Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én kezdő kutyásnak számítok?

Én kezdő kutyásnak számítok?

Figyelt kérdés
Kiskoromban volt egy német juhászunk őt nem én neveltem de sokat játszottam vele. Azután kaptam egy spániel amit édesanyámmal közösen tanítgattuk és neveltük.

2015. máj. 4. 08:45
 1/3 anonim ***** válasza:

ez attól függ, hogy te hogy érzed

szerintem a leírtak alapján már nem vagy kezdő, de ezt így látatlanba nehéz lenne megmondani

mindenkinél más tempóban halad a fejlődés: hallottam már olyat, hogy valaki 2 kutya után már szinte profi volt, mert nagyon sokat foglalkozott velük, és tanult tőlük

ellenpéldát is tudok: a nagypapám nagyon büszke magára, mert már 60 éve mindig van kutyája, de őszintén szólva még mindig nincs tisztában alapvető dolgokkal amiket minden kutyásnak tudni kéne. (pl hogy mit egyen a kutya)

2015. máj. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyéne válogatja, ennyiből nem tudjuk megmondani.

Vannak emberek, akik "ösztönösen" jól nyúlnak a kutyákhoz, jól értelmezik a jeleiket, és vannak, akik évtizedek után se. Sokat számít, hogy gyerekkorban volt-e közöd kutyákhoz. Sokat számít, hogy az életben milyen habitus vagy: kis nyuszi vagy határozott, követő vagy vezető típus.

Aztán az is fontos, hogy mennyire próbálsz művelődni. Aki mindent eleve jobban tud és kategorikusan kijelenti, hogy könyvekből tanulni a kutyázást (vagy gyereknevelést, vagy akármit) hülyeség, "öregapám is pont így csinálta", az nézetem szerint nem lehet túl jó kutyás. Az intelligencia egyik ismérve, hogy vevő a változásokra, és bizony a kutyázáshoz kell némi intelligencia és empátia.

2015. máj. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is ismerek olyan gazdit, aki 30 éve tart kutyát és még mindig nem érti, hogy a szuka kutyája miért mászik rá más szuka kutyára, hiszen ő maga is szuka.......
2015. máj. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!