Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem számít sok embernél...

Miért nem számít sok embernél nem kutyának az amelyiknek nincs törzskönyve?

Figyelt kérdés

Miért szidják le azokat akik törzskönyv nélkül vesznek kutyát. Miért muszáj a törzskönyv ? Nem minden ember szaporító , sőt nagyon kevés ilyen hely van , ez csak egy rögeszme szerintem hogyha olcsón van kutyus akkor nem szabad megvenni mert így meg úgy.

És akkor azokkal a kutyákkal mi lesz? Miért ítélik el az olyan kutyákat , akik nem fajtatiszták , és nincs törzskönyvük és nem menhelyiek hanem egy olyan gazdától vannak aki nem tenyésztő.

Miért baj ez ? Nekem 3 ilyen kutyusom van , és képzeljétek el , hogy semmi bajuk sincs pedig "szaporítótól" van mindegyik.


2012. febr. 14. 18:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/104 anonim ***** válasza:
40%

nekem kutyának számít.

ezt egyébként én sem értem.

2012. febr. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/104 A kérdező kommentje:
Csak mert mindíg lehurrogják azt aki olcsón szeretne kutyust!
2012. febr. 14. 18:32
 3/104 anonim ***** válasza:
80%

Mert tele vannak a menhelyek.. a te 3 kutyádnak is volt testvére és csak egynek a gazdija gondolta úgy, hogy kell egy alom Fiffinek és megint születik 6 felesleges kiskutya.

Ha megveszed az olcsó kutyát csak annyit érsz el, hogy a tulajdonos az életben nem fog azon gondolkodni, hogy ezt nem kéne és előbb-utóbb megint lesz nála egy alom.

Kutyát 2 helyről lehet venni, vagy tenyésztőtől vagy menhelyről/fajtamentéstől.

2012. febr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/104 anonim ***** válasza:
24%

Nekem is "szaporitótól" van a havanese kutyusom. Megvételekor nem a törzskönyv számitott, hanem az hogy beleszerettem a kiskutyába. Elmúlt 3 éves, és egészséges, gyönyörű kiskutya, akibe én és a párom is "szerelmesek" vagyunk. Elolvadunk mindketten ha ránk néz a fekete gombszemeivel. Én sem értem, hogy miért is ragaszkodnak némelyek a törzskönyvhöz.

Van még egy 7 éves spánielünk is, aki ugyan fajtatiszta, de nem volt szükségünk a törzskönyvére. Ismerőstől kaptuk, ha kértük volna lenne törzskönyve. De ugyan minek? Azért hogy dicsekedhessünk vele hogy nekünk törzskönyves kutyánk van.

2012. febr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/104 anonim ***** válasza:
14%

3.-nak

Engedd már meg hogy én döntsem el, hogy honnan vegyek kutyát.

2012. febr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/104 anonim ***** válasza:
42%

azért hurrogják le ,mert vannak olyan szaporítók akik nagyon beteg kutyákat adnak el és hogy akkor a gazda kidobja ,de szerintem aki már vett egy kutyát hiába beteg nem hiszem hogy kidobja ,max a falusiak de azok menhelyról hoznak kutyát..szóval én sem értem igazán ,mért kell lehurrogni ,mert pl aki szeretne egy fajtatiszta kutyát (oké hogy csak az számít annak amelyik tk-s,de ez most pont lesz@rom) de nincs 90-100 ezre kutyát venni, keveréket nem akar,akkor maradnak az olcsó fajta jellegű kutyák

de mondjuk az oltást meg orvosi ellátást tud biztosítani a kutyának,meg kaját..


de pl mi 25 ezerért vettünk tk nélkül havanese-t jól voltak tartva ,tápot is kaptunk és egy csomó tanáccsal láttak el minket bár mondtuk hogy volt havanese-ünk és most is van egy bichon ugyhogy tudunk mindent róla, de ő elmondta ,oltási könyvet kaptunk meg volt az 1 oltása és féreghajtva is volt,ő biztos normális "szaporító "lehetett mert a kutyái rendben voltak a szülök tk-sak voltak csak a kölykök nem, de minőségi tápot kaptak..

én tudtam hogy olcsó kutya az ha tényleg rossz helyről van akkor beteg vagy bármi én ezzel tisztába is voltam,mert sok rosszat hallani a szaporítoktól ,de szerintem vannak normálisak és vannak akik tényleg embertelen körülmények közt tartják a kutyákat..

2012. febr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/104 anonim ***** válasza:
84%

Mert ha nem tudod megfizetni a törzskönyves fajtatiszta kutyát, akkor inkább fogadj örökbe fajtamentőktől, mintsem szaporítókat támogass, és lehet hogy azt mondod nem szaporító akitől vennéd, de attól még nincs garancia az egészségére. Mi lesz ha jön hirtelen egy örökletes, vagy komolyabb betegség, ami több tízezerbe kerül? Akkor az olcsón vett kutya már nem lesz olyan olcsó, mivel járhatsz vele az állatorvoshoz.

