Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartás panellakásban?

Kutyatartás panellakásban?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat vagyok egyedül és régóta érlelődik bennem a gondolat, hogy magamhoz vennék egy kölyökutyust. A gond az, hogy panellakásban élek. Személy szerint egy jack russel terrierre gondoltam, de utánaolvastam, hogy elég nagy a mozgásigénye. El tudnék vele menni mindennap hosszabb sétára, na de mi van akkor, ha itthon marad? Azt is olvastam, hogy jól elvan egyedül, de nem tudom mennyire lenne szívtelenség " börtönbe zárni" egy 47 négyzetméteres pecóba?

Mit gondoltok merjem- e bevállalni?



2015. szept. 11. 02:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

A kutyának nagyon fontos, hogy sokat foglalkozz vele, lemozgasd igényének megfelelően, a gazdijával minél több időt töltsön és szeressék. Ha ezek biztosítani tudod számára akkor már csak olyan akadályai lehetnek mint pl. anyagiak, szomszédok stb. Ha egyedül van gondolod meg, hogy télen-nyáron, hóban-fagyban neked kell levinni, akkor is ha beteg vagy akkor is meg kell tudnod oldani, ha elutazol vagy 1-2 órás túlórát szabnak a nyakadban a munkahelyen...

A kutyát nem úgy kell elképzelni még a nagyon nagy mozgásigényű ebeket sem, hogy 24 órában pörög. Ha le van mozgatva 8 órát simán elalszik egy átlagos kutya otthon, játszik a cuccaival, iszik, sétálgat egy picit semmi őrültekháza nincs. Ma megtanítottad neki, hogy mit szabad és mit nem és a kölyökkori gyakori sétát, szobatisztaság miatt, tudod vállalni akkor hajrá. Arra érdemes figyelni, hogy a kisebb testű kutyákat gyakrabban kell levinni, mint a nagyobbakat. Sokkal inkább börtön egy 120 nm-es udvar, ahol elfelejtik a kutyát sétáltatni és csak löknek elé egy kis kaját és köszönnek neki amikor hazaérnek, mert a kutya úgyis "kifutkossa magát a kertben".

2015. szept. 11. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az elírásokért elnézést, már késő van.
2015. szept. 11. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Egy kutya a nap nagy részében alszik. Ha a napi lemozgatás megvan (ez nem feltétlenül egyszerű) akkor hatalmas boldogság a gazdával nézni a tévét, a lába mellett aludni..

A dolog kulcsa a mozgatás és az esetleges szeparációs szorongás kezelése.

A demenyakotsog,cafeblog.hu több cikket tartalmaz a témában. A hangnem ne tévesszen meg, az írások nagy tésze komoly

2015. szept. 11. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
7%
Kutyatartás (macska) bármilyen lakásban is őrültség.
2015. szept. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

Akkor merj kutyát vállalni, ha:

mindennap kivétel nélkül tudsz biztosítani neki minimum 3 sétát: reggel, délután és este. Ebből kettő rövidebb (20 perc-fél óra), egy hosszabb legyen (másfél-2 óra). Legyen benne szabad mozgás, futás, más kutyákkal játék, tanulás is.

Én a helyedben egy kisebb mozgásigényű kutyust választanék, és nem kölyköt. A kölyökkutyákkal eleinte érdemes 2 óránként kimenni, hogy minél hamarabb megtanulja a szobatisztaságot, ami így is hetekbe, hónapokba telik. Fajtatiszta kutyához sem feltétlenül ragaszkodnék, ha nincsenek vele olyan terveid, hogy pl. kiállításokra járni vele.

Menhelyről egy fiatal felnőtt, nyugodt természetű, kis-közepes méretű kutyust javasolnék számodra, ha a napi 3 séta garantált.

