Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ideggyenge kutya nevelése?

Ideggyenge kutya nevelése?

Figyelt kérdés

Elkövettem egy súlyos hibát. Engedtem a szüleimnek, és ingyen hoztunk el egy szaporítótelepről egy tacskó kiskutyát még tavaly október végén. Most a kutyus 1 éves múlt, okos, kíváncsi, de már több genetikai betegsége jött ki. Amúgy szép, teljesen tacskó kinézetű, senki sem mondaná meg róla, hogy nem fajtatiszta. Viszont sajnos ideggyenge, gyakran remeg, volt egy majdnem végzetes lázgörcse, és agresszív a többi kutyával, az emberekre morog, ugat, vicsorog, ha Közelebb jönnek, harap is. Mindenki azt hiszi róla, hogy kiskorában bántották. Pedig nem!

Már nem tudom mit tegyek, kutyaiskolába is jártunk, de a Szüleim több tanfolyamra nem engednek el. Húzza a pórázt, a fordulgatós módszerre nen hallgat, két perc alatt elfelejti... És nagyon félős is.



2015. szept. 19. 19:11
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A "pórázon"-t ki se kell hangsúlyozni, kutyafuttatóbanbsem engedem el...
2015. szept. 20. 07:49
 12/23 A kérdező kommentje:
És ismét megemlítem, hogy egy TACSKÓRÓL van szó. Komolya. Láncos nyakörv????
2015. szept. 20. 07:51
 13/23 anonim ***** válasza:

Szerintem láncos nyakörvvel erre gondolt. Nem rossz eszköz, de tudni kell használni.


[link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3764182-fojto..

2015. szept. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Tudom. Folytó. Kínzás.
2015. szept. 20. 15:19
 15/23 anonim ***** válasza:
52%

És mit kínoz a kutyán, azt megkérdezném?


Az a baj, hogy nálunk is van a suliban egy degenerált fogyatékos, aki nem rak ilyet a kutyájára, hanem hagyja, hogy őrjöngjön a pórázon, sőt még simogatja is közben mert sajnálja (???).. de az én pittemre első nap azt kellett rakni, és érdekes, az enyém eddig meg akart ölni mindenkit, most meg simán elfutkos a többiekkel, de a degenerált a kutyájával még mindig pórázon vannak.

Csak nem tudom, hogy az, aki tényleg felelős gazda, és felrak egy ilyen "kínzóeszközt" a kutyájára, gondolna egyet, és ő is így fogná fel, mint te, hogy húúúú az kínzás, akkor inkább legyen rajta sima. És mondjuk elengedi. Aztán meg csodálkozna mindenki hogy széttépi a kutyákat. Rakjál rá láncost mihamarabb, nem fog kinyúlni a kutya, sőt elárulom, nem lesz semmi baja. Én régen úgy fogtam fel, hogy a cigányok raknak ilyet a kutyájukra, aztán megmutatták a suliban, hogy hogyan kell használni, konkrétan rántani kell rajta egyet.


Volt egy kistermetű kutya is a suliban, ő is nekiment a NAGY kutyáknak (akár a német dognak is), és megrántották kb. 5x, felfogta az agyával, hogy ba.kker, ez nekem kellemetlen érzés, inkább akkor hallgatok gazdiékra.


Az én kutyámmal is van baj, csak agresszióval nem lehet nevelni, mert akkor agresszióval válaszol. Vannak sokkal durvább eszközök is, de még azok sem durvák.

Megkérdezheted az állatorvosokat is. Ott van az elektromos nyakörv, vagy a szöges fojtó. Ugye, nem is tűnik durvának a láncos?? :D


Ha már bevállaltál egy problémás kutyát, akkor legyen már annyi benned, hogy legalább megpróbálod megnevelni, ha már eddig nem ment.

Egy tacskó nem tartozik a legnehezebb fajták közé.

Amúgy orvosi vizsgálat után derült ki, hogy ideggyenge, vagy csak rámondták/tátok? Mert a legtöbb ideggyengének titulált kutya idegrendszerével semmi baj nincs, csak a gazdák nem bírják megnevelni...


Ha gondolod, segíthetek privátba (vagy akár itt is) pár tanáccsal, hogy miként, hogyan javíts az agresszióján. A suliban egyébként pozitív (jutalomfalatos) megerősítést használtatok? Mert az lenne a normális, de sok iskolában elhagyják a jutifalat fontosságát..

2015. szept. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Orvosilag ideggyenge. Beteg. Félős. Fél az emberektől és az agressziója is ebből a félelemből ered.

Az ideggyengeség tényleg komoly, a meleget nagyon nem bírta, majdnem elpusztult a nyáron.

A sima nyakörvet is alig engedték meg a Szüleim, hát még a folytó...

2015. szept. 20. 21:32
 17/23 A kérdező kommentje:

És nem bevállaltam egy problémás kutyát, kölyökkorában nem volt ilyen félős. Sosem tartottam vissza semmitől, nem féltettem a többi kutyától/embertől.

Tükrös suliba jártunk, ezt már az előző oldalon írtam. Nagyon motivált a kutyus, de ha idegen kutyák is vannak a közelben, sose hajlandó figyelni. 50 méterről észreveszi a több kutyát, onnantól harap, morog és ugat.

