Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutyával hogy oldanátok meg?

Két kutyával hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Van két kutyám, egy idősebb jól nevelt, meg egy fiatal hebrencs, aki pórázon húz, mint az ökör. Sajnos csak egyszerre tudom őket sétálni vinni, időhiányból kifolyólag. A fiatal is ismeri a lábnál követést mint gyakorlatot, de séta közben, főleg az elején, vagy ha fennforgás van (más kutyák) annyira fel van pörögve, hogy nagyon húz.

A megfordulós módszer nagyon beválna, de szegény öreg kutyámat sajnálom, aki tök jólnevelten kocog mellettem, én meg ötlépésenként visszarángatom az ellenkező irányba. Látom rajta, hogy megzavarodik. Próbáltam már azt is, hogy míg megfordulok, eldobom az öreg pórázát és ő addig türelmesen álldogál a járdán, ahol hagytam, de ez így nem túl biztonságos.

Volt már, hogy az öreget otthon hagytam, hogy gyakorolhassak a fiatallal, jól is ment, de a következő sétánál megint kezdi. Hetek, hónapok kellenének, és nem tudom megoldani ennyi ideig a külön sétát.


2015. szept. 16. 12:36
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy a "régi iskola" szerinti módszer (fojtóval megrángatás) nem lenne jó, ismerem a kutyámat, az erőszak nem válna be, maximum megtörni tudnám.
2015. szept. 16. 12:38
 2/20 anonim ***** válasza:
20%
Akkor törd meg!
2015. szept. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A kicsit séta előtt nem tudod lefárasztani? A ház mögött nincs egy kisebb füves terület, ahol mondjuk egy negyedórát/10 percet pecázol vele, és csak aztán jön a séta? A nagy addig kifektetve az árnyékba, a kicsi meg sprinteljen egy párat a rongy után? Ha fáradtabb, a séta is könnyebb lenne. Jó ezt nem a reggeli sétánál, hanem a délutáni, nagyobb sétánál lehetne eljátszani, és amikor szépen jön láb mellett, akkor jutalom, dicséret.


A hebrencs mennyi idős?

2015. szept. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
53%

Nem lesz semmi baja, ha fojtót teszel rá. Gyorsabban éred el a várt eredményt.

Nem tudom milyen helyen laksz, de nem az út mellett gyakorolj a kutyáddal! Nyugodt körülmények közt az öreget lekapcsolod pórázról, és amíg szaglászik a kicsivel tanulsz.

Esetleg hívj le magaddal néha valakit, aki csak fogja az öreg pórázát. Bár egy kis gyakorlástól az öregnek se lesz baja. Nálunk a 15 éves németjuhásztól is elvárás az ami a kicsitől, Ő is dolgozik (öv), játszik, feladatokat kap. És élvezi. Nyilván már lassabban hajtja végre a feladatokat, de jót tesz neki, hogy nem csak cammog öregesen.

2015. szept. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

A fiatal úgyszólván kifáraszthatatlan, nagytestű és nagyon erős. 1,5 éves. Ha játszom is vele a kertben séta előtt, még bőven marad energiája kitépni a karomat séta közben, ha kiugrik elénk egy macska. (Séta végén is.)

Sajnos hajlamos vagyok hanyagolni a problémát, mert a tényleges pórázos vonulás kb. 5-10 percet vesz igénybe, aztán kiérünk a mezőkre, ahol rohanhatnak kedvükre.

Az öregre is ráfér a gyakorlás, persze, csak a rosszul időzített korrekció (megfordulás) csak összezavarja, nem lát összefüggést a viselkedésével.

Próbáltam fojtóval is. Egyrészt, mint írtam, marha erős, tehát komoly erővel kellett megrántanom, ha hatást akartam gyakorolni rá. Másrészt dafke ellenszegült. Mikor végül feladta, akkor sem azért, mert jobb belátásra tért, hanem csak kényszerből, kivárta, míg újra bőrnyakörvet tettem rá, és kezdte elölről. Ráadásul kedvetlenül, feszülten sétált, és összességében lazult tőle az engedelmessége, megrendült bennem a bizalma.

