Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti ebben a helyzetben váltanát...

Ti ebben a helyzetben váltanátok óvodát? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést én írtam ki.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Ma reggel a lányom mindent kitalált fáj a feje, fáj a hasa stb. Mondtam neki bírja ki ezt a napot hamar el fog telni és ebéd után megyek érte.

Elmondtam az óvónőnek hogy a lányom nem szeretne díszíteni. Erre az volt a válasz: Akkor ne csodálkozzak ha a gyerekemet kiközösítik.

Megkérdeztem a lányomat mit szokott csinálni az óvónő mikor ők játszanak. Ő az felelte ha bent vannak ül az asztalnál és figyel, de ha kimennek az udvarra beszélget.

Holnap sem szeretne a lányom oviba menni, mert fél az óvónő veszekedni fog vele.

Megértem az óvónőt mert ez az első éve, de türelmesebb is lehetne.

Ti mit tennétek? 2 hónap és vége az ovinak. Váltsunk ovit?


2014. ápr. 2. 14:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Válts óvódát.Dolgoztam ilyen helyen,sajnos vannak ilyen óvónők akik csak ücsörögni szeretnek,és minden problémánál szét tárják a kezüket,rá fogják a gyerekre,és hiába pedagógusok mégsem tesznek semmit.Válts óvodát tényleg,mert ha az első problémánál így állnak hozzá,később sem lesz jobb.
2014. ápr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

nem hiszem hogy váltanék...semmi sem garantálja,hogy másik helyen egyből beilleszkedne...

Csak kibírjátok valahogy ezt a 2 hónapot...

Amúgy én meg nem értem meg az óvónőt!pont azért kéne türelmesnek,odafigyelőnek,naprakésznek lennie mert ez az első éve!!!

2014. ápr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
1-ő vagyok,elkerülte a figyelmem,a 2 hónap múlva vége az ovinak.Akkor már iskolás lesz?Ez esetben már nem váltanék,mert tényleg felesleges be se veszik sehova.Valahogy az volt bennem,hogy kiscsoportos...
2014. ápr. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kezecske!

Én is attòl fèlek ha àtiratom màsik oviba, lehet ott sem fogja jól èrezni magàt. Most alszik, de alvàs elõtt mondta, nincs kedve dìszìteni. Kiscsoportos, ha 2 hónapot úgy èrtettem hogy nyàri szünet lesz. Nagyon sajnàlom szegènyt:-(

2014. ápr. 2. 15:20
 5/15 anonim ***** válasza:

Én ovit váltanék. Abból, amit leírsz. A kislány miatt! Ettől függetlenül a probléma okát meg kéne találni.

Amúgy vannak barátai a kislányodnak (ismerősök, barátok, rokonok gyerekei)? Kijön a vele egykorúakkal?

Jó lenne rájönni, hogy mi lehet a gond.

2014. ápr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos váltanék, ha nem is óvodát, akkor csoportot, amennyiben van. Ez az óvónő nem jött be a lányodnak, nincs is a helyzet magaslatán. Kínlódás lesz ez a két hónap is, de ha maradtok, akkor az egész nyarat végig görcsöli. Menjetek másik csoportba, másik oviba, vidd magaddal, ahol sanszos a felvétel, ismerkedjen más óvónővel. Nem buták a gyerekek, csak kicsik.
2014. ápr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is ez jutott eszembe, hogy ha még 2hónapig ez megy, akkor csak kicsit lesz felüdülés a nyári szünet, ezen fog görcsölni szegényke.
2014. ápr. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ezért váltok óvodát szeptembertől.

Vegyes csoport, tavaly elballagott a nagylányom összes barátja, így most szept-től unatkozik. Sokat sír, utál járni, mert hiányoznak a barátai. Mivel a nagyok helyett jött egy csomó kis 3 éves, ezért az óvónők szinte csak velük foglalkoznak.

Úgyhogy kiveszem őt innen évvégén és beíratom másik oviba, ami tiszta korosztályú csoport és végre nem fog unatkozni a lányom, lesznek újra barátai a saját korosztályában.

Most még júniusig ide jár, szept-től váltunk. Szenvedünk, de kibírjuk addig. Most rögtön nem tudnám átvinni helyproblémák miatt.

2014. ápr. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

mi is váltottunk ovit :)

előző kérdésedre is válaszoltam, írtam, hogy nálunk minden nap van közös foglalkozás! amúgy az előző oviban is volt, nem ezzel volt gondunk, de itt szerintem az óvónővel vannak komoly gondok, fél év után próbálkozik? még mindig le vagyok döbbenve!

váltanék, sajnos pályát tévesztett, azt meg ne a gyereked szívja meg.

lehet nem lesz a másik helyen se barátja, de legalább egy jobb óvónő fogja várni...

2014. ápr. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Ment a zöld kezecske!

Keresek másik ovit. Másik csoportba nem tudom átrakni mert kiscsoport, középső csoport, és nagy csoport van. Ez a 3 csoport van csak. Nagyon barátságos, mert a rokon kisgyerekekkel nagyon jól elvan.

2014. ápr. 2. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!