Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó első kutyának? Tapaszta...

Tacskó első kutyának? Tapasztalatok? Vélemények? Fiúnak mennyire ajánlott?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat

2015. júl. 29. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Soha ne engedd lépcsőzni, nem tesz jót a gerincnek. Amúgy sztem rendben! Sok sikert! :-)
2015. júl. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
bármilyen kutya jó első kutyának, véleményem szerint az a nyitja, hogy elolvasol mindent az adott fajtáról és megpróbálod ahhoz tartani magad... nekem pl 2 roti volt az első kutám(im) itt meg megköveznek, ha valaki első kutyának rotit akar...
2015. júl. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. júl. 29. 21:34
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

A tacskó egy nagyon akaratos, makacs és önálló fajta. Felmérésekkel ellentétben nagyon intelligens, hihetetlen probléma megoldó képességük van. Én személy szerint nem ajánlanám első kutyának, mert az elterjedt nézettel szemben nem egy édi-bédi szobakutya. Sokan mégis így tartották, ami egyáltalán nem felel meg a természetének és ezért terjedt el róla az a nézet, hogy idegbeteg. Kőkemény munkakutya és így is kell bánni vele. Nagyon következetesen kell nevelni, az általad felállított szabályokhoz minden körülmények között tartani kell magad, mert könnyen önállósítja magát és secc-perc alatt felülbírálja a döntéseidet. Az erőszakot nem szereti, nálunk a pozitív megerősítés sokkal jobban bevált, mint az erőszak és büntetés. Nagyon sok szellemi munkára van szüksége, de trükköket nehéz megtanítani neki, mert a tacskó önálló munkára lett kitenyésztve. Persze nem lehetetlen, de nagy türelem és kitartás kell hozzá. Nagyon szeret a gazdájával lenni, megfelelő fizikai és szellemi lefárasztás mellett ideális benti tartásra, mert szeret a kanapén heverészni.

A testmozgásra oda kell figyelni, mert kissé hízékonyak, de a lépcsőzést, ugrálást kerülni kell, mert hajlamosak a porckorong sérvre (tacskóbénulás)


Én nagy rajongója vagyok a tacskóknak, szerintem csodálatos kutyák, de a tartását csak annak ajánlom, aki a fentieket tudja biztosítani nekik, mert könnyen félre lehet nevelni.

2015. júl. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Es nem olyan bena h csak ilyen pici egy kutya es kertben van? Hazorzonek mennyire?
2015. júl. 30. 20:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Jelzőkutyának nagyon jó. Figyel minden zajra, de a kinti tartást a helyedben meggondolnám, mivel a tacskó nagyon gazdacentrikus, szüksége van arra, hogy folyton a gazda közelében legyen, ráadásul a testmérete miatt érzékeny a hidegre.
2015. júl. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem fajtatiszta tacskóm van,csak keveréke (a másik szülő valami nagyobb, bull típusú fazon lehetett, hát elég érdekesen néz ki...) de sok benne a tacskóság :D Sok tacskó gazdit is ismerek, ebből 2 tacskó elég visszahúzódó jellem, de ha kell rendet csapnak maguk körül. A többi tacskó akivel eddig dolgom volt (családban és ismerősöknél) maga az önbizalom. Nagyon határozott, karakán, okos kutyák. Ha kell, kiállnak magukért, nem félnek odaszólni egy dán dognak sem, minden kutyás buliban ugyanúgy benne vannak (futás, birkózás, kötélhúzás vagy akár tömegverekedés!).


Arra számíts, ha ilyen kutyád lesz, hogy nem az a típus amelyik szinte remeg a figyelmedért és toporog, hogy teljesíthesse a parancsaidat és 50x ugyanolyan lelkesen leül. Meg kell kicsit harcolni azért, hogy NEKED dolgozzon.

2015. júl. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jelzőkutyának tökéletes, házőrzőnek meg attól függ...

Nagynéném tacskója igazi terminátor volt, mikor az exférje poénból hívatlanul beugrott a kertbe a kutya konkrétan kilyuggatta a lábát.

2015. júl. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!