Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez szeparációs szorongás lehet?

Ez szeparációs szorongás lehet?

Figyelt kérdés

A kutyám 1 éves múlt. Mikor elmegyek otthonról, egyszerűen üvölt, kb 10-15 percig, utána alszik, egészen addig, amíg meg nem hallja, hogy jövök haza, akkor újra rákezd. Eddig az előszobában volt, amíg nem voltam itthon, egy ideje átköltöztettem a konyhába, hogy ne jutalmazzak rá az ugatásra azzal, hogy belépek a lakásba. Csak akkor engedem ki, mikor abbahagyta az ugatást, de ilyenkor is csak az előszobába. Mikor lehiggad, és lefekszik, nem kukucskál rám a nappaliba engedem be magamhoz.

9 hetesen hoztam el a tenyésztőtől, azonnal elkezdtem szoktatni a magányhoz, de kb 5 nap múlva a barátomat baleset érte, rohannom kellett vele a kórházba, ahol azonnal műtötték, én pedig megvártam. Onnantól jellemző rá ez az ugatás.

Voltunk kutyaoviban is a problémával, ahol sikeresen tönkretették a szocializációs törekvéseimet (azóta minden kutyát ugat) erre a problémára pedig annyit mondtak, hogy várjak nyugodtan, majd kinövi. Az iskola nevét nem szeretném leírni, mert elég ismert suliban próbálkoztunk.


Naponta 5-6x viszem sétálni, a legkorábbi 6.30-kor van, a legkésőbbi éjfél körül. Emellett én kb napi 1 órát játszom vele, és tanulunk, a barátom pedig 25-30 ercet játszik vele naponta.


A szorongása mellett egyre több már probléma merül fel. Már nem hallgat rám, csak ha demonstrálom az erőmet (ilyenkor viszont azonnal), az utcán minden kutyát megugat, 1-2 napja éjjel az embereket is, bár ezt be tudom annak, hogy kétszer megtámadtak az utcán minket éjjel, amit tudtam hárítani, de mostanában beteg vagyok, és érzi, hogy nem vagyok a toppon se erőnlétileg, se pszichikailag.

Egyre élhetetlenebb a helyzet. Jövő hónaptól újra akarom vinni őt egy másik iskolába, mert ez tarthatatlan.

A barátommal eléggé más szellemben neveljük, ő inkább bünteti, ha rosszat csinál (még akkor is, ha később találjuk meg a nyomokat), én is megbüntetem, ha rajta kapom, de inkább jutalmazok.


2015. szept. 21. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is: "Egy" szellemben neveljétek a kutyát, ha egy gazdi így, a másik úgy azzal összezavarjátok szerencsétlent. Az utólagos büntetést a kutya nem érti, kikövetlkeztetni nem tudja hogy mit miért kap. Ott abban a szent minutumban, ha kap valamiért azt tudni fogja, a "nézd mitcsináltál!?"-al nem tud mit kezdeni.

KÖnnyne lehet hogy szeparációs stressz, ilyenkor sokat segíthetnek, olyan apró dolgok, mint egy KONG játék, kosárkába helyezett gazdipulcsija, illetve azt, hogy az ugatást, sem negatívan, sem pozitívan nem jutalmazzuk.Figyelmen kívül kell hagyni, amíg fesztiválozik, hagy csinálja, ha elhallgat jöhet a játék, simi öröm egymásnak.

Milyen kutyáról van szó egyébként? Más egy francia bulldog és más egy border collie is.

A másik suli viszont jó ötlet.

2015. szept. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szerintem bőven benne van a pozitív megerősítésben, hogy belépek a kutyához, amíg üvölt. Hidd el, 1 éven keresztül nem törődtünk az ugatással, ez nem segített, ill., akkor se törődik vele senki, ha elmegyünk, mégis csinálja. Ez ide szerintem kevés, hisz nem múlt el az ugatás.

Kongot már kapott, addig foglalkozott vele amíg nem hallotta, hogy zárom az ajtót, ugyanúgy végig ugatta azt a 10 percet.

2015. szept. 21. 14:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor még azt tudod megpróbálni, hogy tervezett indulásod előtt kb 5-10 perccel már egyáltalán nem foglalkozol vele, se simi se semmise.
2015. szept. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Soha nem foglalkozom vele indulás előtt. Csak a sminkem meg a hajam elkészítése ennyi idő. Indulás előtt, összedobom a kajám, megnézem hogy minden bent van-e a táskámban, fogmosás, haj és smink mint mondtam, cipőfelhúzás, kabát és megyek. Ez inkább 20-25 perc, az első naptól nem törődtem ilyenkor vele és azóta se.
2015. szept. 21. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!