Mivel te nem tudod megfizetni, ezért lehet az állatorvosi költségeket sem tudnád.

2012. febr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/104 anonim ***** válasza:
83%

Itt a gond nem a tk. vagy nem tk. az igazi probléma az, hogy ezek a kutyák ellenőrizetlenül szaporodnak...nincs törzskönyv így a családfa vissza követhetetlen és két törzskönyv nélküli fajtatiszta kutya összetétele nagyon veszélyes hisz nem ismert a rokonság foka és mivel a fajtatiszta kutyák genetikai állománya nagyon zárt ezért sokszor kijönnek örökletes betegségek.

További probléma az, hogy mint már írták a menhelyek tele vannak és többségében az ilyen ellenőrizhetetlen olcsó kutyák kerülnek oda.


Szerintem aki tényleg szeret egy fajtát az nem vesz részt annak lerombolásában és tönkretételében. Mert az ilyen egyszeri almok is pont ezt jelentik, küllemben és jellemben is olyan kutyák születnek meg amiknek nem szabadna. Persze vannak kivételek de ez nem jelent semmit mert összességében a fajta egészét teszik tönkre ezekkel az almokkal.


Aki igazán egy bizonyos fajtát akar az vagy gyűjtsön pénzt egy jó kutyára vagy jó alternatíva a fajtamentők megkeresése.

2012. febr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/104 anonim ***** válasza:
38%
Éppen ma beszéltem egy görög úriemberrel és mondta, hogy csak nálunk megy ez a nagy variálás. Külföldön nincsen ilyen nagy kultúrája a tenyésztésnek, ott nem is tenyésztenek az emberek. Úgy nevezett PetShopokba veszik a kutyust. Ez náluk olyan mintha te bemennél a boltba egy kiló kenyérért. És ez már rengeteg országban így működik. Csak a magyaroknál szokás, hogy nyírják egymást az emberek. Amúgy ha én vennék biztos nem törzskönyves kutyát vennék. Próbáltam már onnan is.... Díjnyertes tenyésztőktől volt való a közép ázsiai juhászom és a csivavám is. Az egyiknek a hüvelye minden tüzelésnél előre bukott míg a csivavám idegbeteg volt. Ja és igen megvolt minden vizsgálata. Egy szaporító is lehet lelkiismeretes a kutyatartásban és tanult. Nem hiszem, hogy attól leszek jó kutyatartó ha a MEOE-nak évi 100.000 Ft-ot kiadok. Lelehet pontozni ez az én véleményem... Törzskönyves kutyus is lehet később beteg ugyan úgy mint a "szaporítótól" vett kölyök.
2012. febr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/104 anonim ***** válasza:
93%

a kifakadásod alapján sok ilyen kérdést-választ láttál már, csak nem értem, akkor olvasni-értelmezni miért nem tudsz?


leszidják, aki törzskönyv nélkül vesz kutyát, mert egyrészt szaporítókat támogat, másrészt itt aggódik, hogy fajtatiszta-e, miért ilyen kicsi/nagy, mi baja van, stb. de az nem jut eszébe, hogy azért, mert mondjuk rossz helyről vette... és ha előtte figyelmeztették is, hogy az olcsó kutya a legdrágább, akkor legyintett egyet és csak azért is megvette ötezeré' az expresszes kiskutyát. minden nélkül...


a törzskönyv a kutya anyakönyvi kivonata, JÁR hozzá. ha pénzt adsz egy kutyáért anélkül, hogy törzskönyvet és chipet kapnál érte, akkor rá lettél szedve. egyébként a törzskönyv önmagában nem muszáj a kutya boldog létezéséhez - nem is mondogatta ezt senki szerintem - viszont ha vannak vele bármilyen terveid is (tenyésztés, verseny, kiállítás, stb) akkor bizony kell.


a szaporító fogalma nagyon rövid és egyszerű: az az ember, aki csak több kutyát, csinál, de nem jobbat! a tenyésztő mindig jobb és jobb minőséget kíván elérni, van egy célja (ezt hívják tenyésztési koncepciónak), ami felé halad. nem a piacra, eladásra hoz le almokat, hanem mert neki szüksége van rá a céljához vezető úton. DE mindenki más szaporító!


azokkal a kutyákkal az lesz, hogy többé nem kell félévente elleniük, mert a gazdájuk belátja, hogy nem tudja őket eladni. a biznisz megszűnésével pedig nem fogja vállalni újabb és újabb almok felnevelését a semmiért.


nem baj az, hogy van 3 egészséges kutyád szaporítótól. de...

1. nevezd szépen szaporítónak idézőjel nélkül, merthogy az.

2. örülj annak, hogy a tieid egészségesek, de ne kezdj toborozni meg kampányolni, ugyanis a szaporított kutyáknak csak a kis százaléka él egészséges életet! a kivételek közé tartoztok.

3. ne akard őket továbbszaporítani.

2012. febr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!