Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ideggyenge kutya nevelése?

Ideggyenge kutya nevelése?

Figyelt kérdés

Elkövettem egy súlyos hibát. Engedtem a szüleimnek, és ingyen hoztunk el egy szaporítótelepről egy tacskó kiskutyát még tavaly október végén. Most a kutyus 1 éves múlt, okos, kíváncsi, de már több genetikai betegsége jött ki. Amúgy szép, teljesen tacskó kinézetű, senki sem mondaná meg róla, hogy nem fajtatiszta. Viszont sajnos ideggyenge, gyakran remeg, volt egy majdnem végzetes lázgörcse, és agresszív a többi kutyával, az emberekre morog, ugat, vicsorog, ha Közelebb jönnek, harap is. Mindenki azt hiszi róla, hogy kiskorában bántották. Pedig nem!

Már nem tudom mit tegyek, kutyaiskolába is jártunk, de a Szüleim több tanfolyamra nem engednek el. Húzza a pórázt, a fordulgatós módszerre nen hallgat, két perc alatt elfelejti... És nagyon félős is.



2015. szept. 19. 19:11
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Nem olyan ideggyengeségre céloztam. A melegtől júniusban szó szerint felforrt az agyvize, rángatózott és majdnem elaltatták, mert órákon keresztül nem reagált a nyugtatókra, 42 fokos láza volt, erre mondta azt az orvos, hogy agyi ideggyengeség. Szerencsére agykárosodást nem szenvedett, de nagyon közel volt hozzá, az orvosok a helyi állatkórházban nem is adtak neki esélyt a felépülésre, mert egy 3 óra hosszú lázgörcs az esetek 99%-ában végzetes...

Szóval ilyen idegrendszeri baj, laborvizsgálatok bizonyították.

Persze kiszámíthatatlan is, de nem az a fő ok.

Amúgy van egy kis kutyás társaság, akiket megtűr, kb. 7kutyus+gazdik, meg mikor nyár elején voltunk a kutyasuliban akkor ott is az 5 "osztálytársával" jóban volt. 5perc után már érdeklődő, de addig még megszagolni sem meri a többi kutyát.

2015. szept. 22. 15:04
 22/23 A kérdező kommentje:

Ja, visszaolvasva az utolsó válaszolónak mondom, hogy a környék leglelkiismeretesebb és legjobb állatorvosához járunk. Ha nem ő lenne, már nem lenne kiről feltenni a kérdést...

Sajnos a legközelebbi kutyaiskola is legalább 15 kilométerre van tőlünk. Apukám hordott minket kocsival, most csak azért nem járunk, mert apa szombaton is dolgozik, és olyankor lenne a suli.

2015. szept. 22. 15:08
 23/23 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok. Így már értem, hogy mire írtad az ideggyengeséget.


Mindenképpen, ha tudod, akkor azzal a társasággal találkozz, akiket szeret. A behívás, és a 100%-ban rád hallgatás a legfontosabb. Nem kell, hogy minden ember ölébe üljön, és hagyja magát agyonpuszilni a kutyáktól, de az legyen az elsődleges cél, hogy ha elengeded, akkor minden esetben vissza tudd hívni. Mi most ezt tanuljuk. Az enyém is ok nélkül nekimegy embernek, állatnak, de most már ott járunk, hogy ha elkezd vicsorogni, fut valaki/valami felé, akkor ráordítok, csúnya szavakkal is akár, és egyből megáll és lefekszik, megadja magát.

Tehát ezt gyakoroljátok ti is. Mivel nekem olyan fajtám van, akinek a vérében amúgy is benne van, a kutyák iránti gyűlölet, soha nem lesz olyan kutya, aki játszópajtásként fog tekinteni minden kutyára, de nem fog balhét kezdeményezni, és emberre sem támad ok nélkül. Persze ha épp meg akarnak ütni, akkor biztos megvéd, de pont ma volt, hogy beszélgettem egy régi ismerősömmel (séta közben), erre gondolt egyet, és rátámadt. 45-50 éves a pali. Úgy megdorgáltam, hogy arról koldult. Utána kussban maradt, és jutalmazásképp adtam neki sok jutifalatot.


Tehát fogja tudni a te kutyád is, hogy mit vársz el, csak az a lényeg, hogy tudd kezelni. Bármilyen problémád van, írj nyugodtan, mivel járok suliba, akár meg is kérdezhetem neked, hogy hogy tudod gyakorolni otthon illetve séta közben, ha nem tudsz kutyasuliba menni. :)


És vigyázz majd a melegben a kutyusodra! Lehet, hogy egy ventillátort kéne beszerezned :)

2015. szept. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!