2015. szept. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

jack russel a legnagyobb atveres. az a kutya egy energiabomba. hiaba viszed ki 3 orara futtani. lemerul a vegen kezben cipeled haza es 10 perc mulva megint fel van porogve. ismerek sokat aki a lakasban tartja es eleg sokat kell hordani setalni emiatt. es mint tudjuk ha nem faradt ki akkor mashol vezeti le az energiajat.


en akit ismerek azoknak labradorja van panellakasban. meglepoen nem daralja le az egesz lakast :)

2015. szept. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Hát, a jack russel+ lakással az a tapasztalatom, hogy van két fognyom a vádlimon. Nem a mi kutyánk, a kedves szomszédé. Álltam a lábtörlőn, beszélgettem anyukámmal, hazajött a csaj, kinyitotta az ajtót, a kutya azzal a mozdulattal megtámadott. Kutyás vagyok, 2 évet voltam állatorvosi asszisztens soha ilyen nem történt, nem provokáltam, csak álltam egy helyben... Egy másik szomszéd mesélte, hogy közveszélyes a kutya, alig foglalkoznak vele, ritkán van sétáltatva, ő régebben vállalta, mert sajnálta, de már nem meri, mert retteg tőle.. Nyilván egy borzalmasan szocializált, energia túltengéses kutya volt, tehát nem a fajta a hibás, és nem minden kutyából lesz ilyen, de gondoltam elmondom, hogy lásd, mi lehet, ha a kutya "begőzöl". Nyilván ha egyszer nincs időd csak egy gyors sétára, attól nem lesz még ilyen, csak hosszú távon azért érdemes átgondolni, hogy mennyire teszel jót neki. Egyébként ajánlom Cesar Millan könyveit, nagyon hasznos, ha dilemmázol, hogy bevállalható e neked egy kutya!:) Sok sikert
2015. szept. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
67%

A panel és a szingli lét nem okoz gondot, előttem leírták, miért.

Ha csak pórázos fél órás vánszorgásokra gondolsz séta címén, amit a kutyatartók 80%-a csinál, felejtsd el a jack russellt! Ismerősöm szintén lakásba most fogadott örökbe egy erős jack russell keveréket 3. kutyának :D De reggel a Margit-szigeten 10 km-es PÓRÁZ NÉLKÜLI sétával-futtatással kezdenek, délután otthon pedig tanulás...

Na ez a nem mindegy!

2015. szept. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%

[link]


Itt teljesen leírja a véleményemet arról, hogy Jack Russelt pannelban mennyire érdemes tartani.


Ha nem ragaszkodsz kölyökhöz, tarthatnál keveréket is, felnőttet, mert a menhelyen tudják, hogy melyik kutyának mekkora mozgásigénye van, és BIZTOS vagyok benne, hogy tudnak neked ajánlani több olyan kutyát is, amelyik megfelelő lenne neked. Terrierek egyébként nagyon-nagyon energikusak, ahogy a retrieverek is (bár ők azért jobbak).

Basset hound-ot vagy az Angol bulldogot ajánlanám, így hirtelen :)

2015. szept. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
Én is egyedül élek egy 40 nm-es panel lakásban és már a 4 hónapja van kutyám. Ahogy legtöbben én is kölyök kutyát vettem, egy angol bulldogot. A kezdeti nehézséget legyűrve mára minden normalizálódott. Sokan mondják, hogy buta fajta, pedig a lakás egyszerű alapszabályait (nem bepisilni,kakilni, bútorokat/kábeleket nem megrágni) nagyon hamar elsajátította. Én napi 8 órát dolgozok, ingázással együtt majdnem 9 órára jön ki a távollétem és ezt az időt szinte teljesen átalussza. Reggel egy 10 perces séta, néha játék a pajtikkal, majd délután egy izmosabb, kb 70-90 perces séta és még este úgy 40 perc játék és bőven elég neki, de előfordul, hogy egyszerűen nincs kedve sétálni csak elvégzi a kis dolgát és már húzódik vissza a lakásba.
2015. szept. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!