Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhász?

Kaukázusi juhász?

Figyelt kérdés
Hogyan taníthatóak milyen módszerekkel minden véleményt köszönettel fogadok.

2015. szept. 14. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, ahogy minden kutya. Ráveszed, hogy azt csinálja, amit szeretnél, mondod hozzá a vezényszót, és megjutalmazod érte.

Mondjuk igazán dolgozni sose fog, nem arra lett kitalálva. Ha egy felnőtt kau háromszor egymás után leül neked, azzal kb. el is érted a tűrőképessége határát, nem kell velük ezt erőltetni.

2015. szept. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem dolgoztatni akarom, arra ott van a kisebbség. :)

Igazából nem rég pusztult el a nagy lányom 14 éves volt kaukázusi és már nem igazán emlékszem kölyök korába mivel értem el nála a dolgokat. Ugye a "fogd meg " azt nem igazán kellett tanítani de elég jó vérvonalból származik az utódja is és elég heves természetű pedig még csak 6 hónapos :/ nem tudom vele megértetni,hogy hogyan fogadja el nagyszülőket pl akik végül is mellettünk laknak. Vagy,hogy ha nem tőlem kapja a kaját akkor azt ne borítsa fel és tépje ki a kezéből. Pórázhoz is folyamatosan szoktatom már engedelmeskedik de vannak gondok az utcán ha más kutya jön szembe főleg ha kóbor.

2015. szept. 14. 22:52
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Az ilyen ül/fekszik/marad/hozzám/lábhoz stb. azért simán megcsinálható egy pásztorkutyával. Persze egyed és motiváció függő.

Én simán részt vettem komondorral ilyen bemutatókon és ugyanúgy csinálta ezeket mint a többi kutya.

2015. szept. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy a nevelés nem megy! Hát az probléma, keress fel egy jobb kutyasulit, járjatok oviba, ott segítenek.
2015. szept. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos kau nem bírtok vele, sürgősen kutyaiskola,egyedül tuti nem fog menni.Pont most feszegeti a határokat,kamaszkorban van!! Ilyenkor kell jól megfogni,később már durván támadhatja a rokonokat..


Nem kell azon gondolkoznod,hogy előző kutyusod milyen volt.Minden kutya más személyiség vannak megadóbb engedelmes nyugodtabb egyedek és vannak domináns,pörgősebb egyedek is.Írtad,hogy heves.


Mindenképpen kutyasuli,szánjátok rá a pénzt és az időt,ha nem akarjátok azt,hogy a kutya csak láncon,kennelben legyen ha bárki átmegy hozzátok,különben nekik menne.Illetve utcán sem tudnád sétáltatni az 50-60 kg-os kutyát,mert hamarosan felnőtt lesz,ereje tejében lesz. Aztán pórázon úgy fog rángatni titeket mint egy rongybabát :/

2015. szept. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Kaukázusiról hallottam csúnya véres sztorikat, ha domináns vigyázz vele, akár az életedbe is kerülhet vagy máséba. Nem riogatni akarlak, de azt úgy szelektálták, hogy ne ijedjen meg egy medvétől se. Ami jó, csak ne ölje meg a nagymutert. Minden kutyát lehet nevelni, van amelyiket könnyeb van amit nehezebb.
2015. szept. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Már haladunk igaz kutya suli kilőve de egy hozzáértő ember segítségével már mennek a leül,helyedre dolgok. A domináns ÉN VAGYOK 1 esélye van,hogy rám forduljon több nincs. Viszont meg fogadtam a tanácsokat és foglalkozom vele,hogy ne legyenek zűrök. Bár ha egyedül élnék akkor nem is lenne csak hát mostanában elég sok ember jár hozzám vállalkozás miatt és nem lenne jó ha valakit le rágna. A migráns riasztó funkciója viszont elképesztő amúgy hatalmas a nagy lány és még gyerek 5 h.

1.5-2 éves korára szerintem nem lesz ember fia aki bejöjjön. Bár a staffim is ugat mint a bolond de nem tudna még egy cicát se bántani viszont attól se jönnek be mert minden emberben benne van az a bizonyos "mivan ha ..." :)

2015. szept. 17. 14:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Foglalkozni kell vele, mert hiába van megnevelve, egy unatkozó frusztrált kutya könnyen kiszámíthatatlanná tud válni. Mozgasd rendesen, vidd emberek, kutyák közé.
2015. szept. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bereczki Alex ***** válasza:
0%
A kaukázusiból két fajta van a juházs és a medveölő sokan azt hiszik hogy ugyan azok tebig nem mert a amikor kitenyéztették őket medveölőnek akkor egy párat betettek juhászkutyának és ezek más juhász kutyákkal keverettek igy alakúlt ki a kaukázusi juhász egyépként nemsok a külömbség scak annyi hogy a medveölő nagyobb na mindegy de egy ilyen kutyát nehéz nevelni főleg egy 16-évesnek erős kezű gazdi kell hozzá. Nagyon sokat eszik főleg kölyök korában.gyorsan nő vannak móccerek például ha rosszalkodik mindíg rá kell csapni az orrára mert utána megtanulja hogyha rosszat csinál akkor megint azt kapja.kikell találni valami rászólást mondjuk megááááálj utána megtanulja hogyha ezt halja akkor valami rosszat csinál.mindíg rádugrálnak de azért mert jáccani akarnak és nem tudják máshogy megmutatni.idegenekkel szemben nagyon agresszívak de a gazdájával szemben barátságos.
2017. febr. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ekkora baromságot rég olvastam, de szórakoztató. :)
2017. febr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!