Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi kutya megneveléséhez...

Tamas3791 kérdése:

Kaukázusi kutya megneveléséhez adtok segítséget?

Figyelt kérdés
folyton bejön Ki tudja nyitni az ajtót Ha bejön ki kell rángatni akkor harap... Valami ötletet kérnék a neveléshez mert ez nem mehet így végig. Ne mondjátok hogy nem szabad ütni mert nem igen hat meg mikor már a kezem lábam harapja/karmolja. Normális választ kérnék vagy nem tudom mi lesz vele mert ez nem mehet így

2015. szept. 28. 19:55
 1/8 anonim válasza:
Sokkoló,baseballütö
2015. szept. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha ütöd, attól csak agresszívabb lesz! Kutyaiskola kell, sürgősen! Egy kaukázusi elég kemény dió!
2015. szept. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola, falkasorrend és a tekintélyed rendezése.
2015. szept. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kutyasuli, elsősorban neked, hogy megtanuld kezelni.
2015. szept. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szájkosárral próbálgasd.. Mindig te menj ki MINDEN ajtón először, őt ültesd le, menj ki, és ő csak akkor mehet be/ki, ha te megengeded. Ha ügyes, jutalmazd meg jutalomfalattal, virsli, sajt, akármi ami számára ízletes, nem táp! Ha nem jó, visszaülteted. Rá kell szánnod több napot is, amíg sikerülni fog (mivel nem kölyök már, makacs lehet).

Szájkosár azért kell, ha harap, akkor ne mutasd hogy félsz, mert a szájkosárral nem fog nagy bajt csinálni. Ha vas a szájánál a rész, legfeljebb belilul a kezetek.


Ha szimplán harap valamiért akkor kiviszed, elzárod valahova (kamrába vagy ilyesmi), 1 órára mondjuk, tehát kizárod a falkából. Ha nem használ, több időre. Ugyanúgy sétálj vele, etesd, de ne szólj hozzá, legyél közönbös vele.


Napi séta, feladatok, játék, bármennyire is idős és kemény kutya, kötelező! Az energiaszint miatt, mert a harapása abból is adódhat ha nincs lefárasztva.

Figyelj, nekem pittem van, sajnos nem velem nőtt fel, a mai napig, ha nincs lefárasztva, rajtam kívül bárkit képes megmorogni. Ha meg van a napi 3 órás séta, játék, futás, stb, akkor kisangyal. Ilyen egyszerű. Bármi kérdésed van, írj nyugodtan. Egyébként oktatót is hívhatsz, ha nagyon nem bírsz vele, ő segíthet.De nem 2 nap lesz, mire ezt megoldjátok, és kihívás lesz, tehát készülj fel. De én azt javaslom, hogy ne adjátok be menhelyre /altatásra, mert biztos, hogy szeret titeket, csak a falkasorrend nem jó. És ezt kell neki VERÉS NÉLKÜL a tudtára adni. Veréssel csak agressziót táplálsz bele, és akkor tényleg hülye lesz. Megintcsak a saját kutyámból indulok ki, mikor tanítom a suliban, jutifalattal megcsinálja, de ha a szöges rajtavan és megrántom (mikor nem jól csinál valamit), akkor visszatámad. Agresszió agressziót szül. Ha kedvesen bánsz egy kutyával, akkor meghálálja.

2015. szept. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Cs.Tamás válasza:
0%

Szia!

Nekem egy 3-hónapos kaum van,de már most határozottan kell vele bánnom hogy tudja ki a falkavezér,és ez nagyon fontos egy kutyánál főleg egy kaunál! A Tiéd mennyi idős??Nem kell kutya suli ez hülyeség!

Határozott vezény szó,és ha kell tegyél rá szájkosarat és ha ki akarod vinni és neked fordul, verd el úgy hogy jegyezze meg ha ilyet csinál kikap. Nekem a kaukázusi mellett van egy 3-éves pittem meg egy 8 hónapos bernáthegyim,ezeknél bevált. de azért nehogy agyonásig verd!

2015. okt. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

utolsó: gratulálok, kösd fel magad.

Csak halkan megsúgom, hogy az agresszió agressziót szül!

Nézd, az én MENTETT, HARCOLTATOTT, EMBERRE-ÁLLATRA TRÉNINGEZETT kutyával járok rehabra, és ha meglátja a szögest, vagy az elektromost, agyrúgást kap, és szétszedne mindenkit, ha nem lenne rajta szájkosár.

De ha jutalomfalattal megmutatom neki az élet értelmét, sokkal hálásabban, kedvesebben megy oda mindenkihez.


Csak a degenerált, primitív, agyilag is gyenge ember veri össze a kutyáját nevelési célzattal. Tudod, a kutya nem felejt, és minden kutya, akiben van agresszió, és összeveri a gazdájának nevezett giliszta, az minden egyes nap arra vár, hogy meghaljon a gazdája. Hidd el, nem fog érted sírni se a pitted, se a bernáthegyid, se a kaud.

Amúgy is a pittek és bernáthegyik nem agresszív fajták. Jaaa, hogy óccsó szaporítós kutyád van, ezért egy idegileg gyenge, szeparációs szorongással küzdő kutyát kaptál a szaporító bácsitól, és a verésen kívül nem tudod normálisan nevelni??? Jaaa, így mindjárt más:)

2015. okt. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kutyaiskola+tenyésztővel való kapcsolat felvétel!
2015. dec. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!