Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor az ideális párosítanom...

Kmeme kérdése:

Mikor az ideális párosítanom a 2 éves bicon kiskutyám?

Figyelt kérdés
Egy két éves bichon kiskutyám van, akit szeretnék párosítani, és ha jól vettem eszre a közeljövőben tüzelni fog. hogzan veszem észre, hogz mikor jött el a tökéletes időpont....
2015. szept. 21. 18:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Akkor, ha megkapta a tenyésszemlét, és az orvos azt mondja, hogy lehet. Különben miért akarod pároztatni? A kutyáknak ez nem élvezet, csak a fajfenntartás miatt párosodnak.
2015. szept. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Olyan kivételes vérvonalú, kimagasló minőségű TÖRZSKÖNYVES egyed, akinek a génjeire szüksége van a fajtának? Ha igen, a tenyésztője segít. Például megcsinálni a tenyészszemlét, szűréseket, kiválasztani a megfelelő tenyészpárt. Ha csak azért tennéd, mert egyszer anyának kell lennie, mert a szomszéd néni és a sarki hentes szerint cuki, és (mit is szoktak még mondani?) az összes barát, rokon, kutyafüle csak és kizárólag tőle akar kölyköt, akkor légyszi ne. Szaporított bichonból van éppen elég.
2015. szept. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Amint kiképezted magad a kutyatenyésztést illetően, hogy az egész procedúrával lehetőleg egy állat életét se kockáztasd, máris belevághatsz. Beszélj a szukád tenyésztőjével, ő biztosan mindenben segít, a kennelnév kiváltásától kezdve a tenyészszemlén és kiállításokon át a kötelező szűrésekig, segít nemi betegségek elleni oltásokkal kapcsolatban is, a megfelelő kan kiválasztásában, illetve felvilágosít a vemhesség és ellés közben esetleg adódó komplikációkról, a kölykök korrekt tartásáról, neveléséről, satöbbi. Van rá úgyis még egy éved, három éves kor alatt nem nagyon illik fedeztetni egy akármilyen jó szukát sem.
2015. szept. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ideális, ha megcsináltattad a genetikai szűréseket, van torzskonyv és tenyésszemle jó eredménnyel.
2015. szept. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Bichon és azon belül micsoda???


Bichon Havanese, Bichon Bolognese,Bichon Frise???


Ha ezt se tudod akkor hagyjad.

Van elég keverék kutya.

Sajnos az ilyen egyszer legyen anyuka és stbbiből születnek ordenáré ronda kutyák akiket gyűjtő néven bichonnak hívunk,mert igazából a 3 közül egyikre se nagyon hasonlít csak,hogy pici fehér, "cuki" nos bulldog harapásos bichonok csoda szép :D


Mivel nincs törzskönyve,nem volt még kiállításon,nincsenek szűrések,tenyészszemlén sem volt,hogy igen őt tenyésztésre ajánlják így nincs értelme.


Ivartalanítsd jobbat teszel vele.


Ha vki mondta rokon,barát és stb,hogy tőle kell kölyök. Na addig állj fél lábon,amint megszületnek elhozhatóak lesznek a kölykök már senkinek sem fog kelleni,még ingyen sem.


Mit csinálsz 5-6 kiskutyával??? 8 hetes korukig is eléggé sokba vannak,nem hogy utána ha nem viszik el őket. Vagy netán az utcára raknád?


6 hetesen első oltás, 8 hetesen második oltás plussz chip csak így lehet őket új gazdihoz adni . Mivel nem vagy tenyésztő pénzt sem kérhetsz,max az oltások árát.De hát még így is sanszos,hogy elviszik e őket vagy sem.


Kutyádnak nem tesz jót az ellés növeled az emlődaganat és méhgyulladás veszélyét. Tenyésztők is amint nem tenyésztenek tovább egy szukával vagy kannal ivartalanítják,hogy ne legyen gond.


De egy hobbi kutyának felesleges almot lehoznia.

2015. szept. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Azután, miután vannak a fajtára jellemző betegségekre az egészségügyi szűrések (mentes eredménnyel), majd a tenyészszemle (tenyészthető v. tenyésztésre javasolt eredménnyel), miután megtaláltad a vérvonalban leginkább hozzáillő fedezőkant (fentiek rá is igazak legyenek, eü. szűrések, tenyészszemle). Ekkor kiváltod a kennelnevet, és fedeztetheted a kutyádat. Ha egyszeri almot szeretnél és nem akarsz kennelnevet kiváltani és tenyésztésre adni a fejed, akkor a legtöbb tenyésztő engedi, hogy az ő kennelneve alatt hozzatok le almot. Beszélj meg mindent a kutyád tenyésztőjével.
2015. szept. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat sok hasznos volt.

Az a válaszadó figyelmébe ajánlom, aki szerint nem tudom a kutyám faját hát már elnézést de nem az a fajta vagyok aki csak dicsekszik a bichonjával, frise amugy és nem hagynám az uton a kiskutyáit, mivel még ő is úgy van szeretve mint egy kisgyerek. (leszólások és vádolások nélkül is adhattál volna választ kösz)



Hasznos infókat tudtam meg, köszi a többieknek...

2015. szept. 22. 06:46
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel,hogy a kiskutyák mind szimpatikusnak látszó családokhoz kerülnek.Tizensok évig fogod ellenőrizni a sorsukat rendszeresen?Látogatni fogod mindet?

Mi van,ha a vevő egyszer csak közli,hogy odaadta "jó helyre",miközben a kutya egy disznóólban van egy szaporítótelepen?

A megszületett kutyákért életük végéig felelős vagy!

2015. szept. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Van egy utcai vegyes keveréked, hisz gondolom nincs tk-e. Az ilyen emberek erre nem költenek pénzt, azt se tudják, miért kell. Miért is akarod a keverék kutyádat szaporítani? És az egészségügyi szűrései meg vannak legalább? Kétlem. Szimpla mocskos szaporító vagy, aki a pénzre játszik, mert dolgozni lusta, így a kutyáját kizsigerelve akar meggazdagodni.
2015. szept. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Semmit nem tudsz rólam sem a kutyámról sem hogy nevelem sem mennyire szeretem....szép, hogy az ember tanácsot kér mert nem tud valamit és ez a válasz. nem keverék a kutyám egyáltalán, és nem pénzszerzés céljából akartam párosítani, hanem mert úgy tudtam a teljes kifejlődéséhez szükséges, volt ki normálisan válaszolt és te!, aki csak a mocskot írta, ha téged úgy szeretett volna valaki életedben mint ahogyan én a kutyám szeretem nem ilyen ember lennél....nincs más hozzáfűzni valóm
2015. szept. 23. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!