Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő múlva tud pisilni?...

Mennyi idő múlva tud pisilni? Valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés
délután voltunk kutyusommal ivartalanításon (1 éves kan) már felébredt, de szétnyalogatja a szabadon hagyott sebet, pedig kérdeztem a dokit, de azt mondta nem baj, az sem, ha kijön a varrat.

2015. szept. 17. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen dokid van neked? Nem baj, ha szétnyalja a friss sebet? Gallért kell rá adni.
2015. szept. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azt modnta nem kell, ne aggódjak, csak lefújta alaposan a sebet
2015. szept. 17. 21:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tuti h ivartalanította? Vidd máshova, ahol megnézik, és adnak gallért, meg ellátják rendesen!
2015. szept. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem akarod, hogy elfertőződjön, ne hagyd neki, hogy nyalja.
2015. szept. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

vegyél gallért (nem tudom, az orvos miért nem adott), de legalább egy kis gatyát adj rá addig vagy valami. tényleg nem akkora nagy probléma, ha kiszedi a varratokat, de azért lehetőleg ne szedje ki, pláne nem az első napon.

az enyém este volt ivartalanítva és hajnalban vittem le pisilni. rögtön tudott, csak elég lassú volt.

az nagyobb baj, hogy ha nagyon nyalogatja és piszkálja baromi jól el fog fertőződni. gyógyszert nem adott? fájhat is neki (ha más nincs, algopyrint kaphat, nem tudom mekkora a kutyéd így segíteni nem tudok, de igazán segíthetett volna az orvos maga........).

2015. szept. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó - gyógyszert ilyenkor nem szoktak adni, mert injekcióban megkapják. Általában egy-két nap múlva kontroll, és akkor vagy még egy injekciót kapnak vagy akkor kaphatnak tablettát. Algopyrint meg ne ajánlgass egy frissen műtött kutyának, akinek nem tudni, milyen gyógyszerek vannak a szervezetében, meg amúgy sem szokás már jó ideje Algopyrint adni kutyának, hanem kutyának való fájdalomcsillapítót, aminek - elvileg - kevesebb a mellékhatás veszélye, mint az Algopyrinnek, amit régen jobb híján használtak.


Kérdező, nekem csak szukával van ivartalanítási tapasztalatom, de pár órával műtét után ők már tudtak pisilni.

2015. szept. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én nem mentem vissza varratszedésig, műtét után antibiotikumot kapott injekcióban, utána kapott egy másik, kutyáknak való gyógyszert (másik orvos ajánlotta) - biztos hatott, mert szépen gyógyult, de a fájdalmaira lósz@rt sem ért. az algopyrin viszont igen.
2015. szept. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!