Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom eltávolítani a...

Hogyan tudom eltávolítani a Betadine-t a kutyám szőréből és bőréről?

Figyelt kérdés
A kutyám sebét Betadine-nal kellett kezelni, viszont összeragadt tőle a szőre (4-5 mm-es). A kezelés alatt is gallér volt a kutyán, mert piszkálta a sebet, viszont most is rajta van még, mert enélkül tépte a szőrét, és ismét sebei lettek. Annyira a bőréig össze van csomósodva a szőre, hogy még a jelenleginél sem tudom rövidebbre vágni emiatt. A környéken lévő két kutyakozmetikusnál érdeklődve, az egyiknek fogalma sincs róla, a másik, ha nem lesz seb, vigyem akkor a kutyust. Nos nyilván nem jó érzés ez neki, különben nem tépné a szőrét gallér nélkül, tehát nem akarok addig várni, még teljesen begyógyulnak a sebei, hogy ellássa a kutyakozmetikus. Valakinek valami ötlete, hogy el is tudjam távolítani, de a bőrét se irritáljam a szerrel?
2015. szept. 8. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kutyakozmetikus segítségét kérd, vagy ilyen kutyasampon.
2015. szept. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vizes ronggyal próbáltad már? :)

Amúgy hogy sikerült annyi cuccot rajta hagyni, hogy olyan rövid szőr becsomósodjon? Azt le lehet ám törölni, csak a sebbe kell, oda se sok, csak hogy mindenhova jusson, a felesleget meg fel kell itatni, meg letörölni a szőrről :)

Ha nagyon tanácstalan vagy, battyogj vele vissza a dokihoz, lepucolják, levágják a lehető legrövidebbre a szőrét, és kész.

2015. szept. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, próbáltam vizes ronggyal, és még kutyasamponnal is.

Úgy sikerült a rövid szőrbe beleragasztani a betadine-t, hogy beleöntöttem a sebbe, ahogy az orvos mutatta. A kutya 15 éves, soha nem volt ilyen jellegű baja, és más kutyám meg nem volt, hogy lett volna tapasztalatom, így most szembesülök ezzel először. Fogalmam sem volt róla, hogy majd nem lehet olyan egyszerűen kimosni a szőréből.

2015. szept. 8. 19:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A Betadine-t oldja a víz, könnyedén ki lehet mosni. Ha nem jön ki a kutyából, akkor az nem csak Betadine, hanem a vele összekeveredett varasodásnak indult vér. Tényleg a legjobb megoldás, ha megvárod, amíg begyógyul a seb.
2015. szept. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Betadine-t tényleg vízzel szokták higítani, szóval oldania kell. Szerintem is alvadt vér, vagy a seb maradványai lehetnek. Állatorvos is segíthet letisztítani, ha nagyon nem megy.
2015. szept. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ (így nagyon utólag)!
2016. ápr. 19. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!