Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs a kutyámban mit...

Kullancs a kutyámban mit tegyek? Sűrgős!

Figyelt kérdés
A kutyám tegnap délután óta furán viselkedett mintha szomorú lenne és most vettem észre hogy kullancs volt a füle tővében egy hatalmasra duzzadt most kitéptem neki amennyire tudtam a lábakat ki szedegettem de úgy látom van meg valami kis fekete benne amit nem tudok kiszedni tűvel és csipesszel sem szóval nem tudom mi az...a kullancs helyét lealkoholoztam és tettem rá betadinet...vigyem orvoshoz?
2015. szept. 24. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
probald a fogaiddal, odahajolsz a kozelebe, osszecsippented a fogaiddal es megrantod. tuti modszer
2015. szept. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Te nagyon értelmes ember lehetsz kedves első....de mindenki magából indul ki gondolom neked ez a technikád.Elég sajátos mit ne mondjak...
2015. szept. 24. 12:31
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Vidd orvoshoz minél előbb, ha a kullancs fertőző volt, bele is halhat a kutyád. Ha időben orvoshoz kerül, egy szuritól jobban kell lennie. Majd írd meg mi van a kutyussal. :)
2015. szept. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Orvoshoz, de gyorsan. Te meg első, ne itt hülyéskedj, amikor épp egy élőlény élete a tét! Menj a "családi kapcsolatok" kategóriába trollkodni.
2015. szept. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha netán a feje bent maradt, majd kilökődik.

Innentől figyeld a kutyádat és amint kedvetlen, nem eszik, netán lázas, hány, azonnal orvoshoz vele.nem minden kullancs fertőz. talán most megúsztátok. Viszont ahhoz, hogy megszívja magát, több nap is kell. Itt az ősszel a kullancsok valódi szezonja. Nézd át alaposan minden nap és használj ellenük valamilyen szert.

2015. szept. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Hát ha ennyire frászban vagy, akkor vidd dokihoz.


De amúgy meg nem az szokott a baj lenni, hogy beszakad a feje, hanem az, ha a potrohát megfogják és azt szorítva húzzák ki, ugyanis ekkor a kullancs gyorsan visszaöklendez magából csomó veszélyes cuccot...


Ha szakszerűen van kihúzva, és gyorsan, akkor nem tudja visszaöklendezni és kisebb az esély a fertőzésre.


A fej meg nem baj, ha marad, emberben sem... Olyan, mint egy tüske, pár nap alatt kidolgozza magából a kutya/ember szervezete.

2015. szept. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

24 óra elteltével kezd méreganyagot vissza öklendezni a kullancs, illetve akkor, ha helytelenül távolítod el (nagyon megnyomod a potrohát)

De ha kullancskiszedővel lett eltávolítva vagy valamilyen csipesszel, akkor nem hiszem, hogy megnyomtad neki, mert azok direkt úgy vannak kialakítva, hogy legyen hely a testének. Ha beleszakadt a feje vagy a lába, az nem probléma, mert kifog lökődni egy idő után, mint idegen anyag. Egyébként a babéziától kell a leginkább tartanod, annak a lappangási ideje 2-20 nap, szóval elég hosszasan kell figyelni a kutyát. A leggyakoribb tünetek az az étvágytalanság, láz, rossz közérzet, illetve ami már nagyon durva, ha a vizelete barnásra színeződik. Akkor már gebasz van...

Az, hogy levert volt a kutyát amíg benne volt a kullancs nem jelent semmit, az én pincsim is olyan kis letargikus olyankor, szóval én már rutinosan keresem benne a kullancsot ha ilyen előfordul. Szerencsére tavaly volt utoljára. Mi akkor elmentik Imizol injekcióra (ez az ellenanyag), de csak azért, mert 2 babéziás is volt pár héttel előtte a rendelőben. Egyébként nem szoktam rohanni velük ilyenért orvoshoz. De teljesen normális ha beadatod neki. Viszont a szuri csípős.

2015. szept. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vidd el gyorsan az orvoshoz nehogy meghaljon tőle. Te első pedig hülye vagy
2015. szept. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Felhívta anyukám a dokit azt mondta hogy egyenlőre várjunk pár napot hogy hogy viselkedik a kutya.Most egyébként megint normális ugrál,futkározik nem hagy békén,hogy játszunk.Remélem így is marad.
2015. szept. 24. 16:14
 10/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! azért írok megint mert sajnos beigazolódott az aggodalmam a kutyám rá 3 napra éjszaka nagyon rosszul lett, hányt, remegett rettenetesen le volt törve.Viszon reggelre semmi baja nem volt futkározott,boldog volt.Az állatorvos szerint csak beevett valamit azért hányt így nem adtunk neki semmit.Viszont másnap megint nagyon rosszul lett akkor már mondtam az orvosnak hogy ez tuti hogy a kullancs miatt van...kapott 4 injekciót szegényt az is ledöntötte valahogy nagyon nehezen épülget még mindig nagyon furán viselkedik.Csak azért írom ezt le hogy más ne várjon vele napokat ha a kutya elkezd rosszul lenni.
2015. okt. 1. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!