Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs a kutyámban, mit...

Kullancs a kutyámban, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szerintem kullancs van a palota pincsim mellkasán. Igazából még sosem láttam élőben kullancsot, de szerintem az. Nem merem piszkálni, egyedül vagyok, nem is hagyja hogy alaposan megnézzem, de mivel kismama vagyok, nem is mernék hozzányúlni. Én nem értek hozzá hogyan kell kiszedni. Ha nem szedem ki, magától nem jön ki,igaz?
2013. szept. 5. 17:50
 1/10 anonim válasza:
ki kell szedi youtube on nézd meg hogy könnyű
2013. szept. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
csak erősen kell húzni és közben kicsit balrafelé csavarod. igen , kicsit fáj neki, ezért várj nyugodtan meg valakit amíg hazaér és segít kiszedni. ha lesznek tünetek (nagyon lusta, nem is akar enni, csak fekszik) akkor azonnal el kell vinni orvoshoz. ha beletörik, vagy szétzúzod mielőtt kijött volna, akkor méggyorsabban vidd orvoshoz, az nagyon veszélyes!!
2013. szept. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%
verd ki neki!!
2013. szept. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

a kismamaság nem tudom,hogy függ össze a kullancs kiszedéssel :D

Én is kismama vagyok és ma az erdőben sétáltunk,mikor észrevettem,hogy vagy 10-15 kullancs mászik a szőrén,konkrétan söpörni lehetett a kutyán.

Gyorsan hazajöttünk és átvizsgáltam mindenhol.Nem maradt sehol.

Fontos lenne,hogy eltávolítsd és figyeld a kutyát.Ha bágyadt,levert,nem mozog,nem eszik,nem iszik,akkor azonnal orvos,mert könnyen lehet babéziás.

2013. szept. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
gratulálok, te igazán nagy paraszt vagy
2013. szept. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A kismamasággal nincs konkrét összefüggésben, értem én, csak most olvasgattam, hogy akár a kullancsot piszkálva, birizgálva, még a körömágyba is belemehetnek a kórokozók, mindenféle baktériumok, egyebek.Én meg a baba miatt aggódva egyedül nem próbálkozom, nehogy szétnyomjam, vagy nagyobb kárt okozzak a hozzá nem értésem miatt.Ezért kérdeztem, hogy ha megszívja magát kijön-e esetleg, de gondoltam, hogy erre nincs sok esély.Nincs körülötte piros folt egyenlőre vagy ilyesmi, tegnap még nem láttam benne, remélem még haza ér valaki nem lesz késő.

Köszönöm a segítséget!

2013. szept. 5. 18:08
 7/10 Tyler913 ***** válasza:
Nem nagy kaland kullancsot kiszedni,csak egy sima csipesz kell hozzá. Megfogod a kutyát,széthúzod a szőrt az adott területen,amennyire csak lehet. Ha látsz lábakat,akkor az kullancs. A kullancs testéhez hozzá sem kell érni kézzel,egyszerűen fogd meg csipesszel úgy,hogy lehetőleg ne csak a testét,hanem a fejét is fogd. Tehát a lehető legközelebb tedd a csipesz szélét a kutya bőréhez. Ezután szép fokozatosan kezd húzni felfelé (semmi csavargatás!),ahogy a bőr nyúlik utána,egyre erősebben. Ha normálisan fogod,egy idő után kijön. Utána rakd zsepibe,és vagy égesd el,vagy húzd le a vécén.
2013. szept. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Jaj istenem. Nem láttál élőben kullancsot. Ó jajj. Voltál már vidéken? A falusi kutyákba szinte minden meleg hónapban van egy, megfogod a kullancsot és balra tekered. Ne légy már ennyire mamlasz...
2013. szept. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:
Én undorodom hozzányúlni, ezért egy papírzsepivel fogom meg. Akkor nem is csúszik ki. De biztos, hogy kullancs? Mozog? Nehogy a cicijét próbáld meg letépni! (láttam már ilyet, azért mondom.)
2013. szept. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valakinek beválik, valakinek nem, nekünk működött: kullancskiszedő kanál.

De ha félsz kiszedni, vagy félsz, hogy elrontod, akkor vidd el dokihoz, ő megmutatja a helyes módját a kiszedésnek, talán még pénzt se kér érte, mert elég egyszerű. Mivel undorodom tőle, nálam a párom csinálja, szerencsére eddig nem kellett sokszor a kettős védelem miatt. Persze, ha ő nem lenne itt, akkor én csinálnám.

2013. szept. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!