Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ír szetter tulajdonosok...

Ír szetter tulajdonosok tudtok tanácsot adni az etetéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
6 hónapos ír szetter kan kutyusom van, akinek nem igazán van étvágya. Soha nem volt az a falánk kutya, de előbb-utóbb megette a napi adagját. Acana tápot kap kiskora óta, néha egy kis husit, natur joghurtot, ilyesmit. Másfél hete nem hajlandó enni. A napi adagjának a töredékét eszi meg, néha még a húst is ott hagyja. Tudnátok valami tanácsot adni, hogy mivel etessem? Esetleg váltsak tápot vagy lehetséges, hogy a fogváltás játszik közre a dologban?

2015. szept. 20. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ilyesminek nincs köze fajtához. Lassan befejezi az intenzív növekedést. Kevesebb az igénye. A fogváltás nagyján már túl kell lennie ennyi idősen. Lehet, keveset mozgatod.Napi kétszer kaja kirakva és kis idő múlva elveszed, ami megmaradt. Mellette több intenzív mozgás kellene.
2015. szept. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem felnőtt ír szetterem van, és az ő étvágya is szörnyű.

Sokan azt gondolják, hogy nem kap eleget enni pedig nem így van, ő ilyen kis karcsú.Vigyáz a vonalaira :)

2015. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, az ír szetterek nagyon válogatósak és nincs túl nagy étvágyuk, ezért is konkrétan a fajtához céloztam a kérdést. Az intenzív mozgás meg van, naponta- két naponta megyünk sétálni, kutyasuli stb. Azóta egyébként már többet eszik, az állatorvos szerint a fogváltás miatt nem evett. A szemfogai elkezdtek kinőni, de a tejfogak még ott voltak. De szerencsére már semmi baja :)
2015. szept. 26. 07:51
 4/4 anonim válasza:

Az én kan szetterem is 6 hónapos, és rohadt nagy étvágya van. :D Bár mostanában ő is nyugodtabban eszik. És nem igaz hogy válogatósak! A lány írem 3 éves lesz, és amit elé teszek azt megeszi, ugyanígy a kicsi is. Egy dolog amit felfedeztem, hogy tüzetesen átvizsgálják hogy nekik abból mi jó. Volt hogy a csontot nem volt hajlandó megenni, aztán kiderült hogy olyan csontot nem szabad kutyinak enni.


Annyit tudok tanácsolni hogy etesd változatosan a kutyust, és mostmár 1 éves, ha jól látom. Szóval napi 1x etesd, változatosan és mozogjon jóóó sokat :)

2016. jan. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!