Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor váltogassam a...

Most akkor váltogassam a kutyáknak a száraz tápot vagy ne? Vagy kell nekik egyáltalán?

Figyelt kérdés

kb. 3 éve élnek velünk menhelyről hozott keverék kuttyok.

Eleinte nagyon sokáig ugyanazt a tápot adtam nekik, sima egyszerű Aro "márkájú" jóízűen ették.

Hozzáteszem naponta kétszer kapnak enni, reggelire szárazat, vacsorára vegyesen: konzerv, tésztával, kenyérrel maradékkal, pörköltszaft, csont, felvágott, tojás stb. a vacsin még sosem húzták a szájukat.

Szóval amíg nem kezdtem variálni nem is volt semmi gond.

De aztán később az egyik családtag jó szándékból vett Darlingot egy nagy zsákkal. Már a első nap nem nagyon ízlett nekik. Elkezdtem váltogatni, hol ezt kapták, hol azt. Sokáig jobban örültek az Aro-snek. Aztán kiszimatolták a macska tápját, gondoltam na jó, kaptok belőle, arra nagyon rá vannak izgulva, de két 30 kg. kutyának azért luxus macskatápot adni.

Most vettem Chappyt. Első nap oda voltak érte, de kb. negyed napra már azt is csak nézegették. Lehet nem is kéne nekik reggel, csak azért lettek rászoktatva, hogy ha a cica kap, akkor ők is kapjanak valamit, mert olyan kíváncsian jönnek és néznek. Eleinte nem volt reggeli.

Fontos talán még hozzátennem, hogy nem valami nagy dolgozós kutyák, egész nap itt fekszenek mellettem a műhelyben.

A fő kérdés, hogy váltogatni kell, vagy pont hogy nem kell? Kell nekik egyáltalán reggeli? Vagy mindegy mi csak adjak valamit amit szeretnek, mert a cica is kap?

Nagyon szép kutyák lettek amúgy mióta velem élnek, mindenki dicséri őket, gyönyörű fényes a szőrük, nem lehet azt mondani, hogy valami hiányt szenvednek.


2015. szept. 3. 14:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A kutya csontritkulást kaphat a macskatáptól. Attól, hogy megeszi a kutya, mèg nem biztos, hogy jót tesz neki. Én is megtudnàm enni a mekis kaját minden nap, attól függetlenül nem járnék jól. Lehet hogy nem most lenne bajom, csak 10 év múlva, de lenne. Minőségi tÁp, vagy BARF etetés. Én azt mondom.
2015. szept. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Nem kell kiakadni, nincs annyi pénzem, hogy macskatáppal tömjem őket, szóval alkalmanként kaptak fél marokkal fejenként, csak mert kíváncsiak. Tudom, hogy vannak dolgok amiket a kutyáknál sem szabad túlzásba vinni, mi sem eszünk naponta a mekiban, és nem iszunk meg naponta egy liter kólát.

A reggeli csak annyira reggeli nekik, hogy mutatóba, mert követnek a macskaetetésnél, és én rontottam el őket, hogy rászoktattam. Lehet az lesz, hogy abbahagyom, legfeljebb kapnak egy falat torkosságot. Az egyik kutyám majd meg veszik a sajtokért. Azt mennyire szabad nekik adni amúgy?

2015. szept. 3. 19:49
 13/19 A kérdező kommentje:
Tudom, az is fehérje :-) Nem arra gondoltam, hogy az legyen vacsora helyett, de néha szabad?
2015. szept. 3. 19:52
 14/19 anonim ***** válasza:
Mértékkel igen :)
2015. szept. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én a konzervet teljesen elhagynám, és ezeket a silány tápokat is. Mindkét kutyám szereti a házi kosztot, farháttal etetek amúgy, de ha van maradék, odaadom nekik, és nagyon szívesen, habzsolva, jó étvággyal eszik meg, de naponta csak egyszer kapnak enni.


Ha annyi a maradék, akkor nem kapnak farhátat. Mennyiből jön ki? Egy kiló farhát 180-250 Ft körül van a hentesnél, és 30 kiló a két kutya havi adagja, ami átlag 200 Ft-al számolva is 6000, max. 7000 Ft/hó. Lehetne még fokozni, mikor akciós a hús, és veszek 5 kiló egész combot farrésszel 450Ft/kiló a tescóba, és akkor húsosabbat is kapnak.


