Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs a kutyámban, mit tegyek?

Kullancs a kutyámban, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma fedeztem fel egy kullancsot a kutyámban. Én magam is kiszedném (szedtem már ki, emberből is) viszont sajnos ez közvetlenül a szeme fölött található és egy elég izgága kis tacskóról van szó nem szeretném megkísérelni, hogy kinyomom a szemét. Végig böngésztem a netet, a kiszedésről sokat írnak, de a benne hagyásról nem sok mindent találtam. Történhet-e valami baj, ha megvárom, hogy magától kiessen illetve mennyi idő után pereg ki egy kullancs?

2015. szept. 26. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mihamarabb ki kell szedni,semmiképp se hagyd benne,ha mást nem,kérd meg az állatorvost.
2015. szept. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
vidd el a kutyafodrászhoz, vagy állatorvoshoz, ingyen kiszedik úgyis pár mp alatt - vagy valakihez, aki csinált már ilyet
2015. szept. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem zudhatod hogy bacis-e a kullancs. Kérj meg valakit hogy fogja őt, szedd ki minél hamarabb.
2015. szept. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
ha nem vörösárnyalatú a kullancs, akkor nem a fertőzött fajta. valakivel fogjátok le a kutyát és tekerő mozdulattal szedjétek ki belőle. de előbb utóbb (mi is így jártunk): mire találtam segítő ember kiszedni, addigra a kutya kikaparta magából. ugyanúgy a szeme fölött volt,
2015. szept. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
a mi kutyánk rendszeresen szed össze kullancsot, lehet kapni csipeszt, leülteted, kicsit lefogod és kiszeded, egyszerű és gyorsan megvan.
2015. szept. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha véletlen fertőzött a kullancs és megvárod ,hogy kiessen akkor biztos, hogy megfertőzi a kutyádat mert mikor megtellik vérrel visszaöklenedezi a nyálával keveredett fertőzött vért. Persze onnantól, hogy befúrta magát és elkezd vért szívni már fetőzhet, de ha időbe észleled és eltávolítod akkor még kisebb az esélye hogy megbetegszik tőle. Ezért szerintem vedd ki minél hamarabb. Kivételnél figyelj, hogy a bőrhöz legközelebb fogd meg a kullancsot. Célszerű csipesszel kivenni, kézzel nehéz úgy megfogni, hogy nem lapitsd össze. Lehet kapni kullancskiszedő csipeszt is patikában.
2015. szept. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lehet akkor megpróbálom kiszedni de nem lesz egyszerű menet. Főleg lefogni. Köszönöm mindenkinek a gyors választ.
2015. szept. 26. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!