Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Voltatok már hasonló helyzetbe...

Voltatok már hasonló helyzetben, szerintetek ki a felelős, mit tennétek? A szomszéd kutyájához hoztak egy szukát fedeztetni, az éjszaka folyamán a szuka és a kan is átmaszott az én kertbembe.

Figyelt kérdés

Az én kutyám bizonyult erősebbnek és fedezte a szukàt, a másik Kant eléggé leamortizàlva. A szuka tulajdonosa pattog a kan tulajànak, hogy fizessen kártérítést, az pedig nálam próbálkozott.

Mivel az ő kutyàik másztak át nem is illene engem belekeverniük szerintem



2015. szept. 17. 12:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%
Ha tudod bizonyítani, hogy ők másztak át a te kertedbe, nem a te kutyád hozzájuk, jogilag semmit nem tehetnek.
2015. szept. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Fordítva: nekik kell bizonyítaniuk, hogy te valamit nem helyesen csináltál, amiért ez az egész megtörtént (mert Magyarországon az ártatlanság védelme elv él, mindenki ártatlan addig, amíg be nem bizonyosodik, hogy bűnös).
2015. szept. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Pardon, így igaz. :)
2015. szept. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Én a kutyámat láncra kötve tartottam a szomszéd kutyájànak tüzelése miatt. Reggel az én kutyám ugyanúgy láncon és összeragadva a szukàval a másik kan eltört hátsó lábbal a kerítés tövében az én kertemben... Elég bizonyíték?
2015. szept. 17. 16:14
 15/18 anonim ***** válasza:
A kutyádnak volt egy jó éjszakája... A másik kannak rosszabb... A szuka nem véletlenül mászott át.
2015. szept. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Na ha már bizonyítékokat emlegetünk (bár szerintem hülyeség, nem lesz ebből jogi ügy): az, hogy te láttad a kutyádat láncon, nem bizonyíték. Még az sem lenne az, ha lefotóztad volna, ha nincs hozzá jegyzőkönyv két tanúval. De ugyanúgy a szomszédnak sincs semmiféle bizonyítéka, úgyhogy hivatalosan nincs mitől tartani. A jószomszédi viszony sérülhet max. :)
2015. szept. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi is jártunk így, amikor megvettük a házat.

A szomszéd kan beaglee úgy járt át, mintha övé lenne az a terület is (sima drótkerítés volt a 2 telek között).

És a kölyök lánykutya is átjárt vele.

A pit keverékem mindig megtépte, és kb 1 éves volt a lány kutya, amikor összeragadt az enyémmel.

Nálam is próbálkozott a szomszéd, a jegyzőnél is bejelentést tett, hogy én "harci kutyát" tartok és a környéken gyerekek is vannak.

Aztán kijöttek, az utcáról megnézték a helyzetet, és elmentek. Én semmi papírt nem kaptam róla. Az oldalsó kerítést (ami a szomszédé ugye) 50.000 Ft-ból vásárolt palával erősítettem, a kutyámat ivartalaníttattam, az utcafroni kerítésre pedig plusz dróthálót tettem, hogy gyerek ne tudjon benyúlni. Sose bántana senkit, de akkor se nyúlkáljon be senki.


Végül is semmi nem lett az ügyből, a szomszéd eltüntette a sérült kan kutyáját, a szuka pedig 7 kölyköt ellett, aztán azt is eltüntette.

Sajnos én sem készítettem képet, mert inkább a szomszéd kutyáját mentettem a kertemben...


A másik szomszédunk (egy idős bácsi) imádja a kutyánkat, és mondta, hogy ha bármi lenne az ügyből, szóljuk, tanúsít bármit. :-)

Keress esetleg egy lakót, aki melletted tanúskoda, ha lenne valami az ügyből.

2015. szept. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
semmi nem lesz ebből a szájtépésen kivül, mivel felelős tenyésztő nem hagyja ott a szukáját egy idegen kannál, ráadásul a fedeztetés sem ugy történik, hogy összezárják őket, aztán majd lesz valahogy. hát most igy járt. Ez tuti valami szapis alom lett volna. normál esetben amugy is a kantulajdonost terheli a felelősség, mert nem tudott vigyázni a rá bizott szukára.
2015. szept. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!