Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon agresszív más...

A kutyám nagyon agresszív más kutyákkal, hogyan szoktathatom le erről?

Figyelt kérdés

4 éves,középtermetű, kan kutyus. Azt tudni kell h kenelben volt egy másik kutyával,vele néha összekaptak.A másik kutyit el kellett altatni...Van még egy kutyám de ö szabadon van ,mivel nem lehet vele összetenni,egyből nekitámad.(a szabadon lévő kutya egyáltalán nem agresszív más kutyákkal)

a sétáltatás is nehézkes mivel,ha meglát más kutyák folyamatosan rángat.

Próbáltuk már együtt sétáltatni a másik kutyával,van hogy teljesen nyugodtan ment mellette ,volt hogy egyáltalán nem lehetett öket sétáltatni folyamatosan támadt...(ilyenkor: folytónyakörv,visszarántás ,"nem"... se segít semmit...,szinte igy elborul az agya)


Aki tud valami hasznos tippet írja le,szeretném ha együtt játszhatna a kutyival,nem kéne egyedül lennie:)na meg sétáltatás is élvezetesebb lenne mindkettőnknek...

bocsi hogy hosszú lett


2010. máj. 23. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
kutyasuli, kiképző
2010. máj. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem elég komlex problémával állsz szemben. Mivel nem ismerlek sem téged, sem a kutyát, sem a körülményeket, így csak feltételezni tudom, hogy rangsorproblémával, dominanciával és szocializációs hiányosságokkal állsz szemben. Mindezekből következően nem is lehet interneten keresztül konkrétumokat mondani. Látni kellene, milyen a kutyával a kapcsolatod. Milyen a kutya kapcsolata amúgy a többi kutyával, a balhék hogyan kezdődnek, melyik provokál, a másik hogyan reagál és hogyan reagálsz ilyenkor te magad. Összetett dolog. Csak ezek ismeretében lehetne választ adni. Továbbá úgy gondolom, a probléma jellegéből nem is igazán írásbeli segítségre lenne szükség, hanem arra, hogy személyesen megmutassák neked, mit tegyél ill. személyesen, a problémás szituációt előidézve mondják el neked, hogy te magad mit tégy. Így egy kívülről irányított, de magad által megoldott szituációval kapnál egy olyan lökést, ami segítene abban, hogy kezelni tudd a helyzeteket. Én is a kutyaiskolát, kiképzőt javasolnám, mindenképpen elő-szocializációs tréninggel, amit először is otthon kezdenék el, majd idegen környezetben, pl. iskolán.

Javaslom, keress fel egy házhoz is kijáró kiképzőt és ha kell, akkor ne restellj 20-30 km utazni egy jó kutyaiskolába. Enélkül nem lesz könnyű dolgod, bár ez az én véleményem.

2010. máj. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül rangsor probléma , az én kutyám az én kutyám is ezt csinálta de leszoktattam róla.Azzl viszot egyetértek a 2. hozzászólóva , h ezt neten keresztül nem lehet megmondani mi a baja , de sokat segítene egy kutyasuli ahol szocialzálják (nekem is sokat segített) , ha kell akár kasztrálni.
2010. máj. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

igen,már arra is gondoltunk,hátha akkor nem lesz olyan agresszív a többiekkel.

Ha az se segít akkor kutyasuli:)

2010. máj. 23. 15:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Az, hogy az ivartalanítás önmagában segít a problémán, nem valószínű. Kb. 50 % az esélyed arra, hogy könnyebb dolgod lesz a nevelésével ivartalanul. Nem véletlenül fogalmazok így. Ugyanis nevelés nélkül egy golyótlanítás önmagában semmit sem fog megoldani. Ehhez te is kellesz még pluszba, meg rengeteg belefektetett lelkiismeretes munka! Ettől függetlenül az ivartalanítás amúgy is ajánlott, ha nem szeretnél majd a kutyádnak később egy prosztata vagy vastagbél rákot.
2010. máj. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

igen,én se úgy írtam hogy nem lesz agresszív,csak hogy hátha nem lesz olyan agresszív.köszönöm a válaszaitokat!

ma sétáltam vele egy jót és nem is volt olyan vészes,jött szépen mellettem,1x-2x rántotta meg a pórázt

2010. máj. 23. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!