Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs a kutyámban! Mire...

Kullancs a kutyámban! Mire figyeljek oda ezek után?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Most vettem észre, hogy a kutyám szeme felett volt egy kullancs, kiszedtem, nagyon könnyen kijött, próbáltam arra is figyelni, hogy a testét ne nyomjam meg, és szépen kijött fejestől mindenestől.

Na már most mostanában elég sokat olvastam a babesiaról, hogy mennyi kutya elkapta, de azzal nem vagyok tisztában, hogy mik azok a tünetek, amikből lehet rá gondolni, hogy a kutya babesiás lett.

Illetve ezek a tünetek hány napon belül jelentkeznek?

Egyedüli tünetként a véres vizeletet tudom, de azt már nem szeretném megvárni, úgyhogy aki tudja, hogy mit az első jelei vagy a babesiának, vagy a lyme kórnak az kérem írjon, hogy minél előbb észre vehessem, ha baj van, és még időben tudja kezelni orvos.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

Egy aggódó gazdi.


2013. szept. 24. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos az én egyik kutyám is babéziás lett és ha még ez nem lenne elég, hiába kapta meg az imizol injekciót, szövődménye lett a babéziának, ami miatt egy hónapig beteg volt, szteroidot szedett, stb.


Ami kellene tenned: elvinni az állatorvoshoz, aki beadja neki az Imizol nevű injekciót. Ha esetleg mégsem babéziás, akkor se árt neki és egy hónapig védi a/az (újabb) fertőzéstől. Ez legyen az első!

Az injekció mellé nem árt valamilyen májvédő szer/gyógyszer, amit kérdezz meg az orvostól, hogy mi legyen, ha egyáltalán szükséges. Azt hiszem mi quamatelt adtunk neki, de inkább kérdezd meg az orvost, feltéve ha normális!


Aztán (injekciótól függetlenül) figyeld 2-3 hétig, hogy változik-e a kedve, étvágya, nem-e lázasodik be.


Mikor nekünk babézia gyanús lett, azonnal megkapta az imizolt, jobban is lett pár nap múlva, úgy tűnt meggyógyult. Aztán kb.2 hétre rá jött a hidegvíz: semmi kedve nem volt semmihez, nem evett, egész nap feküdt, belázasodott. Azonnal mentünk a saját orvosunkhoz (első imizolt nem ő adta, mert épp ünnep volt), aki vért vett, infúziót adott neki, kapott még egy imizol injekciót, antibiotikumot. Két nap múlva derült ki, hogy szövődménye lett. Egy nagyon súlyos betegség, halált is okozhat, ha nem kezelik. Olyan, hogy a saját immunrendszere építi le a vörös vérsejtjeit. Szóval nehéz és hosszadalmas a gyógyítás, mert ugye a gyógyuláshoz általában erősíteni kell az im. rendszert, de itt meg ponthogy nem lehetett. Szóval egy hónapos szteroid kúra jött, stb..


Na, nem ijesztgetni akarlak, csak azért írtam le, hogy tudd mikre kell odafigyelni és hogy nem lehet halogatni az orvost!


A vizelet színe egyébként pirosas, barnás lehet, de az már a fertőzés végefelé jön elő, tehát akkor már lehet, hogy késő és nem lehet megmenteni a kutyust. Elsősorban az étvágytalanság, a rossz, vagy nem megszokott közérzet és a láz, amire oda kell figyelni.

2013. szept. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok. Lyme kór nagyon ritka, ha fertőzött kullancs volt, akkor elsősorban a babéziára kell gyanakodni.


Azért kell ha még lehet ma beadatni az imizolt, hogy időben legyetek. Ha nem lesz szövődménye, akkor lehet, hogy az is elég és meggyógyul. Ha lesz, az már más kérdés. Illetve néhány orvos az első imizol beadása után 2 héttel meg szokta ismételni az injekciót.

2013. szept. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Hiába nem akartál, sikerült megijesztened. És ez az imizol injekció mennyibe kerül kb? csak hogy tudjam, hogy mire számítsak. Amúgy, szerencsére nálunk nem annyira jellemző a babesia, nem sok kutyáról hallottam, aki fertőződött, de úgy vagyok vele, hogy jobb félni, mint megijedni.

