Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság, de nálunk nem...

Szobatisztaság, de nálunk nem hajlandó. Miért?

Figyelt kérdés

A problemank a kovetkezo lenne.Van egy torpe tacsink 4honapos a hazban lakik.Kezdetektol fogva pelenkara pisil,de nem oda kakil.Szinte egesznap kimehet estenkent is sokszor kivan engedve.De nem kint vegzi el a dolgat,hanem szinte mindig behozza magaval...Ha napkozben is kint van akkor is bejon elvegezni a dolgat.

Anyunal volt parnapig es a parom mamajanal is volt,mert nyaralni voltunk es ott megtanulta gyorsan,h menjen ki.Nalunk viszont nem hajlando megtanulni.Ez miert lehet?Mar mindent probaltunk,de nem hajlando es mar kifogytunk az otletekbol.Ha mar annak is orulnenk,ha a pelenkara kakilna,de a legjobb az lenne ha kiszokna.

Van valakinek valami otlete?


2015. szept. 29. 13:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Bentről vedd el a pelenkát, viszont vidd ki, ha viszed a kutyát a dolgát végezni, mutogasd neki (de ne tedd le a fűbe, ha egy mód van rá), és ha sikerül odacsinálnia, nagy örülés.

Illetve sétáltasd sokat, a többi kutyától majd ellesi, hogy fűbe vécézni jó.

2015. szept. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
zard ki par napig. kénytelen lesz kint wczni
2015. szept. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Legyetek vele kint 3-4 órát majd kakil kintre.


Én volt,hogy 4 órát lent voltam,mert kakilni nem volt hajlandó csak fent,mi is pelenkával csesztünk rá -.-


3-4 napig többet voltunk kint mint a lakásban,de tényleg!! igaz augusztus volt és jó idő,most már necces 3-4 órát kint lenni vele. De ha pár napig betartjátok rájön.Egy virslit készítenék és minden kinti pisi,kakinál dicséret!! Bent pedig mossatok fel alaposan hipós vagy ecetes vízzel, a pelus kuka. Ha rajta kapjátok akkor nagyon szidjátok meg,ha nem látjátok az akciót szó nélkül fel takarítani. Ráfog jönni,csak új rendszert kell kiépíteni,majd megértetni vele mit vártok.Kertes házban könnyebb is. Nekem a 4.ről kellett rohangálnom 2-3 óránként,kivéve mikor 4 órát lent voltam ,bár utána is 2 óra fent és újra le :D


Én is azért voltam elvetemült és 4 órát voltam lent vele,mert tudtam nem fogja tudni tartani és muszáj lesz lent végezni,bár jelzem csak 2x kellett ennyit lent vele lenni, szerencsére többnyire 1-2,5 óra között már kakkantot és pisilt is :D Úgy örültem neki mikor 4 óra után kakilt,hogy nem tudták az utcán elképzelni,hogy minek örülök annyira :DDDD


Kitartást a pelenkát meg felejtsd el,legyetek vele kint ameddig nem kakil.

Ha ki figyeltétek,mert én igen, pontosan evés után 40-50 perc után kakilt. Így én lazán megetettem majd fél óra után lementem és lent 20 perc múlva már nyomatta a szivart.

Én nagyon megfigyeltem,fejembe véstem,mikor pisil,mikor kakil szóval mennyi ideig emészt és utána mennyi időre jön ki és stb. játék után iszik akkor kb 10-20 perc között pisi volt várható így rohantam le a negyedikről.Sajna volt,hogy az ölünkbe csurgatott. Szóval panelbe,4.emelet,lift nélkül kicsit szívás a kutyát szobatisztaságra nevelni.


Sok sikert!!!

2015. szept. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!