Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyát egyedül tudom...

Ha a kutyát egyedül tudom hagyni 2 órára minden trimbolás veszélye nélkül, akkor feltételezhetem, hogy 8 órát is kibír?

Figyelt kérdés

Szeparációs stresszes volt a kutyám: rombolt, bepiszkított. Ezt szobaketrec használatával oldottam meg. Már egy ideje úgy van, hogy ha csak boltba leszaladok (kb 10 perc), akkor nem zárom be. Néhány hónapja már akkor se zárom be, ha kb 1 órát van egyedül. Ez nem volt tudatos, csak úgy jött.

Ma 2,5 órát voltam távol, és nem történt semmi. De nem igazán tudom innen fokozatosan növelni az egyedüllétet, mert pl holnap már 6 órát biztosan egyedül lesz, és most nem tudom, hogy bezárjam-e vagy sem.



2014. szept. 9. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyhatod a szobadban, kennel nelkul. Mi is igy kezdtuk. Aztan az elso ilyen hosszabb tavollet utan izgatottan ertunk haza. Nem rombolt semmit. Nyugodtan aludt, igaz, az agytakaron, de sebaj, megengedjuk neki:)
2014. szept. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A rombolás nagyja általában az első fél órában történik. Ha 2,5-et kibírt, akkor valószínűleg több sem lesz akadály. :) Vezetékek meg más rá veszélyes dolgok azért ne legyenek elérhetőek számára.
2014. szept. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azóta kétszer volt egyedül kb 6 órát, és semmi bajt nem csinált a lakásban. :) Most már nyugodtan hagyom itthon egyedül.
2014. szept. 12. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!