2015. szept. 20. 21:38
 18/23 A kérdező kommentje:

És én nagyon nem szívesen titulálom ideggyengének. Okos, amúgy akiket ismer azokkal barátságos, rendesen eszik, az orvostól nem fél, fürdeni is szeret. Csak gyakran remeg minden előzmény nélkül, és begurul ha meglát egy kutyát vagy egy nem szimpatikus embert.

Ha nyugodt környezetben vagyunk nem húz, szépen jön láb mellett.

2015. szept. 20. 21:42
 19/23 anonim ***** válasza:
A fojtó nem kínzás, ha helyesen használják. Nem felakasztani kell rá a kutyát. Ha irányváltásról, vagy bármi másról van szó, több, kis rántás, ami azonnal kienged. Marha gyorsan leesik nekik, hogy ha jól csinálom, lóg a nyakörv. Persze ehhez is kutyaiskola kell, ahol megtanítanak a helyes használatra.
2015. szept. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Először is, legyen biztos a kapcsolatotok. Hogy ragaszkodjon hozzád. Nyilván ez már megvan.


Aztán ha kutyasulit nem találsz, de van már kutyás ismerősöd akinek normális a kutyája, tehát nem hebrencsek, agresszív, kiszámíthatatlan, kérd meg őket a segítségre. Elmentek együtt egy parkba, vagy olyan helyre, ahol nem zavarhatnak nagyon.

És vagytok mondjuk 4-en, először is azt kell csinálni, hogy ők hárman álljanak távol tőled kb. 10 méterre, és a kutyádat vezeted a pórázon (lehetőleg láncos fojtó legyen, nem durva, a legtöbb normális kiképző igazából megköveteli, mert a legkönnyebb tanító eszköz, és kb. a tacskódra 500 Ft-ba kerül. Az én pittemre került 650-be az Alphazooba.

Az a lényeg, hogy ha el tudsz menni úgy 10méternyire a kutyáktól, hogy nem figyel rájuk (nem morog már az is hatásos, akkor jutalmazás, óriási dícséret, jutalomfalattal, aznap esetleg előző este ne egyen. Jutifalat lehet virslikarika, parizel karika, én olcsó parizelt használok (oké hogy nem egészséges, de mivel folyamatosan venni kell, ez éri meg a legjobban..)


Ezt lehet gyakorolgatni, és a távolságot csökkenteni. Aztán amikor már el tudsz mellettük menni közvetlenül mellettük lehet olyat, hogy a te kutyád áll, és ők mennek el pár méterre tőled. Ja az a lényeg, hogy ha nemjó, akkor (bárki néz is, bárki bármit mond is), cseszd le a kutyád, hogy az anyukád úr.stenit nem szabad, nemjó...közbe ránts egyet a láncossal, nem kell agyonrángatni, elég 1-1 rántás, kiabálással, és helyes viselkedéssel, és meg fogja érteni, hogy mit akarsz. Közben tanítsd meg ülni, feküdni, ülésből fekvésből maradni, lábhoz vezényszóra, hogy a te lábfejedtől ne menjen tovább. Nem feltétlenül kell mindenhol alkalmazni, de ha megkéred rá, akkor teljesítse.


Aztán lehet olyat, hogy felálltok sorba a kutyákkal, és elindul az egyik, hogy az egyik kutyát jobbról kerüli, másikat balról, szlalomozásnak hívják.


Ezzel azt tanítod meg, hogy ha hátulról jön egy kutya (vagy ember), akkor ne féljen. És ugyanúgy, ha jól viselkedik, akkor dícséret. Biztos nem 2 nap lesz az eredmény, de szerintem megéri.

De a jobb sulikban amúgy a szocializáció (még pedig neked arra kell menni), az ingyenes. Nekünk is csak az engedelmességit kell fizetni, a szocializáció ingyenes, akkor is ha már féléve járunk..


Amúgy nem kötekedésből, de az, hogy nem bírja a meleget, ahhoz nem sok köze van az ideggyengeségnek.

Mondok egy példát az ideggyengeségre. Ülsz az ágyadon, épp, hogy csak levegőt veszel. Tévé, laptop, zene nem megy. Az utcán házban sehol máshol nincs zaj. Kutyád fekszik, alszik. Majd gondol egyet, és rádtámad, odamegy és kiszakít egy darabot a kezedből.


Tehát lényegében az ideggyengeség az kiszámíthatatlanság. Ha pedig fél az emberektől vagy kutyáktól az csak egy "normális" jelenség, a legtöbb kutyának van ilyen baja. Van egy ismerősöm, neki labija van, tök normális volt a kutya meg minden, aztán gazdinak kevesebb ideje maradt rá, és emiatt elkezdett kutyákkal agresszív lenni. Ideggyengének hívjaa a gazdája közben csak eltűnt az érdmei foglalkozási idő. Nyilván nem ilyen bajotok van, csak mondom, hogy az ideggyengeséget vizsgálják, nem csak ránézéssel és rámondással :(

Én felkeresnék egy normális kutyaoktatót, és állatorvost is másikat.

Szüleidnek meg a láncost ne mondd el, titokban vegyél, mondd hogy elmész pizzázni haverokkal, ilyesmi. Suliba ha tudod, vidd egyedül, vagy legalább ne legyenek szülők ott végig, és ott tudod használni, ha esetleg belemennek a suliba. majd írj, a fejleményekről :)

2015. szept. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!