Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ebben a helyzetben váltanátok...

Ebben a helyzetben váltanátok ovit? Olyan tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

A kiscsoportot most járja a kisfiam, szereti, bár csak két barátja van, de velük nagyon jól elvan. Viszont nagyon félénk, nehezen nyíló gyermek, így a mostani barátait se a saját közeledésének köszönheti, hanem a barátai "találták meg" őt. Nyáron a szünetben nem megy majd oviba, mert összevont csoportok lesznek, én pedig itthon vagyok a kicsivel, így velünk marad itthon ő is. (az óvó nénik ajánlották)Amúgy ősszel megyek vissza dolgozni. A gond az, hogy jövő hónapban elköltözünk, kb 15 km-el leszünk arrébb Pest irányában (párom is én is Pesten dolgozunk), és nem tudom, átírassam-e a lakhely szerinti oviba. Egyrészt jó lenne, mert benzinben, időben is sok lenne mindennap kétszer megjárni az ellenkező irányban összesen 60 km-et, reggel is jóval korábban kéne indulni. Viszont félek, hogy egy összeszokott középső csoportban hogy fogadnák be, lennének-e barátai, mert ő biztos nem kezdeményezne.

Az, hogy nyáron itthon lesz, nem tudom mennyit segít a dolgon, úgy értem 3 hónapot kihagy az oviból, lehet, hogy a régi oviba is nehezebb lenne visszaszokni, és akkor már tök mindegy hol küzd a dologgal, de legalább a közelibe jár, ami kevesebb macera. Ti mit gondoltok?


2014. ápr. 10. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a közelebbi ovit választanám. Addig még nagyon sokat bátorodhat, de ha maradna a mostaniban, az is lehet, hogy megint csak meg kell küzdenie a barátkozással egy nyaras kihagyás után, akkor pedig már a közelebbi helyen inkább új esélyekkel induljon. Az anyagiakról, logisztikáról már nem is beszélve.
2014. ápr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Váltanék.

Az érveket pontosan leírtad.

2014. ápr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is váltsatok!

Az én fiam is hasonló kaliber,a múltkor 3 hetet itthon volt bárnyhimlő miatt,szinte előlről kellett kezdenünk az oviba újra járást!Úgyhogy lehet hogy 3 hónap után te is ugyanígy jársz és akkor tök mindegy hova viszed viszont azzal sok időt,pénzt spóroltok meg ha a közelebbit választod!A nyáron jól készítsd fel,beszéljetek sokat az új helyről%Esetleg ha ott lesz vmikor nyílt nap,be is mehettek "ismerkedni"

2014. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!