Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen lépésekből áll a kutya...

Stew001 kérdése:

Milyen lépésekből áll a kutya öregedése?

Figyelt kérdés

Van egy mostmár több mint 10 éves kutyám. Egy akita keverék, olyan mint egy Siba inu, tehát nem nagy testű.


Igazából ennyire öreg kutya nem volt a háznál, a nagyobb testű kutyáink hamar elhúnytak. A nyolc évet sem élték meg.


Nagyon öregnek számít már? Mire kell odafigyelni egy idős kutyánál? Sétálni nagyon szeret az erdőben, ez neki a legnagyobb öröm. Eddig még nem volt rá példa, de idén nyáron két alkalommal is elkezdett három lábon ugrálni, nem tudott rá állni az első jobb vagy bal lábára. Felemeltem, de mire hazaértünk már kutya baja se volt. Egy foga idén kiesett. Máson igazából nem nagyon látszik az öregedése.


Itt az utcában volt egy olyan öreg kutya, amit elvitt a gazdája sétálni, de az út feléig se bírta ki. Haza kellett mennie egy kis kocsiért és azon tolta haza. Nem bírt mozdulni egy lépést sem tudott már a kutya tenni. (Nem pusztult el, még élt vagy 2 évet.)

Attól félek, hogy én is így járok majd. Van ajánlott életkor, hogy mennyi életkorig ajánlatos túrázgatni? Ha nem mozog az se tesz jót egy szerintem ebnek.



#kutya #öregedése
2015. szept. 29. 00:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Ízületi gyulladás vagy dagant az oka ha jól tudom annak amit leírtál.Helyedben nem hajtanám túl,nem vinném hosszabb sétára . Emellet odakell figyelni hogy mit eszik a kutya (idág az összes kutyánk gyomorfordulásba vagy gyomorgyulladásba halt meg)
2015. szept. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ízületi gyulladásos dolgot az "öreg kutyára az utcában" írtam.A te kutyádnak mehetett tüske vagy más vmi a mancsába ( ha nem rendszeresen fájlalja)
2015. szept. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az izületi kopàs sajnos ilyen. Legyen az könyök vagy csípő displazia. Egyszer sàntítegyszer nem. Persze az öreg kutyàmnàl én is mindig azt mustràlom hogy van e valami a talpàban. Amikor a sàntasàg nem múlik akkor orvosi konzultàció utàn megkapja a gyógyszereit kúraszerűen és negint bírja egy darabig. Az én kutyàm lassan 12 lesz de még mindig fitt a koràhoz képest. Rövid sétàkra szoktam vinni, naponta kétszer. Szerintem a hosszabb túràzàs màr nem ajànlott egy idős kutyànàl. :-)
2015. szept. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
annyit sétáljatok, amig látod a kutyán, hogy jól érzi magát. 11 éves dobermannom van, vele is egy kisebb határkört megyünk, de azt is akkor amikor már hűvös az idő. ő eléggé labdás még mindig, de azt is csak rövid távokra dobom el, és max. 4-szer.
2015. szept. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Változó igazából, hogy kinek mi az öregedés. Az egyik kutyánk leukémiás lett, ő 6,5 évesen halt meg..(pedig jobb kaját evett, mint mi, nagyon-nagyon jól volt tartva, az emberek 90%-a nem engedheti meg magának...na mindegy), a másik kutyám ő most 7,5 éves, és ízületi gyulladásos, de még csak a lába remeg, és néha 3 lábon jár, ugyanúgy mint a tiéd, bár az enyém a hátsó lábát emeli fel. 18 kg-os spániel-foxterrier keverék (vagy valami ilyesmi). Egy rokonoméknak 9 évesen halt meg a nagytestű kutyája, de már 6 éves kora óta kapott évente pár alkalommal injekciót, mert sántított a lábára..
2015. szept. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!