Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy pitbull típusú mentett...

Egy pitbull típusú mentett kutyust szeretnénk befogadni a tacskónk mellé. Ti bevállalnatok?

Figyelt kérdés
A kutya most 4 hetes, anyja elpusztult, tesók nem voltak. Két hét múlva jönne hozzánk, addig kell átgondolnunk. Utána néztem a neten, s igazából attól tartok, hogy bantana a tacsinkat (kislány) vagy más kutyákat, hiszen nincs szocializálva az anyja nélkül. Ki tudom ezt védeni? Illetve ha idegen gyerek jön hozzánk akkor nem viselkedne dominánsan? Ki lehet ezt védeni? Tudtok tanácsot adni a nevelést illetően?
2015. szept. 28. 08:23
 1/9 anonim válasza:
100%
Hozzám 3 hetesen került egy hasonló típusú kutyus, a közhiedelem ellenére nem kell tartani tőle, sokat kell foglalkozni vele, és nem lesz gond. Enyém 3 éves kislánnyal játszott nap mint nap, és a macskákkal is jól kijött, idegen gyerekekkel is nagyon barátságos. Mivel még kicsi, nem nehéz hozzászoktatni más állatokhoz. Én bevállaltam, nem bántam meg.
2015. szept. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

4 hetes még bőven lehet szocializálni. Mihelyst.megvan az összes oltása viheted is kutyaoviba.

(az hogy bántanák egymást a tacsitól és az ő szocializáltságától is függ)

A gyermeket is hasonlóan lehet kivédeni, feltételezzük hogy jól nevelt gyerek nem kezdi el cibálni-püfölni akkor max játszanak egy jót.

2015. szept. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem pit keverékem van.

6 éves.

Sajnos többet kellett volna kutyák közé vinnem, mert a kan kutyáknak mindig neki akar menni. Nem domináns lányokkal imád játszani. Gyerekekkel nagyon türelmes, 2,5 éves fiunk elől szabályosan menekül, amikor az közelít felé (mindig nyúzza). De már játszani is szoktak együtt.

Emberre szerintem sosem támadna.


Foglalkozz vele sokat, esetleg vidd suliba, meglátod milyen imádnivaló családi kutya lesz belőle.

2015. szept. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

4 hetesen még az anyukája mellett lenne a helye sajnos, mert egyáltalán nem tudja, mi a helyes. Ha a tacskód elfogadja, akkor lehetne akár a pót anyukája is, és megtanítaná azokra, amire az anyakutyák tanítják 10(!) hetes korukig a kölyköket. Emellett, az oltások megléte után vidd kutyaoviba, kutyák közé, akár a tacsival együtt, vidd sétálni, kérd meg ismerősöket, hogy a gyerekekkel kicsit foglalkozzanak a kutyával. Nem lesz semmi baj, mert még kölyök kutya. Ahogy felnő, az határozza meg az egész életét. Hát, nőjön fel kutyák és gyerekek közt, szeretetben, és élete végéig normális lesz:)

Ivartalanítást is ajánlom, azt hiszem 6hónapos kortól már lehet.


Nézd meg, itt vagyok én egy befogadott pittel, minden kutyával úgy van, hogy elvan egy ideig, aztán eltelik félóra, és oktalanul nekimegy a közelében lévő kutyáknak. Sok munka vár még ránk, de nem bánom, mert ha nem hozom ki, akkor elaltatják..viszont sajnálom, hogy nem velem nőtt fel, mert a másik kutyám (elkülönítve tartom őket..) teljesen kutyakompatibilis.. sok sikert.

U.I: Szeretettel és határozottsággal kell nevelni, kutyaiskola még egyszer mondom, hogy ajánlott, ha van rá anyagi kereted, de egyébként a kutyaovi a legtöbb helyen ingyenes, és ott szocializálhatod, aztán sétáknál kereshetsz kutyabarátokat :)

2015. szept. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4 hetes kutyát úgy nevelsz és szocializálsz ahogy akarsz. Bármi kihozható belőle
2015. szept. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4 hetes a kiskutya, egy üres lap, azzal töltöd meg, amivel akarod. Ha a tacsid normálisan szocializált, akkor mázlid van, mert tőle fogja eltanulni a kölyök a helyes viselkedést (ha meg nem az, akkor ne is gondolkodj új kutyában, hanem előbb őt rakd rendbe). Nem tudom, mi zajlik a fejedben, hogy majd hazaviszed a tök nyers kiskutyát, jól neveled, megszeretik egymást a tacsival, és egyszercsak legyilkolja, mert eszébe jut, hogy neki nem volt ott az anyja kiskorában? :) Ilyen nincs. A kutya mindig a környezetéből tanul. Ti lesztek a környezete, rajtatok múlik, hogy milyen lesz a kutya.


De mondjuk ha parázol a fajtától, akkor szerintem felejtsd el. Ha fennáll az esélye, hogy sosem fogsz tudni őszinte bizalommal fordulni felé, az neked is rossz, meg a kutyának is, ráadásul önmagában okozója lehet mindenféle agresszióproblémáknak.

2015. szept. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


No, egyelőre úgy néz ki, elhoznánk a kutyust. Ő kan, a miénk nőstény. Persze az ivartalanítás alap. :)

2015. szept. 28. 14:03
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, a tacsival semmi baj, viszem kutya társaságba sokszor. Egyszer volt gond, akkor is egy hülye gazdi mudija jött nekünk s nem állította le a kutyát a nő.


Gondoltam, hogy nem fogja álmában megenni a tacskót! ;)


Nem félek a fajtától, ha félnék eszembe sem jutott volna, hogy befogadjuk. Csupán ilyen fajta kutyusunk még nem volt.

Mielőtt ideírtam volna utána néztem a neten, megkérdeztem az állatorvost is, csak egy ilyen fontos döntés előtt minél több nézőpontot, véleményt tudni akartam.

2015. szept. 28. 14:12
 9/9 Neltarion90 ***** válasza:
Ugyanebben a felállásban hoztam annk idejen en is egy kis pitet anyumek tacskoja melle. Nagyon jol kijottek egymassal. Ha a pit szemtelenkedett mivel fiatalabb volt a tacsko jol helyrerakta. :) a tacsko dominansabb volt o volt kozottuk a fonok. ;)
2015. okt. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!