Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megkülönböztetni...

Hogyan tudom megkülönböztetni az álvemhes kutyát a vemhestőt?

Figyelt kérdés

10 hónapos am staff dobermann keverék mellei duzzadtak de semmi más jele nincs.

Mitől fordulhat még elő a mellduzzadás?

De elsősorban mi a különbség a két dolog között?



2015. szept. 9. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A különbség az, hogy az álvemhes kutyában nincsenek kölykök. Csak hormonálisan produkálja a vemhesség tüneteit, mint pl. emlőduzzadás, tejelés, viselkedés megváltozása.

Állatorvos meg tudja mondani, melyik áll fenn.

Ivartalanítás javasolt, mert az álvemhesség az arra hajlamos kutyánál minden tüzelés után előfordulhat, és könnyen alakul ki nála gennyes méhgyulladás, ami életveszélyes állapot.

2015. szept. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A viselkedése semmit nem változott csak megvannak duzzadva a mellei.

Tüzeléskor nem találkozott más kutyával (nem tudok róla)kis kölyök kora óta szobakutya

2015. szept. 9. 08:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem találkozott más kutyákkal, akkor nem lehet vemhes.

Ha nem múlik a duzzanat, akkor lehet, hogy gyógyszer kell rá, mert begyulladhatnak az emlői.

2015. szept. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ha volt kannal akkor vemhes ha nem akkor álvemhes :D logika!!!


Viszont konzultáj egy dokival és mielőbb ivartalanítsd,mert ha egy kutya egyszer álvemhes,akkor következő tüzelésnél is az lesz valószínűleg.Ez pedig növeli a emlődaganat és méhgyulladás kockázatát.

2015. szept. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is volt álvemhes, neki is meg voltak duzzadva a mellei és ha egy picit megnyomtad egy tejszerű folyadék folyt ki belőle. De persze én is amellett vagyok, hogy mindenképp nézesd meg a dokival.
2015. szept. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!