Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát választanátok a...

Melyik fajtát választanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

4 fajta között vacillálok ezek a sheltie, skót juhász, malamut és a wolfspitz.


Valószínűleg lakásban fogunk élni egy nagyvárosban, de ettől függetlenül naponta 15-20 kmt futnék vele ill. a hétvégéken kirándulnánk, szívesen tanítanám nap mint nap. Kipróbálnék vele a futáson kívül más sportot is, illetve a kutya ovi és az alapengedelmességi tanfolyam természetes.

A következő 10-15 éves tervben benne van a családalapítás is.


Tapasztalatom kiskutyákkal van. 2 kisspitzem és 1 tacskóm volt.


2015. szept. 21. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen sportokra gondoltál? Ez a három fajta eszméletlen mennyiségű szőrt hullajt... persze vedléskor mindből jön, de én ezeket lakásban nem tartanám. Persze ha sok időd van a szőrzetük rendben tartására, akkor nem szóltam.


Igazából a sheltie-nek a futás agyi lefárasztásnak kevés, annak még egyéb dolgokat is meg kell tanítani.

2015. szept. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menhely
2015. szept. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
E 4 fajta közül a skót juhászra szavazok (de eszméletlen mennyiségű szőrre készülj fel vedléskor).
2015. szept. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A malamuton kívül igazából bármelyik fajta megfelelő lenne szerintem. A sheltie kicsit pörgősebb, mint a skótjuhász, de épp ezért szuper kutyák az agilityre. A spiccekkel gondolom már volt akkor tapasztalatod, ők kicsit függetlenebbek, mint a pásztorkutyák, ugyanakkor kevésbé "munkásak". De hatalmas különbség igazán szerintem nincs közöttük.
2015. szept. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hovarju ***** válasza:
Én a seltit választanám. Persze ha van kedved és türelmed naponta megfésülni.
2015. szept. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is a sheltiet mondanám, könnyen tanítható, okos fajta, imád pörögni, tudnál vele futni, sportolni és a mérete miatt lakásba tökéletes lenne.
2015. szept. 22. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!