Néha tudok kifogni jó áron belsőséget is, akkor abból veszek nagyobb tételt, és kiadagolom, megy be a fagyasztóba. Ha főzni kell, mert disznó, akkor megfőzöm, ha kihűlt adagolom. A főzőlébe tésztát főzök, és azt is megkapják. Ezeket kapja a macska is.


Összességében, napi/havi szinten nem drágább, mint a közepes minőségű táp, de tény és való, hogy macerásabb. Megvenni, darabolni, adagolni, zacskózni. Viszont kisebb mennyiség a széklet - és két 30 kilós kutya produktumát felszedni táp vagy nyers koszt után, teljesen más. A kutyák nincsenek elhízva, fittek, energikusak.

2015. szept. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

15# Ha jól értem nyersen kapják a farhátat? Nem gond ha én inkább kicsit megfőzöm? Nem főzöm át annyira alaposan, mint egy embernek a húst, de azért egy 20 percet főzöm. Leírom miért:

Mint írtam menhelyről hozott kutyák, és az egyik az ételre kicsit raplis. Eleinte a közelébe sem lehetett menni amíg evett, erről már leszoktattam. Viszont bizonyos ételmaradékok őrzése néha még mindig előjön és ez főleg igaz a nyers húsra. Csak a baj ezzel az, hogy kb. fél napig őrzi és morog közben, szinte megfeszül.

Szinte biztosak vagyunk benne, hogy ezt a kutyát éheztették, verték, és meg kellet harcolnia az ételért.

Nyers húst úgy kapnak néha, hogy amikor húst szelek, a nyesedéket megkapják úgy, hogy leültetem magam elé őket, és kicsi darabokban adagolom a szájukba. Így nagyon szeretik, és rögtön be is nyelik, nincs őrizgetés a morcosabbik részéről sem. ráadásul közben önfegyelmet is tanulnak :-)

Tésztalét én is beszoktam keverni nekik a maradékokkal, azt nagyon szeretik.

2015. szept. 4. 11:40
 17/19 anonim ***** válasza:

Az enyém is örökbefogadott, csont sovány volt, mikor összeszedték :(


Én egyáltalán nem főzöm. Etetéskor külön vannak a kutyák, mindenki a saját helyén, hogy nyugodtan tudjon enni, ne azért habzsoljon, mert kajaféltés. Ilyenkor be is zárom a kennelt, mert aztán fekvés és csendes pihenő van :)

2015. szept. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ne főzd meg kicsit sem,mert akkor már szilánkosan törhet,20 perc után is.


Mi két kistestű etetünk nyersen,nyakkal,szárnnyal,szívvel. Sosem volt semmi bajuk :)


Heti 1x 1 tojást kapnak nyersen,meg időnként joghurtot :)

2015. szept. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Az enyéimnek is egymástól távol van az etetési helye. Tiszteletben tartják egymásét, nem piszkálják egymást. De a problémásabbik, ha olyant kap, kiveszi a tálból és hurcolja ide-oda. Ezért nem adok olyant és akkor nincs baj. Általában ezek olyan dolgok, ami nem kell neki feltétlenül, mert ha kéne megenné. Ezért is következtettünk arra ,hogy az ételféltés, raktározás sanyarú múltra utal.

A másik pont az ellenkezője, kényes, bújós, fázós, puha szőrű és mindent kétszer megszagol mielőtt elfogadná. Szerintem ő jó sorú kutya volt, csak véletlenül veszhetett el. Ennek ellenére, hogy különbözőek, imádják egymást, és mi azért úgy érzem elég ügyesen kialakítottuk, hogy mindkettőnek jó legyen ahhoz képest, hogy nem vagyunk szakértők. A problémásabbikat pl. lehet senki nem vitte volna el, a gondozó a fülembe súgta, hogy ha menteni akarunk őt vigyük. (Altatásra voltak ítélve amúgy.)

Na de vissza térve a lényegre, megfogadom a tanácsokat, és reggeli helyett, -ami nem is fontos nekik-, kapnak valami fincsi falatot, és a konzervet is leszűkítem. Épp most voltam az áruházban, és 95 Ft-ért vettem egy tálca sertés fehér csontot, amin még van egy csomó hús és belül velős. Apósom meg hozott maradékot, szóval ez így együtt pl. sokkal jobb vacsora, mint a konzerv. Farhát is rengetegszer van akciózva, nem kerül többe, mint a konzerv. Meg van itt a közelben állateledeles, nála is vannak ilyesmik, tepertő stb.

2015. szept. 4. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!