Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatom a kutyám...

Hogyan szoktathatom a kutyám a hámhoz?

Figyelt kérdés
A kutyám egy keverék 1éves kan kutya. ÉS ha meglátja a hámot bevan szarva menekül. Pedig leakar menni de a nyakörvtöl is pedig egy éve sétáltatom. És a hám nagyon zavarja mikor leviszem benne nem akkar benne menni egyszerüen 2 perc után leál és probálja leszedni magáról probálkoztam hozzá szoktatni de nem birja mit csináljak hogy hozzá szoktasam?

#kutya #nevelés #hám #hozzá szoktatás
2015. szept. 24. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Sétáltasd nyakörvben, ha azt jobban viseli.

Vagy add rá a hámot, és hagyd rajta otthon. Előbb-utóbb megszokja, hogy rajta van.

2015. szept. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy lehet hogy nem kényelmes ilyenkor a kutyának, lehet hogy fáj neki valahol nyomja. Tapogasd át a kutyád, ott ahol a hám van rajta.


De lehet, hogy csak egyszer volt egy rossz élménye vele és azóta fél tőle. Ha ez a probléma, próbáld mindig úgy sétáltatni hámmal, hogy közben valami jó érje. De az előttem lévő hozzászólónak is igaza van. Hagyd rajta otthon. Megszokja előbb - utóbb.

2015. szept. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy kis demagógia: A hám húzásra való, ha sétáltatni akarsz akkor nyakörv. Hámot akkor használj, ha például bevásárló kocsit akarsz vele húzatni.

(Tapasztalat: A kutya nyakörvvel sokkal jobban kezelhető)

Nálunk a kutyák követelték ki, hogy ne is textil, hanem lánc nyakörvvel sétáljunk... Kellett egy kis idő, míg lett akkora "tekintélyem", hogy én döntsem el, melyikkel sétálunk (mindegy, mert laza pórázon jönnek)

2016. ápr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!