Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ideggyenge kutya nevelése?

Ideggyenge kutya nevelése?

Figyelt kérdés

Elkövettem egy súlyos hibát. Engedtem a szüleimnek, és ingyen hoztunk el egy szaporítótelepről egy tacskó kiskutyát még tavaly október végén. Most a kutyus 1 éves múlt, okos, kíváncsi, de már több genetikai betegsége jött ki. Amúgy szép, teljesen tacskó kinézetű, senki sem mondaná meg róla, hogy nem fajtatiszta. Viszont sajnos ideggyenge, gyakran remeg, volt egy majdnem végzetes lázgörcse, és agresszív a többi kutyával, az emberekre morog, ugat, vicsorog, ha Közelebb jönnek, harap is. Mindenki azt hiszi róla, hogy kiskorában bántották. Pedig nem!

Már nem tudom mit tegyek, kutyaiskolába is jártunk, de a Szüleim több tanfolyamra nem engednek el. Húzza a pórázt, a fordulgatós módszerre nen hallgat, két perc alatt elfelejti... És nagyon félős is.



2015. szept. 19. 19:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a dolgot. Az a helyzet, hogy egy ilyen kutya mindenképpen szakértő segítséget igényel, mindamellett, hogy hosszú ideig tartó nagyon következetes foglalkozás hozza csak meg az eredményt. Hol laksz, milyen iskolákban jártál eddig?
2015. szept. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Az Ebulo kutyaiskolába jártunk. Tükrös suli, eléggé gyenge, de ott néhág alapparancsot megtanult, az ottani 5 kutyával ki is jött. Behívni viszont nem lehet, elengedni még kevésbé, ha megfognám elszalad. És mindent megeszik a földről
2015. szept. 19. 19:24
 3/23 anonim ***** válasza:
Zsebpénzed van esetleg? Hátha van valami fix havi díjas suli, ahol értenek az ilyen kutyákhoz. Van a közelben ismerősöm, hátha tud ajánlani valakit.
2015. szept. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
A zsebpénzemet a tanítására már elköltöttem korábban.. Meg abból vettem a bolhabyakörvét és a pórázát is.
2015. szept. 19. 19:37
 5/23 A kérdező kommentje:
*nyakörvét (bocsánat, telefon)
2015. szept. 19. 19:38
 6/23 anonim ***** válasza:
Az gond....
2015. szept. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Esetleg majd a nagybátyámtól azt kérem karácsonyra:)

A szüleimtől már kutyaruhát kértem a kutyusnak..

2015. szept. 19. 19:42
 8/23 anonim ***** válasza:

" Húzza a pórázt, a fordulgatós módszerre nen hallgat, két perc alatt elfelejti... "

Akkor próbáld a cövekelős módszert (te lecövekelsz, csak akkor indultuk, amikor laza a póráz), vagy az ültetős módszert (gyakorlatilag nem sétáltok, hanem ültök: kutya a póráz végén "ÜL!" aztán mentek egy lépést megint "ÜL!" aztán amikor ez jól megy, növelitek a lépések számát). Viszont, ha levezetetlen energiája van, akkor előbb futni menjetek, csak utána sétálni.


"és agresszív a többi kutyával, az emberekre morog, ugat, vicsorog, ha Közelebb jönnek, harap is."

Ja, ez megy verés nélkül is.

Van egy olyan, hogy Leslie McDevitt: Control Unleashed. Szerintem érdemes lenne "kikölcsönöznöd" és átrágnod. (Ne lepődj meg: sportkutyásokat céloz, viszont reaktív kutyákat tanít meg kezelni. Továbbá: kissé filozofikus és nem lineáris szerkezetű, tehát végig kellene olvasni az egészet).

Ez meg elvileg addig kisegít, amíg átrágod magad a könyvön: [link]

2015. szept. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Én két dolgot linkelnék:

[link]

[link]


Az első link a pórázon való agresszív viselkedéshez, a második link pedig egy alapjáraton nyugodtabb viselkedéshez segítség.

2015. szept. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Kutyákkal úgy szoktasd, hogysokat viszed kutyák közé (lakótelep stb), először messziről menjetek el egy kutya mellett, és jutalmazd ha rád figyel, vagy nem morog. Kis virsli darabokkal (érdemes aznap, esetleg előző este nem adni neki kaját)

És akkor egyre jobb lesz a helyzet. Aztán ha már közelebb vagy a kutyákhoz, és a tiéd normális, odaengedheted PÓRÁZON lassan szépen a másikhoz. Szájkosár is legyen rajtuk és próbálj meg normális kutyát kifogni ne ugyanilyen agresszívot.

Sétánál a láncos nyakörv megrántása segíthet, és rájön, hogy ha melletted megy, akkor nem lesz fájdalom hanem jutifalat.

(ezt kiképző megmutathatja használni, mert nem mindegy hogy van rajta)


* hasonló problémával küszködünk, csak a fajta más. De haladunk:)

2015. szept. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!