Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert mondjak hogy a kutyak...

Miert mondjak hogy a kutyak koszosabbak az embernel?

Figyelt kérdés

Azzal ervelnek,hogy a kutyak egy,mas feneket szimatoljak...

Nem azert,de az emberek(jobb esetben ferfiak) is a nok feneket szimatolják,meg mi egy s mas :D

En a kutsusomat mindennap megmosdatom seta utan...

Szoval szerintem ez eleg hulye erv. Szerintetek?



2015. szept. 15. 16:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A kutyát pl. a gyakori fürdetés irritálja, mert jelentősen eltér a szaga a környezetétől, az övé a legerősebb szag. Ilyenkor az első dolga, hogy megkeresi a legerősebb szagforrást és belefekszik, így elnyomja a saját szagát, ez lehet állati tetemtől kezdve bármi. Ez főleg a vadászkutyákra jellemző, nem is nagyon fürdetik őket, csak lemossák. Ebből kiindulva teljesen érthető, hogy miért is mondják a kutyára, hogy nem tiszta.
2015. szept. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Jo lehet vannak olyan kutyak is. Az en kutyam nem fetreng bele semmibe,es nem eszik kutyakakit, ez is olyan mint az ember,vannak budosebb emberek,es vannak igenyesek. :)
2015. szept. 16. 11:01
 13/16 anonim ***** válasza:

Az én véleményem kicsit másabb. Inkább sajátos (talán)

Engem roppant nehéz kiismerni, megérteni ilyen téren, hogy mire/kire vagyok finnyás vagy sem.

A koszos szó kinek mit jelent, több mindenre is lehet használni, attól függ, hogy értve koszos. Földes? Baktériumos? stb

Most tekintsünk el az igénytelen emberektől. Ebben az esetben a kutya, illetve minden más állat az én szemszögemből koszosabb, mint az ember. Most nekem hiába lehet mondani, hogy minden nap fürdetve van, foga megmosva és stb, akkor is! Roppant finnyás ember vagyok, lehet kissé betegesen is. Nem azért, mert baktériumok vannak rajta, félek, hogy elkapok tőle valamit, hanem azért, mert undorodok tőle. Az undorodok szó nem is teljesen megfelelő, de nem találok a helyére jobb szót :/

Ha megsimogatok egy állatot, akkor mielőtt bármi mást tennék előtte megmosom a kezem. Arról nem is beszélve, ha megnyalja a kezem... ha a ruhához ér, akkor már nekem nem tiszta. De nekem már az a ruha sem tiszta, amivel nyilvános helyen vagyok. pl. busz. Egyből amikor hazaérek az első, hogy leveszem a ruháim, amiben voltam és kezet mosok. Nem iszok, nem eszek más után, nem eszek idegeneknél, de sokszor ismerősnél sem. Csak bizonyos személyeknél. Pl. kaja kóstolásnál, ha valaki 1 kanállal 2x kóstol, onnantól nem eszem meg.

De pl. a földet, falevelet stb bárkinek megnyalok/megeszek XDDD attól nem undorodom. De csak is azt, ami tiszta. (nem fogdosták össze, nem hugyozta le semmi, stb) Talán úgy mondanám, hogy a nem állati eredetű dolgokra nem vagyok finnyás :D de ez sem teljesen igaz.

Nem tudom ilyen téren pontosan leírni magam.

Így egy ilyen embernek, mint én, az állat/kutya alap esetben mindenféleképpen koszosabb az embernél. Ha még más emberekre is az vagyok, akkor az állat egyértelmű. Csak bizonyos/kevés emberre nem vagyok "finnyás"

2015. szept. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
En meg egy agyban alszom a kiskutyammal,mellesleg babusgatom puszilgatom is :D es nem vagyok beteg :D embertol szerintem sokkal hamarabb elkapnèk vmit
2015. szept. 19. 19:25
 15/16 anonim ***** válasza:

Senki sem egyforma.


Én nem mosok kezet kutyasimogatás után,mert napi kb 200 simogatásból nem fogok 200x kezet mosni. Csak kaja előtt mosom meg.


Pl van egy barátnőm ő ha nálunk van max 1x-2x nyúl a kutyákhoz,de rögtön megy és mossa a kezét.De ha vki állattal él egy idő után már nem fog mindig kezet mosni :D Ő nálunk nem ül rá a wc-re sem. Múltkor pont jött és előtte domestosoztam le,akkor sem ül rá. Poharat külön el kell neki mosni.De a f...t kövezetek meg én csak elöblítem,hogy vizes legyen,nem fogom még suvickolni a mosogatógépből kivett poharat!! 50 fokon mos, jobban elmossa,mintha kézzel mosnám el.Na mind1.

Az ilyen embereknek ezen tulajdonságát utálom.Túlzás,mi az,hogy nem eszel vendégségben? Te hibbant vagy :DD


Nekünk is 13 éve vannak a lakásban kutyáink,tőlük nem kaptunk el eddig semmit,pedig én egy ágyban alszok velük.

Mi havonta fürdetjük őket.


Mamáéknál van két nagy kinti kutya,ők 6 évesek de sose voltak fürdetve,büdös kutya szaguk van és meg dögönyözöm őket tiszta retek lesz a kezem. Na ő utánuk én is megmosom,nem is nyúlok hozzájuk olyan sokszor.

2015. szept. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kulonbseget kell tenni a falusi udvari kutya es a varosi panel kutya kozott.
2015. szept. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!