Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám állandóan agresszív...

A kutyám állandóan agresszív a többi kutyával. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amerikai Staffordshire Terrier kutyám van. Kutyiskolába járok vele, nap-mint-nap fárasztom, játszok vele - lógatás, apportírozás, minimum 1 órás séta alap dolog nála, úgy veszem észre, hogy jól is érzi magát nálam. Viszont a legkisebb szobakutyáktól kezdve a rotweilerig minden más kutyát meg akar támadni, eszméletlenül domináns típus, még szerencse, hogy rám hallgat. Viszont séta közben elgurul a gyógyszere ha más kutyákkal találkozik, mindenáron szét akarja tépni, nagyon agresszív. Mit tehetnék, hogy jobban szocializáljam? 1 éves, még fiatal, de úgy tűnik nekem, hogy sok más tanítható képessége mellett sosem fog normálisan viszonyulni a többi kutyához. Egy pár tippet elfogadnék és nagyon megköszönném, hogy hogyan tudnám belenevelni, hogy ne legyen agresszív, mert felesleges...

2015. szept. 11. 13:38
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
7 hónapos korától van nálunk, ahogy megkaptam, attól a héttől kezdve vittem iskolába. Köszönöm a hasznos tanácsokat! Hálás vagyok.
2015. szept. 15. 14:22
 12/18 anonim ***** válasza:
Szia, na hogy megy a kiképzés? Van valami változás? És ha igen, mivel érted el? :)
2015. okt. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos én is most veszem észre, hogy amint ivarérett lett az én hercegnőm Ő is nekitámad más kutyáknak, holott eddig semmi baja nem volt velük.

Konkrétan nem nagyon izgatta ha az utcán elment mellettünk egy kutya.

Ennyire befolyásolja szegénykémet ez az egész?

Azt mondjátok az ivartalanítás segíthet?

2015. okt. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Igen, saját tapasztalatból mondom, hogy segít az ivartalanítás!!

Nekem olyan befogadott kutyám volt, aki (nem tudni az előéletét) nekiment (tehát nem acsarkodott, hanem kőkeményen betámadta) a kutyáknak, gondolom nem puszikkal kényeztette előző gazdája.. emellett minden embert útált rajtunk kívül...ivartalanítás után sokkal könnyebben volt kezelhető, azt nem mondom h 100% eltűnt az agresszió, de kutyákkal nem verekszik magától, csak ha belekötnek, emberekkel pedig normális ha ottvagyunk. :)

De kell 2-3 hét ivartalanítás után amíg a hormonháztartása helyreáll.

2015. okt. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
63%
Azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy az ivartalanítás önmagában nem oldja meg a problémát. Ezzel csak az érhető el, hogy a kutya kicsit nyugodtabb lesz, hiszen nem fűti folyamatosan a hormonok. A problémán DOLGOZNI KELL. És így együttesen (nyugodtabb kutya+folyamatos gyakorlás)már könnyebb eredményt elérni.
2015. okt. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Haladás :)

Sikerült elérni, hogy sok másik kutyával elvan, játszik, harapdálják egymást, ha számára szimpatikus fiúkutya a játszótársa, akkor is elvannak, méregetik egymás erejét, de persze csak játékosan.

Viszont aki nem szimpi neki, azzal kinézik magukat egymásnak és azzal többé nincs barátság :D

Ez is szerintem nagy előrelépés.

Köszönöm szépen a tanácsokat!

2015. dec. 1. 10:34
 17/18 anonim ***** válasza:

Gratulálok!

Hidd el, hogy sok kutyánál több idő ezt elérni. Pl. én egy cirka éve "szenvedek":D

Csak így tovább. Én már annak is örülnék ha egyáltalán kutyák közé lehetne póráz nélkül engedni:D:D

2015. dec. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én a kutyámat (roti) ha néha ilyen történik, egy egyszerű mozdulattal általában a lábammal az oldalát vagy a farát megérintem esetleg gyengén megrúgom vagy hasonló dolgokkal kizökkentem aztán szépen jön a neve:Bosco majd a parancsszó: lábhoz.
2020. ápr. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!