Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Premiere táp, Decathlon-os...

Premiere táp, Decathlon-os táp, vagy BARF?

Figyelt kérdés

Tacskó szukám van, sokat mozog, vadászkutyának szeretnénk majd, ha nagyobb lesz (1 éves, suliba járunk)

Eddig Premiere-t kapott, de az fogyóban van, és kipróbálnám a decathlonban kapható tápot is, mert az Elvileg vadászkutyáknak van. Gondolkodtam a BARF etetésen is, de a szüleim nem biztos, h engednék... Pro/kontra ezekről?

Egyébként bárkivel találkozunk, rögtön az az első mondatuk a kutyusomról, hogy " milyen szép a szőre" :)



2015. szept. 14. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
BARF a legjobb :D
2015. szept. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

BARF,bár ez kicsit több időt vesz igénybe,mint megveszel 10 kg tápot és elé rakod ami pár perc.


Utána kell olvasni a dolgoknak,hol mit milyen árban minőségben tudsz beszerezni,kimérni a napi adagot.Ha ki van porciózva akkor mondjuk annyi,hogy mielőtt kapja ha pl este akkor reggel kiveszed a fagyóból be a sima hűtőbe. Amit én szoktam,hogy séta előtt kiveszem a kaját bele forró vízbe, kb 30-40 percet sétálunk ez alatt kiolvad és ehetik is :D


De azért ne divatból etesd Barf szerint,azért picit több utána olvasást igényel a BARF nem csak meg venni a farhátat és elé dobni minden nap :)


Ha van a környéketeken hentes,esetleg anyudat kérdezd nézzétek meg milyen árban miket lehet venni.Facen sok csopi van nyers etetéssel kapcsiban lépj be és olvasgass a fájlok között :)

2015. szept. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, még jöhet több is :)
2015. szept. 14. 19:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

BARF előnyeiről számtalan oldal ír, ezt googlezd ki. Ezekhez én annyit teszek hozzá, hogy barf etetés mellett nem ment a kutyáimba kullancs.


BARF hátrányok: nagyon idő és infrastruktúra igényes. Kell megfelelő méretű mélyhűtő, a húst porciózni kell, meg mindent elő kell készíteni, összeszervezni stb. Előtte meg képeznie kell magát az embernek. Meg kell egy hely, ahol a kutya kényelmesen meg tudja enni a kajáját, és nem baj, ha minden véres lesz.


A BARF nagyon jó, de ha bevált az eddigi táp, az is jó.

2015. szept. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

BARF-nak tényleg számtalan előnye van, de szerintem kicsit eltúlzottak a jótékony hatásai. Tény, hogy egy egészséges kutyának a legjobb táplálás, de azért ne gondolja senki, hogy ha így etet akkor a kutyájának soha nem lesz semmi baja (mert sokszor szerintem így van beállítva: tökéletes egészségi állapot, gyönyörű izmos testalkat stb.)

Mindenkinek ki kell tapasztalni mi áll a kutyájához (és a gazdihoz) legközelebb.

Nekem pl. az egyik kutyám szinte csak nyers dolgokon él, még az öreg betegnek már főtt kaját is kell adnom (hiába emeltem az adagokat csont és bőr volt, nála pl. kell a rizs, amit sokan elleneznek).

Mikor mindkettő csak nyerset kapott akkor is az egyikből folyamatosan szedtem ki a kullancsot (foresto mellett), a másikban nem találtam soha.

Tehát szerintem nagyon kutyafüggő, hogy hogy etessen a gazdi. Egy biztos, én a tápot hanyagolnám. Vagy nyers, vagy főtt kaja (itt nem maradékot értek, hanem külön a kutyának készült kaját.)

2015. szept. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyers mellé én is adok a kutyámnak rizst, különben elfogyna.
2015. szept. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A BARF jó olyan kutyáknak is, akiknek genetikus eredetű idegrendszeri problémái vannak? Sajnos a tacskóm hajlamos epilepsziára és egy súlyos (több óra hosszú) lázgörcse is volt már... Nem lenne tőle baja?
2015. szept. 15. 14:51
 8/8 anonim ***** válasza:

A BARF és a Premier táp között annyi a különbség, hogy előbbiben nyers minden. Ha kolbászt eszel, te is nyers húst eszel, amit fűszerezéssel, szárítással, füstöléssel tartósítanak. Az arany áron mért olasz/spanyol sonka is nyers hús.

Mi baja lenne a kutyának a nyers hústól?


Igazából a nyers etetéshez kell egy jó adag józan paraszti ész, ezt meg kell szokni, de hasznára válik az embernek. :)

2015. szept. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!