Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyásnak milyen kutya...

Kezdő kutyásnak milyen kutya lenne jó?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát, ami nem túl nagy és nem is öleb. Mudira gondoltam, mert azt olvastam sok helyen, hogy egy kezdőnek jó választás. Sajnos, aztán ahogy egyre többet olvastam a fajtáról több olyan cikket is találtam, hogy gyenge idegrendszerűnek jellemezték. Elbizonytalanodtam a fajtát illetően és tanácstalan vagyok, hogy akkor mégis milyen kutya lenne jó a számomra?
2015. szept. 5. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:

A mudi nem gyenge idegrendszerű!! Viszont rengeteg mozgás,foglalkozás kell neki.


De nem írtad le mit tudnál nyújtani egy kutyának.Így nehéz fajtát ajánlani.

Pl:


Kertes házban vagy lakásban laksz-e?

Naponta hány órát foglalkoznál a kutyával?

Szőrével akarsz e bajlódni a vagy sem?

Ha kertes akkor kinti vagy benti kinti kutya lenne e?

Lakásban,napi hányszor tudod levinni?

Kutyasulit tervezel e?

Milyen jellemű vagy?

2015. szept. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Először gondolkodj el azon, mi a célod vele.

Kiállítás?

Kutyaiskola?

Valamilyen kutyás sport?

Milyen az életviteled, mennyire vagy mozgékony/otthonülő?

Csak lakásban vagy csak udvaron, vagy kint-bent tartanád?

Vételárra mennyit szánnál?


Ha ezekre válaszolsz, könnyebb segíteni.


Ha nincs konkrét fajta, amiért odavagy, akkor választhatsz menhelyről is a sok szebbnél szebb kutya közül, jelképes összegért.

2015. szept. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szuka
2015. szept. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Keverék, amelyiknek már van kifejlett személyisége, és bátran tudják ajánlani kezdőknek.

Berni pásztor- Tudom, hogy nagy méret, de jámbor fajta

Golden retriever- Ez sem mudi méretű, de ő is jó első kutyának

Beagle - bár ezt le kell fárasztani

Spániel

Szetterek - ezek is nagyobb testűek

Közepes-kis agár - Kis olasz, whippet, stb.

Basset hound

Angol bulldog/ Francia bulldog

terriereket tuti nem ajánlom, hiába elterjedtek. A mi sulinkba ők a legrosszabb kutyák :D

Ha határozott vagy, az amstaff sem rossz, de ahhoz kell egyfajta fajtaszerelem, és tényleg, határozottság, következetesség, kitartás, türelem, nyugalom. És persze kutyaiskola!

2015. szept. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4. emeleti Lakásba lenne tartva a kutya és lift nincsen. A kutyával nagy sok időt tudnék foglalkozni. Szőrével nem szeretnék nagyon bajlódni, de, csak azért mert nem értek hozzá. Ha tudnám, hogy mit hogyan kell, akkor a szőrének az ápolása sem lenne gond. Kutya sulit nem tervezek, mert a környékünkön nincsen suli. Sportolni jó volna a kutyával pl. agillity de nincsen lehetőség arra sem a közelben. Max 70000-et tudnék kiadni egy kutyáért és szaporító szóba sem jöhet. A kérdező voltam.
2015. szept. 6. 07:50
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél francia bulldogot! Nem sok vizet zavar otthon, és sportot jó vele nézni a fotelből.
2015. szept. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Háát én se értettem a bichonjaim szőréhez,a kozmetikust kérdeztem ki meg a neten informálódtam,aztán annyira megtetszett,hogy kutyakozmetikus lettem :)


70 ezerért max magyar fajták vannak törzskönyvel vagy egy menhelyi mix :)

2015. szept. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos 70.000 Ft-ért nem fogsz kapni fajtatisztát. :(

Akkor inkább fogadj örökbe kölyökkutyát :)

2015. szept. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Menhelyről tudsz örökbefogadni.

70 ezerért sajnos fajtatiszta kutyát nem hiszem, hogy kapsz. Esetleg magyar fajtát (pl. mudit), de azért neki igen nagy a mozgás-és feladatigénye.

2015. szept. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!