Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutyával hogy oldanátok meg?

Két kutyával hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Van két kutyám, egy idősebb jól nevelt, meg egy fiatal hebrencs, aki pórázon húz, mint az ökör. Sajnos csak egyszerre tudom őket sétálni vinni, időhiányból kifolyólag. A fiatal is ismeri a lábnál követést mint gyakorlatot, de séta közben, főleg az elején, vagy ha fennforgás van (más kutyák) annyira fel van pörögve, hogy nagyon húz.

A megfordulós módszer nagyon beválna, de szegény öreg kutyámat sajnálom, aki tök jólnevelten kocog mellettem, én meg ötlépésenként visszarángatom az ellenkező irányba. Látom rajta, hogy megzavarodik. Próbáltam már azt is, hogy míg megfordulok, eldobom az öreg pórázát és ő addig türelmesen álldogál a járdán, ahol hagytam, de ez így nem túl biztonságos.

Volt már, hogy az öreget otthon hagytam, hogy gyakorolhassak a fiatallal, jól is ment, de a következő sétánál megint kezdi. Hetek, hónapok kellenének, és nem tudom megoldani ennyi ideig a külön sétát.


2015. szept. 16. 12:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Rosszul használod a fojtót. Akkor fogod tudni jól használni, ha valaki megmutatja, egyébként teljesen fölösleges azzal sétáltatnod.


Ha előre megy, állj meg, ne fordulj (azért és ahogy akumi is írta). A réten pedig ne csak rohangásszanak, mert az semmi, hanem fáraszd labdával vagy pecával pl.

A séta előtti fárasztás is jól jöhet.

2015. szept. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A fordulgatás nem olyasmi, amit hónapokig kell gyakorolni. Ha az ember jól csinálja és passzol a kutyához, akkor egy 10 perces út elég rá. Jobb, ha megállsz vele, szerintem.
2015. szept. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Akkor másképp kérdezem: olyan kutyasulin nem gondolkodtál, ahol valamelyik oktató hajlandó veled kisétálni az utcára és megnézni egy sétát? :D Vagy arra, hogy csináld vele ugyanazt, amit a sulin, és kint is működni fog? :)
2015. szept. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Akumi, ez azért nem így működik. Az én kutyám is már 10 hetes korában levágta, mikor van suliban és mikor nincs ott. Hiába csináltam szorgosan a tanított módszert, bár nekünk akkor csak a fordulgatást mondták. Suliban kis tündér.
2015. szept. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Házhoz jött egy tükrös kiképző. Nem értette, mi baj a kutyával, mert elég hamar beállt, ha nem is láb mellé, de laza pórázra, szimplán forgolódással. De a legközelebbi sétánál újra kezdi, meg azután is, meg azután is... Folyamatos korrekciót igényel, próbálkozik. De pont ez a gond, hogy az öreg kutyám "útban van" a gyakorláshoz.
2015. szept. 16. 14:01
 16/20 anonim ***** válasza:

Látsz rá esélyt, hogy a öreg kutyád kiveti magát egy autó elé? Ha nem, akkor engedd el, max hagyd rajta a pórázt, amire rá tudsz lépni, ha megindulna. Így tudtok gyakorolni.

Ha hamar beáll, akkor utána az a lényeg, hogy ne járjon sikerrel a próbálkozással. Előbb-utóbb rájön, hogy gyorsabban értek a réthez, ha együttműködik.

2015. szept. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Egyébként meg a lábnál követés és a laza póráz két külön dolog, előbbi engedelmes feladatok összekötő eleme, utóbbi meg a mindennapi séta része.
2015. szept. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Jellemzően két olyan helyzet van, amikor a kutya jobban működik sulin, meg kiképző jelenlétében:

a) a gazda magabiztosabb, mert tudja, hogy ott a kiképző és nem lehet gond, ezáltal a kutya is normális lesz, mert magabiztos emberre szívesen hallgat

b) a kiképző folyton korrigálja a gazdát, aki amúgy otthon egyedül várna, meg háromszor rászólna a kutyára, meg ráhagyná, meg nem korrigálná/tiltaná rendesen, mert mit fog szólni a szomszéd néni, satöbbi. Holott ha tényleg úgy csinálná, ahogy tanulta, tök jól működne.

Szóval ha ilyen gond van, akkor mindig nézzetek magatokba kicsit, hogy mi más otthon, mint a sulin. Általában csak annyi, hogy ott meg van követelve a kutyától a normális viselkedés, kint meg nincs, lustaságból, vagy mert "úgyis tudja" (holott azt nem tudja, hogy mindig és mindenütt ugyanúgy engedelmeskedni kell, mert az nem lett neki megtanítva), vagy ugye mit szólnak az emberek, vagy mittudomén. Valami oka mindig van, és sosem az, hogy mert a kutya köcsög. Ha az lenne, akkor a sulin is az lenne, de képes normálisan viselkedni, csak nem akar. Annak az oka meg a gazdában keresendő :)

2015. szept. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja, az miért nem opció, hogy elengeded az öregedet pórázról?


Plusz én is megerősíteném, hogy a lábnál követés nem azonos a laza pórázon sétálással. Jó esetben :)


Illetve még annyit tennék hozzá, hogy egy pórázfegyelemmel napi séta mellett 2-3 hétnél tovább biztosan nem kell szívni, ha az ember jó technikát választ, és jól is csinálja, meg a kutya is naponta alaposan le van fárasztva. Ha régebb óta próbálkozol valamivel, akkor vagy a technika nem elég jó, vagy a kivitelezés, vagy a kutya nincs leterhelve, és ezért képtelen koncentrálni. Vagy, ahogy azt írod is, ellinkeskeded, de arra meg nincs megoldás, csak az, hogy ne tedd, csináld rendesen. Olyan módszer nincs, ami tessék-lássék is működik.


Szóval szerintem ideje lenne, hogy elfogyjanak a kifogások, és elkezdj a megoldásra koncentrálni; asszem kaptál pár tippet, próbáld ki, mielőtt közlöd, hogy miért nem lesz jó, kérlek :)

2015. szept. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
én aztán abszolút amellett vagyok, hogy a kutya nem robot és nem kell megtörni, de személy szerint én a normális sétát nem érzem megtörésnek. én is csináltam a visszafordulósat, x hónap után működött is, és működött még addig, amíg csináltam, de őszintén, nekem baromira unalmas. néha még visszafordulok, ha érzem, hogy most az kell, de gyakrabban állok meg, ültetem le, várom el h nézzen rám és utána megyünk. ha meg elmebeteg módjára húzna, akkor igenis fogom és megrántom, nem húzom, annak nincs értelme, csak jól megerősödik a nyaka... rántani kell, oldalra vagy felfelé, amelyikre reagál. egy kutya sem betegedett még bele abba, hogy megrántották a nyakán a fojtónyakörvet, pláne nem egy nagytestű...
2015. szept. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!