Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyaralás 4 kutyával? Ti hogy...

Nyaralás 4 kutyával? Ti hogy oldanátok meg? Hova lehet menni velük?

Figyelt kérdés

Nem mintha kilátásom lenne nyáron egy nyaralásra, de ha lenne, eszembe jutott, hát hogy mennék el???


4 kutyám van, egy 8, egy 18, egy 28 és egy jelenleg 50 kilós KÁJ kölyök.


Hát én őket fix, hogy nem hagyom magukra 1 napnál tovább, a KÁJ miatt idegen nem is nagyon tudná etetni őket, max. bedobálni a kerítésen a kaját, de akkor meg vizet hogy ad, a nagymamám pedig járásképtelen, más közeli rokonom meg nincs, aki foglalkozna velük.


Tehát van ötletetek, hogy hova lehet menni 4 kutyával?...

Azt olvastam, hogy a horvát tengerpartról is kitiltották már őket...

+ ha autóval megyünk, az nekik elég szenvedés lehet a csomagtartóban... Sétálni így szoktunk menni lakatlan helyre, de más fél óra, meg más 3 nap...


Imádom a tengerpartot, de elég nehéz elképzelnem, hogy bevonulok a strandra a KÁJjal...

Szóval ráadásul olyan hely kell, ahol zavartalanul, nyugiban lehetünk...(és másokat sem zavarunk.)


Nem kell feltétlen tengerpartos helyet mondanotok, csak mondjuk Párizsba nem sok értelmét látom 4 kutyával elutazni...



Persze az ár is fontos lenne...



Ti hogy szoktátok ezt megoldani?


Nyilván egy 8 kilós kutyával nem nagy kihívás olyan panziót találni, ami kutyabarát...

De vannak ENNYIRE kutyabarát helyek, amik megfizethetőek?...


Elolvastam a többi ilyesmi feltett kérdést, de azokból nem kaptam választ...

(Eddig Olaszország tűnik a legszimpatikusabbnak...)


Előre is köszönöm a válaszokat!!:)


2012. jan. 11. 11:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én a 65 kilós kutyámmal szoktam nyaralni, van hogy többen megyünk, volt már egy nyaralásnál 10 kutya is. Csak egyik sem KÁJ. Mindegyik kedves, barátságos, jólnevelt, emberhez és állathoz szocializált kutya. Így nincs probléma a mennyiségből vagy a méretből. A KÁJ viszont nehéz eset. Na meg nálunk ugyebár egy emberhez max. 2-3 kutya tartozik, mindenki a sajátját tudja felügyelni, de ha neked egyszerre 4 kutyára kell figyelned, ráadásul az egyik KÁJ, az már kemény diónak tűnik. A szállítás meg annyi, hogy kombi autónál kutyák a csomagtartóban, csomagok meg a tetőn vagy egy utánfutóban. Helyszín... Vásros semmiképp. Értelemetlen. Erdő-mező, vízpart. Ahol tudsz kutyabarát szállást foglalni.
2012. jan. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mi tavaly hárommal voltunk Bozsokon a Nagy-Vendégházban és ott jól éreztük magunkat.
2012. jan. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jöhet még!:)


Ha tudtok konkrét szállást kb. árral (persze annak én is utánanézhetek:)), azt nagyon megköszönném!



Igen, pont a KÁJ miatt ilyen problémás a dolog.


Februárban végezzük el a tükörmódszeres kutyasuli alapképzését, és amúgy is elég jól szocializált, de ha letelepszünk valahol természetes, hogy bevédi a területét...

A többi kutyával nem lenne gond.


Amúgy a KÁJ is elég jól nevelt, tehát ha én nem támadok, ő sem, max. figyelmezteti a betolakodót, de néha még van, hogy valami alapján kiválaszt a tömegben egy embert (a többivel semmi baja) és onnantól majd" megőrül, hogy széttéphesse.

Persze mondom, hogy lábhoz, és otthagyja, de azért nem a bíróságon szeretném végezni a nyaralást...

Na meg lehet, hogy ez még a védőösztönös érése miatt van, 1-2 hónapja még egy levéltől is megijedt és kitámadt rá:D...


Mostanra szerencsére ez kezd elmúlni....

2012. jan. 11. 11:42
 4/15 A kérdező kommentje:

Az is eszembe jutott már, hogy ha úgy alakul és megengedhetem magamnak, én egy tükörmódszeres kutyás táborba megyek, a család többi tagja pedig nyaralhat békében...


De azért jó lenne tudni, hogy nem vagyok elzárva a tengertől egész életemre...:D


Nem beszélve arról, hogy biológusnak tanulok, és hát a fél karomat adnám, ha elmehetnék egyszer Ausztráliába élőben látni az ottani faunát.

2012. jan. 11. 11:45
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőmnek három nagy kutyája van. Ő úgy szokta megoldani az utazást, hogy amíg nyaral, fizet egy kutyatrénert, aki addig a házában lakik, és gondozza a kutyákat.
2012. jan. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Azt lefelejtettem, hogy a trénert a kutyák a kutyaiskolából ismerik, nem idegen számukra.
2012. jan. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hát lehet, hogy a végén ez lesz, ráadásul most jövök rá, hát a cicákat ki etetné???

Ahhoz muszáj bemenni valakinek a házba!

(Nem mehet ki két cica felügyelet nélkül, mert az egyik félig vak, a másik szívbeteg.)


Ejjj már látom, hogy ezt nem úszom meg olcsón...


De ez a tréner jó ötletnek tűnik!:)


Meg olvastam, hogy milyen betegségeket szedhetnek össze külföldön, lehet tényleg jobb őket itthon hagyni...:(



Köszönöm a válaszokat!:):)

2012. jan. 11. 12:01
 8/15 anonim ***** válasza:
off: Mi az a KÁJ ? :-)
2012. jan. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tükör sulis kutyás táborba nyugodtan jöhetsz KÁJ-ostul :) Egyébként meg lehet, hogy az a megoldás, hogy a KÁJ-t valakinek odaadod panzióba (Tükör oktatók közül jó néhány vállal panziózást az otthonában, nem kennelben) és a másik hárommal utazol.
2012. jan. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Közép-ázsiai juhász:)

Szokták ázsiának is hívni - persze ez csak szleng, nem hivatalos.:)


Eredeti neve Alabai

2012. jan. 11. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!