. 2012-ben egy két szobás téglalakásba sikerült költöznünk (szintén albi). Dolgoztunk, spóroltunk és 2013 májusában döntöttünk úgy, hogy családot merünk alapítani. Azonnal terhes is lettem, 2013 őszén egy három szobás albiba költöztünk és összeházasodtunk. 2014 januárjában született a kisfiunk. A férjem dolgozik, én magas GYED-et kapok, ami 108.000 HUF körül van havonta.Hiteleink ellenére viszonylag jól élünk, de a GYED-em nélkül már rég elúsztunk volna.

2015. máj. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Én 10 hónap együttlét után BIZTOSAN NEM vállalnék gyereket!!

140ezer ft? Na nem viccelsz? Hogy ebből szeretnétek? Albérletben? :)

Iszonyat pénzbe van egy gyermek még akkor is amikor még meg sem született.. Vizsgáltatok gyermek cuccok stb,úgy ,hogy pár nagyobb dolgot kaptunk,így is 544.000Ft volt.

Persze nem kötelező orvost fogadni..Akkor kiesik egy 100as.

Dehogy vállalnék így gyereket.

Kicsit kellene dolgozni,jobban elmélyíteni a kapcsolatot. "nem 10 hónap" :)

És több pénzt a konyhára.. Nagyon sok el fog menni.

2015. máj. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

amire tuti nem vállalnám: 10 hónapos kapcsolat, és hogy még nem dolgoztál


a 140 ezerre is megfontolnám, hármótokra nem sok pénz az hidd el.


nekem ezek minimum feltételek: saját lakás, munkahely ahol legalább két éve dolgozom, és legalább két éves párkapcsolat.

2015. máj. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!