Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tudom elengedni a...

Miért nem tudom elengedni a kutyámat?

Figyelt kérdés

Ma kénytelen voltam megkötni az egy éves kistestű keverék kutyusomat, mert folyton kiszökik a nyitott kapun ha állok kifelé az autóval és hiába hívom a többi kutyával "acsarkodik" az utcában.

Kb 1-2 órát lehetett így, most megpróbáltam elengedni, mert nem akarom láncon tartani, de folyton meg akart kapni, morgott rám, így most egyenlőre letettem róla. Holnap reggel ismét próbálkozom.. Eddig rám soha nem morgott...Azt olvastam, hogy a megkötött kutyák viselkedése megváltozik. Ez egy védekezési mechanizmus lenne tőle? Hogyan tudnám kezelhetni ezt a helyzetet?


2015. szept. 23. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Az én dalmatámat is láncra kell kötni, van mikor egész nap, ha nyitva van a kapu. Ő is szőkös, de annyira akaratos, hogy szegecses nyakörvet kellett venni, mert azt csinálja, hogy körbefordul a lánccal és felugrik, igy kiszedve a cölöpöt. Ha elengedem akkor szaladgál de nem próbál bántani, Sosem kapott meg. Szerintem csak tartós lánchoz kötésnél változik. Próbáltad már azt, hogy ilyen sínen van a lánc amin mozog? Nem jut eszembe a neve. Ilyen futtató. Lehet feszült lett a megkötéstől.
2015. szept. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ivartalanítással. Esetleg üss oda. Vagy kutyasuli.
2015. szept. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam, mert nincs itthon ilyen futtató...Nem szeretném amúgy sem hosszabb ideig láncon tartani, csak ha vendég jön, vagy ha ki kell nyitni a kaput.. Addig meg az a pár méter lánc bőven elég lenne.
2015. szept. 23. 21:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás, több séta...
2015. szept. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

És idáig az eltelt hónapokban mit csináltál az ellen a megkötésen kívül, hogy ne menjen ki a kapun?

Mert ezt meg lehet tanítani a kutyának.

A láncról nem tudtad levenni, mert morgott, acsarkodott rád, erre te ott is hagytad a láncon?

Ha reggel is morogni, acsarkodni fog rád, akkor láncon fogja leélni az életét?

Nem tudom, hogyan éltek a kutyával? Tanítjátok-e az elvárásokra, szabályokra?

A helyzet alapján kétlem.

Vagy rászántok időt, pénz és elmentek a kutyaiskolába, ahol te fogod megtanulni, hogyan kell egy kutyát megnevelni. Vagy kerestek neki másik gazdát. Még fiatal, van esélye rá.

2015. szept. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás, napi séta, játék, tanítás, nevelés, lehetőleg szakember segítségével.
2015. szept. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Meg lehet tanítani neki, hogy ne menjen ki a nyitott kapun. Persze sok türelem, idő kell hozzá.

Napi séta, lefárasztás, tanítás megvan?

Az viszont már nagyon gáz, ha morgott rád és meg akart kapni. Eszerint ő feljebbvalónak érzi magát nálad. Ezt kell először rendezni, mert míg ez nincs helyrerakva, addig nem is fog szót fogadni.

Kutyasulit javaslok.

2015. szept. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Először is, ahogy olvasom abszolút nem vagy ura a kutyának. Hiába írják itt az ivartalanítást, ha a kutyát nem tudod kordában tartani, és ahogy olvasom a szökésből és morgásból ítélve nekem van igazam, nem fog segíteni az ivartalanítás. Igen nyugodtabb lesz tőle a kutya, de attól még nem fog tisztelni, nem te leszel az alfa. Miért írom ezt? Ha te lennél az alfa a kutya soha sem morogna rád! Most megkötötted, ez neki egy feszültség keltő helyzet amiben van, sose volt megkötve, ingerli, hogy korlátozza lánc. Nem vagy az alfa, így ha közeledsz rád vetíti ki a feszült energiáját. Fiatal így még könnyen tanítható, foglalkozz vele, és javaslom vidd el suliba, mert később komoly bajok lehetnek. Tudja már a "marad" parancsot? Ha nem tanítsd meg, és minden alkalommal amikor kilépsz az utcára, ad ki neki az utasítást. Ha ottmarad miután kimentél, várj egy picit, majd menjd oda hozzá és nagy dícséret, jutifali. Ezt gyakorold, majd ha jól meg, akkor jöhet kocsival. Két kutyám van, én így tanítottam meg nekik.
2015. szept. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!