Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok az egyéb családtagok,...

Nálatok az egyéb családtagok, akik nem a kutya gazdái, simogatják őt vagy csinálnak vele valamit? Szerintetek a kutya igényli ezt?

Figyelt kérdés
olyanokra gondolok ahol a többi családtag nem "kutyás", csak az, akié a kutya

2015. ápr. 6. 10:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Igen. Nálunk a felállás: páromé a kutya. Párom az édesanyjával lakik. Én pár hónappal később kerültem a ocsaládba, mint a kutya. Anyósom (a nem kutyás) saját bevallása szerint majdnem kivagta a páromat kutyastol mikor hazavitte. Nem akarta hogy a kutya megnyalja a lábát, hozzaerjen, de a kutyát ugye teljesen kikerulni nem lehet (lakásban van). A kutya addig dolgozott anyukán, hogy mára a legnagyobb haverok, teljesen meghoditotta. Anyuka (a kutyás:)) eteti,setaltatja,és büszke rá:)) simogatja, játszik vele. Én nyitott voltam a kutyára meg is kellett nyerni magamnak, de még ezen felül is elcsavarta a fejem. Én masszirozom minden nap... Ő követeli. És az egész ház szereti egy kötekedő szomszédot kivéve, gyerekek imádják és viszont. Vannak nagy haverjai a házban. És igen, simogatjak.
2015. ápr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem simogatják, de nem is közömbösek.

Mamám igazából mióta volt egy nagyon közelálló kutyusa aki öregségben meghalt azóta nem igazán akar kötődni állathoz, de még ő is odaszól nekik, hogy "na mivan blökik" meg ilyesmi, de nem simogatja meg őket ,ugyanígy van a többi nem kutyás családtagom.

A kutyáknak igazából 1 igazi gazdája van akit teljes mértékben elfogadnak, a többivel jó pofiznak, ha az "igazi" gazda foglalkozik velük az is bőven elég nekik.

2015. ápr. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm az eddigieket! még várok minél több választ, kinél hogy van ez!
2015. ápr. 6. 15:41
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 2 kutyánk van az egyik nagyon bújós,a mamám nem rajong az állatokért így néha csak megsimizi,de a kutya akkor is bújik és a mamám mindig nekem szól hogy szóljak már a kutyámra. :D
2015. ápr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor hozzánk került a kutyusom, még a tesóim is itthon laktak, öten voltunk. Én mindig szerettem a kisállatokat, korábban már volt mindenféle állatkám. Édesapám is szereti az állatokat, de neki soha nem volt állatkája, gyerekkorában sem. A 2 fiútesóm semleges, anyukám inkább nem, mint igen :)

Aztán egyszer megláttam egy hirdetést, és bejelentettem a családomnak, hogy kutyánk lesz :D A mai napig nem tudom, hogy egyeztek bele, pláne anyukám.

Mindenesetre 8 éve él velünk, imádja mindenki, anyukám is sokat foglalkozik vele, és azt látom, hogy sokkal "érzékenyebb" lett a kutyákkal szemben, ha valami gyanús a kutyámon, azonnal hív, hogy ugye nem beteg? :) És amíg nem volt ilyen szoros a kapcsolat, mindig azt láttam, hogy a kutyám küzd érte. Kereste anyukám társaságát, ment és bújt hozzá. Nem lehetett neki ellenállni.

Amíg én dolgozok, a szüleimmel van itthon, esznek, pihennek, sétálnak vele, szóval kölcsönös a szerelem.

2015. ápr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi, igen, én is azt látom hogy a kutya mindig azért töri magát aki legjobban leszarja, nem tudom miért. de aki nem szereti a kutyát, szép szóval nem fogom tudni megváltoztatni, így azon gondolkodtam, hogy tudnám a kutyánál elérni, hogy ő is szarja le? bocsi hogy ez már másik kérdés :)
2015. ápr. 6. 18:10
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem, általában levegőnek nézik. Amúgy semmi bajuk vele - akkor nem hoztam volna haza -, csak nem érdekli őket a kutyázás. Nekik így jó, és nekem is. A kutya örül ha mégis megsimogatják, de egyébként ő is levegőnek nézi őket. A különbség köztem és a többi családtag között egyértelmű. Szerintem ha a gazdája, vagyis én, minden igényét kielégíti, akkor nincs szüksége arra, hogy mindenki foglalkozzon vele. Az olyan trükköket meg, hogy ahhoz nyomul aki nem foglalkozik vele, inkább a neveletlen kutyák vetik be, akiknek az eredeti gazdája nem elég jó falkavezér. Nálunk is van ilyen kutya a családban. Folyton utánam nyomul, pedig következetesen levegőnek nezem mindig. Az igazi gazdája nem igazán hozzértő.
2015. ápr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk több generáció él együtt és mindenki foglalkozik valamennyit a kutyãval,van séta,kutyasuli,játék,simi stb.mindenkitől tudja,mire számíthat,része a családnak.
2015. ápr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
Mindenki babusgatta. El sem tudom képzelni, hogy olyan családba vigyek kutyát, ahol valamelyik tag átnézne rajta, nekem az állat is családtag, aki a többiek beleegyezésével van közöttünk.
2015. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy a többiek nem foglalkoznak a kutyával még belegyezhetnek, hogy ott legyen. És attól még családtag is lehet. Az én kutyám bent alszik a szobámban, nyaralni járok vele, kutyaiskolába, minden nap sétálni, nem kint él a hordóban. Senkinek semmi baja vele, csupán őket ez nem köti le. Engem sem kényszerítenek rá a saját hobbijukra, és ezért hálás vagyok.
2015. ápr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!