Amúgy a kullancs még elég kicsi volt, kb fél centis, vagy akkora se,csak a szeme fölött rövid a szőr, és észrevettem. A kutya kedve egyenlőre változatlan, csak most még ráadásul tüzel is, úghogy nem egyszerű(mindig akkor kezd el tüzelni, amikor ivartalanítási akció van, és vinném műtétre...így meg nem műtik meg, nem tudom, hogy miért:S ) Na akkor ma meglátogatom az állatorvost, és kikérem a véleményét.

2013. szept. 24. 12:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első, ne haragudj, de írtál pár butaságot. Az Imizol nem árt? Dehogynem, a májra például nagyon is káros, ezért nem szokták lelkiismeretes állatorvosok beadni csak az aggódó gazdi kérésére, hanem csak ha tünetek vannak. A Quamatel pedig nem máj, hanem gyomorvédő gyógyszer.

Az Imizol emellett fájdalmas, remekül rosszul is lehet tőle a kutya, és minél többször kapja, annál inkább árthat a májnak, ezért megelőzésre csak NAGYON indokolt esetben szokták beadni.

Tudom, hogy jót akarsz különben.

Nekem azt mondta mindig az állatorvos, hogy hőmérőzzem a kutyát és nagyon figyeljem a viselkedését. Kérdező, mindkét betegség tüneteit megtalálod az interneten, ha bepötyögöd a google-be. Kérdés még, mióta lehetett benne a kullancs, megszívta-e már magát vérrel, és milyen színű kullancs volt? Ha szürke, akkor a Lyme-kórral való fertőzöttség valószínűbb, de azért 1-2 hétig mindenképp árgus szemmel figyeld a kutyust.

Pár nap elteltével lehet kérni labortesztet a kórokozó kimutatására, ám ez nem elég érzékeny, ezért nem tudja száz százalékig kizárni a fertőzést.

2013. szept. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja és a Lyme-kór sem olyan ritka. Sajnos.
2013. szept. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:

A lyme-kór első jele, hogy a kullancs helye körülötti terület piros lesz egy nagyobb területen. Ilyenkor érdemes azonnal kúrálni, mert még gyógyítható. Ha idegrendszeri tünetei is vannak, akkor már nem.

A babesia sokféleképp jelentkezhet. Nálunk 3 kutyának volt, mindegyik másképp. Az elsőnél először jött a véres vizelet, csak utána érezte rosszul magát. A másodiknál nem volt véres, csak iszonyat-penetráns büdös a vizelete és néhány óra múlva láz. A harmadiknál a magas lázzal kezdődött és utána lett véres a vizelete.

Lappangási ideje van, 3 naptól akár 3 hétig is lehet, gondolom a kutya mérete sem mindegy ilyenkor.

Azt figyeld, hogy nem lesz-e levert, bágyadt.

2013. szept. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Lefényképeztem a kullancsot,még mielőtt elégettem volna, perceken belül fel is töltöm róla a képet.

A kutyám egy husky. A szeme felett sötét rózsaszín-feketés a bőre, ezért annyira nem látszódik rajta, ha színeződne, de a másik szeme felett is ugyan olyan színű, úgyhogy valószínűleg normális a színe.

A doki azt mondta, hogy felesleges előre beinjekciózni, ő is azt mondta, hogy figyeljem a kutyát, és ha bármi rendelleneset látok rajta, akkor vigyem be.

A kullancs amúgy világos szürke színű volt,de a képen úgy is fog látszódni.

2013. szept. 24. 13:00
 8/10 A kérdező kommentje:
2013. szept. 24. 13:17
 9/10 Akiteki ***** válasza:
A kullancs, az kullancs, inkább nem nézem meg a képet, mert még nem ebédeltem. :) Az elszíneződés elég feltűnő és egyértelmű, nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni.
2013. szept. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

undorodsz a kullancsoktól?:) igaz is, én se szívlelem őket:)

Nagyon fogom figyelni a kutyát, a legkisebb furcsaságra is a dokinál leszek az biztos.

Amúgy köszönöm szépen a válaszokat!

2013. szept. 24. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!