Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben a helyzetben váltanátok...

Ebben a helyzetben váltanátok tápot?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos standard méretű, ivartalanított tacskó kan kutyám.

Jelenleg Josera Sensi Junior tápot kap. Azért ezt, mert a tenyésztő is Joserával etet, kaptunk is a Familyből pár kilót, mikor elhoztuk.

Így eleinte azt kapta, majd én szerettem volna váltani Acanára (leírt hozzávalók alapján jobbnak tűnt).

Betartottam a tápváltás szabályait, fokozatosan kevertem az újat, kb. 2 hèt alatt értük el a fele-fele arányt. Innentől folyamatosan ment a kutya hasa, szinte vízszerűen, így 3 nap után feladtuk, és csak Joserát kapott.

Ahogy az Acana kikerült a képből, látványosan javult a kinézete, sokkal kevesebbet, és szilárdabbat kakilt (előtte se tűnt nagyon hígnak, csak így utólag összehasolnítva egyértelmű).

Így azóta Joserát kap, viszont lassan gondolkodnonk kell a felnőtt tápban (10 hónapos korától lehet átállni az állatorvos és a tenyésztő szerint is).

Ismét döntés elé kerültünk, mert anyagilag nem lenne gond a drágább sem (keveset eszik, szóval nincs felső összeghatár), és olvasva az összetevőket pl a TOTW vagy az Orijen jobban hangzik (Acana nyilván soha többé az életben).

Viszont a Joserára egy rossz szót nem tudok mondani, szép a kutya szőre, nem vakarózik, nem büdös a szája, keveset és megfelelő állagút kakil. Igazából, bár tudom, hogy ez gáz, az zavar, hogy relatíve olcsó, és azt érzem, hogy nem kapja meg a kutya a legjobbat. A férjem szerint elmebeteg vagyok, és nem kellene ezen ennyit agyalnom, de nem tudom mi legyen. Ő az első kutyánk, és a legjobbat szeretném neki.

Attól viszont tartok, hogy a többitől is hasmenése lenne, és végül visszatérnénk ismét az eredetihez.

BARF kizárt, uh kérem rzt az alternatívát mellőzzük, biztos hogy az nem lesz.

Ti váltanátok, vagy maradjunk az edfig beváltnál?



2015. szept. 13. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem a táp ára határozza meg, hogy a kutyának mi válik be.
2015. szept. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Olyan táppal etess ami gabona mentes és emellett a lehető legtöbb "húst" tartalmazza. Ne az árakat nézd..


Amúgy miért kizárt a barf?

2015. szept. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Barf azért kizárt, mert egyrészt csak egy miniatűr fagyasztórekeszem van, így nem tudnám tárolni a húsokat. Másrészt nem szeretnék külön foglalkozni vele, számolgatni, hogy miből mennyit adjak. Emellett a kutyám úgy szeret enni, hogy először a földre túrja a kaját, majd onnan eszi meg. Ez táppal nem érdekel, csinálja, ha neki így jó, de nyers húsokkal azért csinálna mocskot rendesen a tálja körül.

Igazából lusta vagyok ezzel foglalkozni, egyszerűbb a táp, így abból keresem a legjobbat.

2015. szept. 13. 19:40
 4/9 Maxitabi ***** válasza:

Ha az acanát nem bírta,akkor az orijent,ami ugyanazon cég gabonamentese,még úgysem fogja-valószínűleg. de ki tudja?

Addig azonban úgysem derül ki, amíg ki nem próbáljátok. Viszont talán még 3-4 hónapot várnék,amíg ki nem fejlődik teljesen az emésztőrendszere, akkor kísérleteznék. (Vannak más jó tápok: pl wolfsblut, futterbar,grau,belcando, stb)

2015. szept. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

gyors kérdés: melyik acanát kapta? több embertől halottam már, hogy a sima csirkés acanától, meg amelyikben csirke van hígfost produkál a kutya, a többitől meg semmi. én az acana gabonamenteseivel etettem, csak a csirkementesekkel és az érzékeny gyomrú kutyának sem volt baja. totw is nagyon jó, most ezzela kettővel etetek.

ha alapvetően a joserától jól néz ki a kutya, nincs tőle baja, akkor rajtad múlik, hogy akarsz -e azzal etetni vagy sem. nekem nem szimpi, az összetevők miatt, de paranoiásabban is etetk, mint mások, sok ismerős dícsérte.

2015. szept. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Acana puppy small breed tápot kapott. Van benne csirke, devaz van a mostaniban is, uh nem hiszem hogy allergiás lenne rá.

Tényleg nem tudok mit mondani a Joserára, nekem az összetevőivel sincs bajom (most Sensi junior, később esetleg sensi adult vagy lamb&rice.)

Csak a többinél annyival hangzatosabb az összetevők listája ( TOTW high praire amit nézegetek).

Nem tudom mi legyen, lehet én is túlaggódom a dolgot...

2015. szept. 17. 01:08
 7/9 anonim ***** válasza:
A TOTW azért jobb mert gabonamentes.. A kutyának semmi szüksége gabonára.
2015. szept. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem allergia miatt kérdeztem, hogy melyiket ette, nem csirke allergiás kutyáknak is gondot okozott a csirkés acana.
2015. szept. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
és az acanának és az orijennek is van gabonamentese, de szerintem ezek mind nagyon jók.
2015. szept. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!