Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely kutyafajtát célszerű...

Mely kutyafajtát célszerű vennünk 9 éves fiunknak, ha főleg ő gondozná? További feltételek következnek.

Figyelt kérdés
Szempontok még: mini kert van, szomszédok, csöndes, könnyen kezelhető legyen, főleg a gyerek sétáltatná, közepes forgalmú utcák. De csivavát, szobakutyát nem akar.
2010. márc. 12. 21:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A labradorok elég okosak, könnyen kezelhetők. Első kutyásnak kifejezetten ajánlják. Biztos, hogy igazi barátok lennének. Nem hátrány ha kis kertetek van. Az a lényeg, hogy a napi séta meg legyen. Mozgás igénye persze neki is van. Mondjuk azért van benne erő, de ha meg van nevelve kezes bárány. És elég könnyen nevelhetőek. De amúgy menj fel a www.olcsokutya.uw.hu ra ott van olyan, hogy fajta bemutató. Sok fajtáról oda van írva kezdő kutyásnak ajánlják-e mennyi a mozgás igénye stb.
2010. márc. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
A kutya nem játék, csak akkor vedd, ha Te is be tudod vállalni, egy 9 éves gyerek nem tudja maradéktalanul ellátni!! Vedd úgy, hogy a kutyus lesz a 2. gyereked! Gondold meg! A gyerek megunja és rád fog maradni! Tudod vállalni????
2010. márc. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
34%
Hörcsögöt vegyél, ne kutyát. Nem fogja gondozni.
2010. márc. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

nekem az első kutyám kb 9 évesen volt - egy tacskó. Egyedül is bírtam vele,imádtuk egymást. Sétáltatásnál is könnyebb volt,hogy kistestű (főleg az elején,míg szokta a pórázt). És hát ha kicsi a kert,akkor az se gond,hisz a tacsi se nagy :)

Egyébként nyugodt,de játékos kutyák, ugatni se szokott túl sokat - csak ha tényleg oka volt rá. Ja és nagyon tud hízelegni, szüleim is egy perc alatt beleszerettek :) és nagyon hűséges is,csak ajánlani tudom.

2010. márc. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Goldi!

10 éves lány vagyok és goldim van. Nagyon sokat foglalkozok vele. Sétáltatom. Nekünk is mini kertünk van, de bejárós. Én nagyon ajánlom

2010. márc. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

igaza van az elöttem szolonak,,sztem meg nagy vag közepes testüt nem igazán jo ötlet,kis területen csak kinzás ez neki,a tacsko meg télleg jo ötlet,de 9éves gyereknek nem korai?

nem fog még foglalkozni azzal a kutyuval,rád fog maradni a séta,etetés, foglalkozás,meg a tisztán tartása,!!! sztem várd meg amig felnött modon fog gondolkozni a gyereked utána vállaljatok be egy kutyát!!!

2010. márc. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21:50 es vgyok,és a 21:43 assal értek egyet
2010. márc. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt 9 évesen kutyám (jujj de rég). Akkor egy kisebb testű, úgy 13-15 kilós félhosszú szőrű keverék. Nagyon szerettem. Szerintem egy 9 éves kisgyerek nincs tisztában a fajtákkal, ezért én egy kis menhelyi látogatást javasolnák nektek, és ott választhat magának olyant, ami Neked is tetszik, és a gondozók is ajánlják. Így egy életet is megmenthettek, és többnyire ivartalanított kutyák vannak ott, így később ezzel sem lesz gond.

Amire figyeljetek: ne legyen túl nagy, mert akaratlanul is fellökheti, elhúzhatja a gyereked. Ne legyen túl pörgős, mert kis udvarban rosszul fogja magát érezni. Hosszú szőrűt csak akkor, ha Te is tudsz segíteni a szőrápolásban.

2010. márc. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én az első kutyámat hat évesen kaptam és egy német juhász volt!Még mindig megvan. Sosem volt vele baj nagyon intelligens kutyák és mindig vigyázott rám.
2010. márc. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Miért lenne korai? Nekem is volt, és rengeteget sétáltattam, játszottam vele, télen szánon húzott. Én fésültem, tisztítottam a füleit... Anyuval közösen etettük. Én tanítottam, tudta az alap vezényszavakat, és próbálkoztunk mai szemmel nézve agility-zni (akadálypályát csináltam az udvaron, és ő nagyon ügyes volt benne). És legalább felelősségre tanított. Akváriumom is volt, azt is én gondoztam :)

Imádtam a kutyusomat, és később sem untam meg.

2010. márc. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!