2015. szept. 16. 13:07
 6/20 anonim ***** válasza:

Egyrészt, mint írtam, marha erős, tehát komoly erővel kellett megrántanom, ha hatást akartam gyakorolni rá. "Másrészt dafke ellenszegült. Mikor végül feladta, akkor sem azért, mert jobb belátásra tért, hanem csak kényszerből, kivárta, míg újra bőrnyakörvet tettem rá, és kezdte elölről. Ráadásul kedvetlenül, feszülten sétált, és összességében lazult tőle az engedelmessége, megrendült bennem a bizalma."


Megint leírom és megint lehet lepontozni:


TÖRD MEG!


Ha beszalad egy kocsi elé vagy elránt és eltörik valamid esetleg rászalad egy gyerekre akkor mit teszel?

2015. szept. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Jaa, hogy ekkora a "kicsike" :) Azt hittem, valami fél év körüli kis brekkancs :)
2015. szept. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Sajnos hajlamos vagyok hanyagolni a problémát" - hát akkor kezdjük ott, hogy ne hanyagold. Amíg te is szarsz rá, miért vársz mást a kutyától? :)


Amíg neveled a fiatalabbat, engedd el az idősebbet pórázról, had menjen a saját tempójában. Gondolom, csak nem csinál gázt, ha a pórázát le merted dobni.


Ha nehéz fojtóval rántani a kutyát, akkor valószínűleg te sem rántod, csak nagyot húzol rajta. Azzal tud ellenkezni a kutya. Egy rendes rántással nem, mert mire felfogná, hogy ellenkezni kéne, vége is van, és meglepődött, rád nézett, hogy wtf, mi volt ez, mit akarsz.


A megfordulgatás meg általában nem szokott rendesen hatni olyan kutyánál, akinek annyira mehetnékje van, hogy neki tökmindegy, merre mentek, amíg mentek. Próbálj meg inkább satufékezni, amint megfeszül a póráz, és csak akkor (de akkor azonnal) elindulni, ha ő maga lazította le. Ha következetesen csinálod, és tényleg nem hagyod soha kicsit se húzni, pár nap alatt odáig el lehet jutni, hogy már csak emlékeztetni kelljen. Szánd rá az időt, inkább legyen eleinte lassabb a séta, de tényleg értse meg a kutya, hogy miről van szó.


És persze fáraszd le rendesen minden nap, fizikailag és szellemileg is. De lógjon a nyelve a végére, 1,5 évesen már bőven terhelhető bármivel.


Kutyasulin nem gondolkodtál?

2015. szept. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Egyet értek azzal, aki azt írja "törd meg"! A fojtót jól kell használni, nem erővel kell rángatni. A kutya érdeke, hogy megtanulja a szabályokat. Egy kutyát nem erővel, pórázzal kell visszatartani (az enyém pl. macska után se megy el, egy szisszenéssel hívom ki a legnagyobb játék közben is stb.) Ha most nem fekteted le a szabályokat csak rosszabb lesz.

Persze mindenki maga dönt, hogy milyen kutyával szeretne élni 15 évig...

2015. szept. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Voltunk kutyasuliban. Úgy csinált mindent, mint az álom, mi voltunk a bezzegdiákok. Ettől még kutyasulin kívül nyomja a hülyeségeit.


Bevált a megfordulgatás, mert iszonyúan idegesíti, hogy nem halad. Csak hát gyakorolni kéne.


Kedves #6, én kutyát szeretnék, nem kutyaforma droidot.

Nem fog elrántani és ámokfutásba kezdeni, pont azért, mert tudom, hogy erős, és ennek megfelelően kezelem. Mellesleg engem se fúj el az első szél.

Tudom kontrollálni, de erővel, én pedig szeretném, ha mindkettőnknek kényelmesebb lenne a séta.

2015. szept. 16. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!